Zobacz wątek - OC - nie polecam...
NAS Analytics TAG

OC - nie polecam...

Przepisy, prawo
_________

OC - nie polecam...

Postprzez ewka_so » 13/6/2014, 20:52

Ubezpieczałam w zeszłym roku Trampka w Warcie. Wszystko OK, składka dobra. W tym roku czekałam na przedłużenie automatyczne i papier z kwotą do zapłaty. OC kończyło się w marcu, a maju (!) dostaję nakaz zapłaty do dwóch tygodni z błędnymi danymi (moje dane OK, ale motor to nie motor, a jakiś skuter, zła pojemność itp.). Oczywiście przez tel. tego nie da się załatwić, musiałam ganiać do punktu Warty (a znaleźć taki w moim mieście, który działa po 17, niemożliwe). Narobili mi problemów i tyle.

Pytanie, czy gdybym miała w tym czasie (załatwiania formalności i zmiany zapisów w papierach) kontrolę drogową, to czy Warta zapłaciłaby za mnie mandacik? Jakoś nie wierzę. Nie polecam i już.
ewka_so
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 5/6/2014, 23:38
Lokalizacja: Częstochowa


Postprzez leff » 13/6/2014, 21:46

ale masz pretensje do Warty, ze nie pilnujesz terminu OC?
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX


Postprzez madcap » 14/6/2014, 10:33

ewka_so bez urazy ale cy o okresie pamiętasz, czy też Cię zaskakuje?
bez seksitowskich podtekstow z mojej strony.
pytanie retoryczne.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez ewka_so » 17/6/2014, 19:46

Panowie - ja nie o terminie (obecnie jeśli jestem zadowolona z OC to nic nie muszę robić, tylko czekać na wezwanie do zapłaty - OC przedłuża się automatycznie - i tak zrobiłam). Problem tkwił w tym, że dostałam wezwanie bardzo późno i dodatkowo z błędami, których nie dało się naprawić od ręki, więc de facto JEŹDZIŁAM Z WINY WARTY na błędnym (przedłużonym) OC - ale wydaje mi się, że to już wyjaśniłam w pierwszym poście ;) Czytanie ze zrozumieniem lub pisanie ze zrozumieniem - gdzieś tutaj tkwi problem...
ewka_so
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 5/6/2014, 23:38
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez leff » 17/6/2014, 21:02

OC od ponad roku NIE PRZEDLUZA sie automatycznie - masz racje, czytanie przepisow ze zrozumieniem, gdzie tkwi problem
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez Invi » 17/6/2014, 23:20

A ubezpieczyciel nie ma obowiązku przypominania o zbliżającym się terminie zapłaty :P Więc o co te pretensje?
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12



Powrót do Prawo



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na gr