Zobacz wÄ…tek - Motocykl na weekendowe latanie do 8000-9000 tyÅ›
NAS Analytics TAG

Motocykl na weekendowe latanie do 8000-9000 tyÅ›

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Motocykl na weekendowe latanie do 8000-9000 tyÅ›

Postprzez mati167811 » 8/6/2014, 13:14

Witam :) jestem nowy na forum. Myślę że dobrze trafiłem i pomożecie w wyborze moto.
Wiec tak szukam motocykla o pojemności minimum 900. Nie chciałbym czytać postów typu ze to za mocne albo za duża pojemność itd. Jeździłem na r1 z 99r. Wszystko ok i podoba mi się moc jaką dysponuje, ale troszkę dużo pali jak dla mnie. Moto będę używał do katowania i latania w weekendy ze znajomymi. Czasem cicho i spokojnie, ale to będzie rzadkością. Chciałbym zasięgnąć opinii innych użytkowników, nie tylko to co mówią moi znajomi. Mianowicie interesują mnie:

Honda CBR 900RR SC33
Kawasaki ZX9R (to nowsze)
Yamaha R1

Znajomi polecają Hondę SC33 ponieważ niby mało awaryjny, wygodny, mało pali i z mocą też jest w miarę do opanowania. Nie miałem okazji prowadzić. I dużym plusem jak dla mnie jest cena bo można już coś fajnego kupić za jakieś 6000-7000 tyś.
Podoba mi się Kawasaki ZX9R, ale słyszałem o główkach ramy że pękają i dużo pali. Ne miałem okazji jeździć. I ceny też są w miarę przystępne.
R1 podobno mniej wytrzymała od hondy i spalanie jak dla mnie za duże trochę.. Na odkręcaniu do odcięcia paliła ponad 12l. No i cena wydaje mi się wysoka.
Chciałbym żeby ktoś doświadczony, kto jeździł tymi motocyklami wypowiedział się, coś od siebie i co poleca. Może jeszcze jakiś inny model?
Nie chciałbym słyszeć o żadnej 600-tce ani czymś słabszym.
Pozdrawiam i czekam na cenne opinie i podpowiedzi.
mati167811
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8/6/2014, 12:32


Postprzez mati167811 » 8/6/2014, 13:21

Zapomniałem dodać, ważę 70-75kg, wzrost 175. Trasy jakie będę pokonywał to przeważnie kręte drogi krajowe, mniej autostrady i obwodnice... :p
mati167811
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8/6/2014, 12:32


Postprzez motomc » 8/6/2014, 14:56

hej!
bierz to co znajdziesz w dobrym stanie.
kazdy z tych motocykli bedzie duzo palil jak go pogonisz.
z racji tego ze nie sa to nowe motocykle , duze znaczenie bedzie miala ich przeszlosc zatem nie kieruj sie zbytnio obiegowa opinia na tema danego modelu.
do tych trzech wymienionych przez Ciebie sprzetow doodaj jeszcze gsxr
Motocykle to nie styl zycia, to stan umyslu...
motomc
Świeżak
 
Posty: 137
Dołączył(a): 6/11/2009, 16:15

Postprzez gumis » 9/6/2014, 06:03

Skoro celujesz w sporty to nie możesz zastanawiać się nad spalaniem. Tam każdy jest łasy na paliwo. Chcesz coś co mało pali? Bierz turystyka.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê