Zobacz wÄ…tek - Spokojny motocykl wycieczkowy
NAS Analytics TAG

Spokojny motocykl wycieczkowy

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Spokojny motocykl wycieczkowy

Postprzez PaweÅ‚1991 » 8/6/2014, 23:14

Hej ! Piszę bo chciałem się was poradzić w sprawie dla mnie ważnej. Za dwa lata robię prawko na moto, ale już teraz myślę o rodzaju motocykla jaki sobie kupię. Chciałbym w związku z tym zapytać się jaka maszyna byłaby dla mnie najlepsza, chodzi mi o motocykl do spokojnej jazdy, wycieczkowy. Jaki moto byłoby w związku z tym dla mnie odpowiednie ? Chciałbym z jednej strony jeździć nieraz w długie trasy i cieszyć się z jazdy, a z drugiej żeby był to bezpieczny sprzęt. Z góry dzięki za odpowiedzi :)
Paweł1991
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8/6/2014, 23:02
Lokalizacja: Pleszew


Postprzez jasnoksieznik » 9/6/2014, 00:05

Pytaj za dwa lata. Wtedy juz wynajda atomowe wrotki, motocykle na mazut, a zasady przyznawania prawa jazdy kategorii A, A2 i XXL zmienia sie do tego czasu piec razy.

Atak na serio, to bardzo zalezy od tego, co rozumiesz przez spokojna jazde, wycieczki itp i jakiej wagi cenowej ma to byc moto.
Problem polega np. na tym, ze zeby wygodnie sie jezdzilo po autostradzie, to moto powinno byc mocne - przydaloby sie 70+ koni. To z kolei jest powaznym problemem dla swiezo upieczonego motocyklisty - dosc latwo sobie takim mocyn i nielekkim moto zrobic krzywde. Jesli planujesz wycieczki po drogach lokalnych, a bardziej chcesz sie wozic, niz popylac, to moze wolisz cruisery, typu Suzuki Intruder? Nie napisales tego.
Jesli chcesz sie wybrac w teren, to Ci nie pomoge, bo sie nie znam. Przez Afryke ludzie jezdza np. na duzym BMW R1200 GS, ktorego malym odpowiednikiem jest starszy F650 GS lub zblizone (aktualnie G650 GS, dwucylindrowe F700 GS i F800 GS), lub wersja szosowo/autostradowa F 800GT

Ogarnij jeszcze modele Versys, Bandit, V-Storm.
Na pierwsze moto szykaj czegos ponizej 675ccm, ponizej 80km.
Sportowa 600tka, StreetTriple, czy Ducati Monster NIE sa dobrym pomyslem na poczatek.
Na dobra sprawe, to na kursie sie przejedziesz na 2-3 motocyklach, to zrozumiesz, jak sie one zachowuja.
Po zdanym egzaminie poleca sie raczej motocykle z zakresu 250-500ccm i ma to sens. Nie przypominam sobie turystycznej 250tki, wiec polecam skupic sie na 500tkach - znajdziesz je np. na scigaczu, pod "najlepsze pomysly na pierwszy motocykl".
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Postprzez leff » 9/6/2014, 06:45

dzizas, co za dywagacje z dwuletnim wyprzedzeniem ........... a podzielisz sie z nami wiedza jakie prawko bedziesz robil?
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez PaweÅ‚1991 » 9/6/2014, 10:19

leff, rzecz jasna prawko na kategorię A (póki co mam tylko B), ale to zupełnie inne pojazdy, choć mam nadzieję że niewielkie, ale jednak pewne obycie z jazdą samochodem okaże się być choć trochę pomocne, wiem że to jeszcze wcześnie, ale już zacząłem się tym interesować :) jasnoksieznik szczerze to planuję jeździć drogami krajowymi, głównymi, nie jakimiś wiejskimi bocznymi, tak jeździć sobie od miasta do miasta, czasem może nawet na wczasy, popylać to od czasu do czasu, ale bez przesady (czyli w miarę bezpiecznie). Marzy mi się motocykl który z jednej strony będzie bezpieczny, ale z drugiej też nie jakiś "ślamazarny", czyli potrafiący czasem przyspieszyć, ale w gruncie rzeczy do spokojnej jazdy na długie wycieczki, te 3 modele które mi podałeś wyglądają bardzo fajnie, poczytam sobie jeszcze o nich, ale naprawdę całkiem spoko się wydają :)
Paweł1991
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8/6/2014, 23:02
Lokalizacja: Pleszew

Postprzez Marsjanin » 9/6/2014, 16:09

XJ600.
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez gumis » 9/6/2014, 20:52

kur...temat do zamknięcia. Za 2 lata przypomnę o nim adminom to go wtedy odblokujecie.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez madcap » 9/6/2014, 21:20

poczytaj, tematów bez liku.
a ten jako absurdalny zamykam
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê