Zobacz wątek - Pierwszy motocykl do 4500 zł
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl do 4500 zł

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwszy motocykl do 4500 zł

Postprzez Matrinix » 14/6/2014, 17:42

Witam!

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem crossa żeby pojeździć ze znajomym w terenie (las, górki, pola i specjalny tor dla crossów). Doświadczenia nie mam, 2 razy jeździłem u kolegi ale to było po drodze z prędkością 20 km/h :P . Mam 17 lat, 185 cm wzrostu i 68 kg wagi. Szukam crossa za max 4,500 tys, na początek ( nie biorę pod uwagę kombinezonu, kasku, rękawic i butów ponieważ to już posiadam). Na oku mam Kawasaki KX 125 , KTM 125 exc ale budżet raczej nie pozwoli i w ostateczności może być yamaha dt 125 ale jakoś mnie nie przekonuje. Oczywiście jestem otwarty na wasze propozycję, zależy mi na wytrzymałej maszynie, z wmiare tanimi częściami ale żeby nie psuła się na każdym zakręcie. Co byście mi polecali, z góry dziękuję :)
Matrinix
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14/6/2014, 17:11
Lokalizacja: Kraków


Postprzez kacperski5450 » 14/6/2014, 18:52

Yamaha dt 125 to najlepszy wybór. Motocykl ma praktycznie nie do zarżnięcia silnik. Spokojnie wytrzymuje przebieg 40tyś.km. Kawasaki kx/kmx 125 to też nie jest zły pomysł, ale ja pozostałbym przy yamaszce. Wszystkie KTM'y odpadają. Po 1 za 4.5tyś nie dostaniesz nic konkretnego, po 2 utrzymanie takiego motocykla jest baaardzo kosztowne (co sezon wymiana tłoka, a co 2 sezon wymiana wału), po 3 spalanie. Potrafi nawet łyknąć 10l. Za 4.5k szukaj yamaszki DT 125.
kacperski5450
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 15/8/2013, 12:56


Postprzez Matrinix » 14/6/2014, 19:28

No to teraz dylemat pomiędzy Kawasaki a Yamaha. Jeszcze tylko chciałbym się dowiedzieć czym tak naprawde różni się cross od enduro. Crossem można zajechać wszędzie i czy endurro też mu dorówna. Co ma cross czego enduro nie da rady albo nie posiada ? Bo narazie chodzi mi głównie o jazdę po lesie.
Matrinix
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14/6/2014, 17:11
Lokalizacja: Kraków



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości




na górê