Zobacz wątek - Androidy smartfony i innet takie takie
NAS Analytics TAG

Androidy smartfony i innet takie takie

O wszystkim
_________

Androidy smartfony i innet takie takie

Postprzez melvin » 13/6/2014, 15:12

Pany jako że dopiero zakupiłem swój pierwszy smartfon, mam kila pytań, pierwsze to czy dla telefonu z androidem powinienem pobrać jakiś antywirus? Jeśli tak to jaki?
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski


Postprzez madman88 » 13/6/2014, 16:11

A po co Ci antywirus? Ja mam już tyle lat smartfona i nie używam takiego czegoś nikt z moich znajomych nie instaluje tego. Potem jakieś zapory się włączają i tylko zamula tel przy przeglądaniu stron. Jak już chcesz to AVG jest dobry i za darmo bo nie które są płatne
Braci się nie traci
suzuki gsf 400 bandit--->kawasaki zx6r 636
Avatar użytkownika
madman88
Świeżak
 
Posty: 258
Dołączył(a): 16/4/2014, 15:50
Lokalizacja: Osw


Postprzez Glenroy » 13/6/2014, 17:02

Ja miałem w pierwszym swoim andku, później mając kolejnych kilka sztuk, zauważyłem, że android ma to do siebie, że po pewnym czasie zaczyna niesamowicie mulić, a antywirus wcale mu w tym nie pomaga...w zasadzie to nic mu w tym nie pomaga ;)...chyba że na KitKacie się coś zmieniło i przynajmniej trimmuje już pamięć. Najgorsze jest to, że aby ku temu w jakiś sposób, przynajmniej w pewnym stopniu zapobiec, trzeba rootować system... Ja następnym razem daję szansę windowsowi ;).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Kirgeron » 13/6/2014, 17:37

Nie pobieraj bo tylko ci zamuli system. Fakt, w Sklepie Play znajdą się jakieś syfiaste aplikacje, ale na pewno nie te, które są wysoko na listach (najczęściej pobierane, najlepsze itd.), pierwsze 200-300 pozycji to raczej sprawdzone i zaufane aplikacje, ciężko jakiś syf na telefon ściągnąć.

Lepsze niż antywirus będzie program, gdzie jak zgubisz telefon to go będziesz mógł zdalnie zlokalizować, wymazać dane, zablokować itd. Nie wiem czy to wbudowane jest (ja w nakładce SONY mam), jak nie masz to zainstaluj jakiś właśnie program typu "Anti-Theft".
Avatar użytkownika
Kirgeron
Świeżak
 
Posty: 436
Dołączył(a): 1/7/2010, 00:01

Postprzez lagiboy » 13/6/2014, 20:35

Avast, mam w galaxy s3 i nie zauważyłem żeby mulił, mulą natomiast programy uruchomione w tle,
Polecam Ci avasta do przetestowania, ma także funkcję anti thieft, do tego koniecznie Advanced Task Killer do zamykania zbędnego balastu.
od siebie mogę dodać, że warto w settins -> aplication manager powyłączać "stop" aplikacje których nie będziesz używał, zdecydowanie przedłuża to pracę urządzenia na baterii. U mnie wyłączenie serwisów samsunga, informacyjnych, pogodowych, książek i czasopism google, itd... dało efekt że telefon wytrzymuje bez ładownia 2 dni a nie pół dnia.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Glenroy » 13/6/2014, 22:17

Ogólnie jeżeli już będziesz uparcie jakiegoś antywira potrzebował, to mogę Ci polecić Dr.Web i Zoner, dwa bardzo skuteczne i w miarę nie siadające na system, zoner w dodatku jest niesamowicie rozbudowany jak na zupełnie darmowego antywira, a i jak popatrzysz sobie po typowo androidowych forach, to te dwa mają też zwykle najlepszą ocenę za skuteczność. Ja osobiście na razie szukam sposobu na odmulenie telefonu, ale stwierdzam, że po prostu do smartfonów montowane są ch... pamięci i to jest główna przyczyna ich dupowości ;).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez miki1406 » 14/6/2014, 10:20

Nie instaluj antyvira... Często są po angielsku i mają jakieś patenty blokujące w razie kradzieży.
Potrafi taki patent tak przyblokować andka, że szał... Jakieś kody na email, jakieś kody odblokowujące, rejestracje itd...

Mam andka już kilka ładnych lat i na wirusa nie trafiłem... Nie zwracaj uwagi na belki "znaleziono 1 wirus - naciśnij tu, aby usunąć" - to reklamy...
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez Futro » 14/6/2014, 13:45

Jezeli ktos ma zamiar korzystac np. z bankowosci elektronicznej to ja bym zainstalowal. A co do zamulania przez antywirusy to temat rozwiazal lagiboy.
Futro
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 7/9/2012, 20:24
Lokalizacja: SMW

Postprzez lagiboy » 14/6/2014, 14:38

Futuro ma rację, w razie jakiegoś przypału z bankiem lepiej to mieć, Pamiętacie jak kilka lat temu była jazda z bankami? jak komuś zhakowali konto w banku albo coś źle poleciało przy przelewach to w pierwszej kolejności bank żądał potwierdzenia legalności OS komputera, z którego operacja była dokonana. Ja mam avasta, jakoś nie zauważyłem, żeby mi obciążał pamięć czy ogólnie zwalniał urządzenie. Anty Złodziej też w nim jest ale go nie ustawiłem bo mi się nie chce. Używam telefony jak komputera więc uważam, że antyvira dobrze mieć. To tak jak z crash padami - Lepiej żeby się 1000 razy nie przydał niż raz był potrzebny, a byłoby go brak. I jak istalujecie gry czy programy to czytajcie co instalujecie, a nie jak gimbaza dalej dalej dalej. Potem nasrane dodatkowych aplikacji z bocznej instalacji. "Przecież ja nie istalowałem tego gówna... skąd to się wzięło, czemu tak muli, psuje mi się telefon, głupi telefon się wiesza?" - ile razy ja to słyszałem. A w procesach otwartych naście albo dziesiąt niepotrzebnych rzeczy. moja rada? "gówno chłopu, nie zegarek" :D
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez melvin » 14/6/2014, 15:47

nie będę korzystał z bankowości, ale skoro avast nie zamula telefonu to pewnie go sobie zainstaluję. Przebrnąłem właśnie przez łączenie telefonu z gopro, teraz w końcu ustawię kamerkę tak jak trzeba :D

A kolejne pytanie jest takie, co jakiś czas pojawia mi się że jakaś tam aplikacja się zaktualizowała, większość to aplikacje których nie będę używał, co zrobić żeby te aktualizacje przestały się pobierać? jakie aplikacje warto zostawić a jakich się pozbyć z telefonu?
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez gumis » 14/6/2014, 17:52

Wyłącz aktualizację automatyczna i tyle. Wtedy Ty będziesz decydował co chcesz pobierać.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez melvin » 14/6/2014, 19:45

To ogarnąłem, teraz mam jeszcze jeden problem, nie mogę za ch** ogarnąć konfiguracji Internet i MMS, ma ktoś pojęcie jak to zrobić dla sieci PLAY?
Dodam że wiadomość konfiguracyjna nie działa.
Ostatnio edytowano 14/6/2014, 19:56 przez melvin, łącznie edytowano 1 raz
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez Kaai » 14/6/2014, 19:54

samo się robi. musisz mieć właczone dane pakietowe (transmisja danych), a nie WiFi jeśli o mms chodzi.
żadnych konfigów nie trzeba
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez melvin » 14/6/2014, 19:58

jak włączyć dane pakietowe? opcja "dane komórkowe" jest włączona.
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez Kaai » 14/6/2014, 20:01

no i obok zasięgu na górnej belce powinieneś mieć, w zależności od zasięgu, G/E/H/H+/3G
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez melvin » 14/6/2014, 20:03

przy wskaźniku zasięgu mam R, korzystam z zasięgu PLAY (T-mobile)
edit. możliwe jest żeby po zmianie sieci z PLAY (T-mobile) na PLAY pomogło?
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez Kaai » 14/6/2014, 20:39

ta R to od Roamingu, mając właśnie PLAY (T-mobile) musisz mieć roaming włączony
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez melvin » 14/6/2014, 20:50

no włąśnie mam włączony, próbowałem włączać ogólny, bo krajowy jest fabrycznie i nic to nie daje, a jak przez chwilę złapałem PLAY to mozilla się odpaliła i widziała google...
trzeba będzie spróbowac gdzieś gdzie jest dostępny normalny zasięg PLAY...
Dzięki za pomoc.
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez lagiboy » 14/6/2014, 20:51

tak długo jak nie będziesz podłączony do nadajnika Play będzie wisieć literka R (Roaming). nie wiem jaki masz telefon, w S3 dane najłatwiej włączyć tak. Górny pasek tam gdzie jest godzina i pasek zasięgu (łapiesz go palcem i ciągniesz w dół -> rozwinie się okno, na górze są ikonki (zielone aktywne, szare nieaktywne) szukasz "dane pakietowe" lub "mobile data" klikasz i już.
droga dłuższa
ustawienia->zakładka connections, pozycja More networks ->mobile networks -> mobile data,
W play powinieneś tez włączyć opcję "Data roaming" ponieważ często będziesz podłączony do nadajnika innego niż Play, wtedy to pojawi się literka R i jak nie będziesz miał zaznaczone Data Roaming to też nic nie pobierzesz.

To jakie aplikacje warto zostawić a jakie zamknąć zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. mi ogarnięcie zajęło ok 2 dni, część z nich jest potrzebna do prawidłowego działania telefonu. Musisz sam próbować. Ja wyłączyłem ok 30 aplikacji na dzień dobry na stałe.

[edit] w smartfonach dane pakietowe chyba są włączone cały czas jeśli masz dostęp do nadajników i włączone dane komórkowe.
Ostatnio edytowano 14/6/2014, 20:55 przez lagiboy, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez melvin » 14/6/2014, 20:55

Telefon to galaxy trend plus czy jakoś tak (to co polecaliście w temacie o wyborze telefonu). odkładam zabawę nim na jutro bo dzisiaj bawię się już dobrych kilka godzin i zaraz moja przestanie się do mnie odzywać :P
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na gr