Zobacz wÄ…tek - Prawo jazdy B i motocykle 125cm3
NAS Analytics TAG

Prawo jazdy B i motocykle 125cm3

O wszystkim
_________

Prawo jazdy B i motocykle 125cm3

Postprzez MarSen » 7/6/2014, 12:56

Co o tym sądzicie? Ponadto weszła poprawka, że będzie można jeździć motocyklami z manualną skrzynią biegów. Co wy na to?
Nie wystarczy benzyna we krwi, trzeba mieć też olej w głowie.
Avatar użytkownika
MarSen
Moderator
 
Posty: 1051
Dołączył(a): 27/7/2013, 14:23
Lokalizacja: Rybnik


Postprzez Insekt » 7/6/2014, 13:01

Jak na lato.
r6 2001 -----> cbr 1000rr 2014
Avatar użytkownika
Insekt
Świeżak
 
Posty: 393
Dołączył(a): 18/5/2009, 10:52
Lokalizacja: Szczecin


Postprzez MarSen » 7/6/2014, 13:18

Ja też jestem ogólnie zadowolony, tylko boli mnie to, że tata pewnie na NSRce będzie chciał jeździć :twisted:
Nie wystarczy benzyna we krwi, trzeba mieć też olej w głowie.
Avatar użytkownika
MarSen
Moderator
 
Posty: 1051
Dołączył(a): 27/7/2013, 14:23
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez Marsjanin » 7/6/2014, 15:26

Teraz posłowie chcą pozwolić na więcej. Osoby posiadające prawo jazdy kategorii B przynajmniej od 3 lat, mają mieć możliwość poruszania się motocyklami o pojemności silnika do 125 cm3 bez zdobywania dodatkowych uprawnień. Moc takiego pojazdu ma nie przekraczać 11 kW, czyli 15 KM. Dodatkowym wymogiem ma być automatyczna skrzynia biegów. W praktyce oznaczałoby, że kierowcy samochodów mogliby jeździć większymi skuterami niż do tej pory.


Jeżeli to jest nadal aktualne, to nie wszystkie sprzęty 125cc się załapią. Ogólnie przepis spoko - może znikną pierdzące "zawalidrogi".
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez Invi » 7/6/2014, 15:31

Zasadniczo, to mnie to nie obchodzi.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Glenroy » 7/6/2014, 15:40

Jeżeli zapis: "Moc takiego pojazdu ma nie przekraczać 11 kW, czyli 15 KM" pozostanie bez zmian, to spoko, takim np. viaderkiem 125 będzie można sobie śmigać na "B", wygodny, fajny motorek, 100x bardziej wolał bym dojeżdżać takim do pracy niż skuterem, może to dla tego, że po prostu nie trawię automatów :). Ale jeżeli ten zapis również ulegnie zmianie, to ustawodawcy popiszą się skrajnym debilizmem, bo chyba nie zdają sobie sobie sprawy, co potrafią takie 125ccm w 2T. ;).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez MarSen » 7/6/2014, 16:01

Marsjanin: Tutaj masz zapis z senogramu (ukradłem bezczelnie z innego forum o małych pojemnościach, z góry przepraszam)
Poprawka druga przyznaje osobom posiadającym od co najmniej trzech lat prawo jazdy kategorii B uprawnienie do kierowania motocyklem ze skrzynią biegów inną niż automatyczna.
Kto jest za?
Kto jest przeciw?
Kto się wstrzymał?
Rysuje siÄ™ sukces…
GÅ‚osowaÅ‚o 72 senatorów, 71 byÅ‚o za, 1 – przeciw. (GÅ‚osowanie nr 18)
(Oklaski)[...]”
oraz
“[...]PrzystÄ™pujemy do gÅ‚osowania nad podjÄ™ciem uchwaÅ‚y w sprawie przyjÄ™cia ustawy w caÅ‚oÅ›ci ze zmianami wynikajÄ…cymi z przyjÄ™tych poprawek.
Kto jest za?
Kto jest przeciw?
Kto się wstrzymał?
ProszÄ™ o wyniki.
GÅ‚osowaÅ‚o 72 senatorów, 51 – za, 21 wstrzymaÅ‚o siÄ™ od gÅ‚osu. (GÅ‚osowanie nr 34)
Wobec wyników gÅ‚osowania stwierdzam, że Senat podjÄ…Å‚ uchwaÅ‚Ä™ w sprawie ustawy o zmianie ustawy o kierujÄ…cych pojazdami.[...]“
Czyli 3 lata B = to samo co na A1.
http://www.senat.gov.pl/download/gfx/se ... ik/638.pdf Tutaj masz link do całej uchwały. Zagłosowali na inną skrzynię niż automatyczną, bo nie znaleźli argumentów, które byłyby za wprowadzeniem tylko jej (automatycznej).

PS. Pozostaje nam czekać do 10 czerwca: http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/PlanPo ... omisja=INF
Nie wystarczy benzyna we krwi, trzeba mieć też olej w głowie.
Avatar użytkownika
MarSen
Moderator
 
Posty: 1051
Dołączył(a): 27/7/2013, 14:23
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez Glenroy » 7/6/2014, 17:16

Czyli zacznie się teraz wysyp ogłoszeń typu Aprilia RS 125 15KM ;).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Invi » 7/6/2014, 19:49

Albo R1 na 125 :D A te piździki na mają fabrycznie właśnie takiej mocy ze względu na przepisy na A1 i odpowiedniki w innych krajach?
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Harakiri 7 » 7/6/2014, 20:35

Debile siedza w tym sejmie i tyle. Zycie szybko zweryfikuje, pytanie tylko ilu mlodych i starych beduie wachalo kwiatki od spodu.

:wink: [/i]
Harakiri 7
Bywalec
 
Posty: 553
Dołączył(a): 1/4/2013, 12:48
Lokalizacja: wies

Postprzez Angler » 7/6/2014, 20:44

Ja jestem za. Dlaczego? Dla wielu osób otworzy to możliwość zaoszczędzenia kilku groszy na dojazdach do pracy. Jest też wielu, którzy by chcieli sobie pojeździć Wieśką po dziadku, ale im pieniędzy brak na prawko. A co najważniejsze, otwiera to drzwi dla katamaraniarzy, będą teraz mieli możliwość zrozumieć motocyklistów.
Avatar użytkownika
Angler
Bywalec
 
Posty: 907
Dołączył(a): 7/8/2012, 09:58
Lokalizacja: Rawicz

Postprzez Invi » 7/6/2014, 22:34

Harakiri 7 napisał(a):Debile siedza w tym sejmie i tyle. Zycie szybko zweryfikuje, pytanie tylko ilu mlodych i starych beduie wachalo kwiatki od spodu.

:wink: [/i]


Ale to ich sprawa, czy twoja? Nikt, nikomu wsiadać na to nie każe.


Angler napisał(a):Jest też wielu, którzy by chcieli sobie pojeździć Wieśką po dziadku, ale im pieniędzy brak na prawko.


SÅ‚abo, bo tylko wsk 125 siÄ™ Å‚apie :P 175, Jawy, CZ, MZ, i inne ni cholery ;)
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Brekekeks » 8/6/2014, 06:47

Jak dla mnie dobrze, sporo osób chętnie by dojeżdżało do pracy, albo w ogóle śmigało sobie taką 125tką, ale nie chce i się pierdzielić z robieniem prawka. Lub nie mają po prostu czasu/pieniędzy. Więcej moto na drogach, część kierowców może się przesiądzie, no i serwisy i handlarze zarobią:)
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
Brekekeks
Świeżak
 
Posty: 457
Dołączył(a): 14/10/2010, 17:10
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Harakiri 7 » 8/6/2014, 08:30

Invi napisał(a):Ale to ich sprawa, czy twoja? Nikt, nikomu wsiadać na to nie każe.


Wiesz, dopuki sam skrecisz sobie kark, to mi nic do tego. Jezeli jednak przez Twoj blad ucierpi osoba postronna, to juz zupelnie inna bajka. Pojawia sie Problem z innego tematu jak hamowac w ktorym bierzesz udzial.

To pytanie bedzie realne, co gorsza m/i przez brak techniki dojdzie do wypadkow.

Rownie dobrze mozna by zlikwidowac kat A2 i A. Przeciez przy 100 km/h zadko kto wychodzi z wypadku bez szwanku.


:wink:
Harakiri 7
Bywalec
 
Posty: 553
Dołączył(a): 1/4/2013, 12:48
Lokalizacja: wies

Postprzez Invi » 8/6/2014, 09:54

Tak jakby osoby po A i A2 potrafiły jeździć/hamować.

Zakażmy wychodzenia z domu, przecież idąc ulicą możesz na kogoś wpaść, on się przewróci i rąbnie głową w krawężnik :lol:
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Harakiri 7 » 8/6/2014, 09:59

Invi napisał(a):Tak jakby osoby po A i A2 potrafiły jeździć/hamować.

Zakażmy wychodzenia z domu, przecież idąc ulicą możesz na kogoś wpaść, on się przewróci i rąbnie głową w krawężnik :lol:


A tu sie z Toba zgodze. tyle, ze czego oczekiwalo sie pon kursie jedosladowym jezel bylez zostawiony samopasem ? ? ?

Idzie ku lepszemu ale nie oczekujmy rewolucji, bo szybko sie nie zmiei.

Pozytywne jest, ze nowi adepci zauwazaja wyzszosc ABS'u nad konwencjonalnym ukladem.

Jak dojdzie do zniesienia uprawnien, to sam bedziesz sie bal wyjsc z domu :mrgreen:

:wink:
Harakiri 7
Bywalec
 
Posty: 553
Dołączył(a): 1/4/2013, 12:48
Lokalizacja: wies

Postprzez Angler » 8/6/2014, 10:19

Invi napisał(a):
Angler napisał(a):Jest też wielu, którzy by chcieli sobie pojeździć Wieśką po dziadku, ale im pieniędzy brak na prawko.


SÅ‚abo, bo tylko wsk 125 siÄ™ Å‚apie :P 175, Jawy, CZ, MZ, i inne ni cholery ;)


Nie tylko WSK, Miński 125, WFM'ki, SHL'ki (M04 i M05), do tego poniemieckie DKW (oj jeszcze stoją takie gdzieniegdzie skitrane) i inne pewnie się też znajdą.
A jest to także duże ułatwienie dla tych co po prostu chcą na własną rękę poćwiczyć przed zrobieniem prawka lub spróbować czy im się jazda na jednośladzie spodoba. Można czasem trafić na RG 80 nawet i za 1000zł.
Avatar użytkownika
Angler
Bywalec
 
Posty: 907
Dołączył(a): 7/8/2012, 09:58
Lokalizacja: Rawicz

Postprzez madman88 » 8/6/2014, 10:41

Teraz posłowie chcą pozwolić na więcej. Osoby posiadające prawo jazdy kategorii B przynajmniej od 3 lat, mają mieć możliwość poruszania się motocyklami o pojemności silnika do 125 cm3 bez zdobywania dodatkowych uprawnień. Moc takiego pojazdu ma nie przekraczać 11 kW, czyli 15 KM. Dodatkowym wymogiem ma być automatyczna skrzynia biegów. W praktyce oznaczałoby, że kierowcy samochodów mogliby jeździć większymi skuterami niż do tej pory.


Myślę, że nie jest to taki zły pomysł osoby które posiadają prawko przynajmniej od 3 lat mają już jakieś tam doświadczenie o pojęcie o jeździe i zachowaniu się na drodze. Wiadomo, że 4 kółka to nie to samo co 2 i inaczej się jeździ, hamuje itp. ale wydaje mi się, że taki kierowca stwarza mniejsze zagrożenie niż świeżo upieczony kierowca kat A bez żadnego doświadczenia w jeździe. Może nie którzy po przesiadce zaczną bardziej uważać na drodze na motocykle i sami zauważą jakie chamy czasem jeżdżą po naszych drogach.
Braci siÄ™ nie traci
suzuki gsf 400 bandit--->kawasaki zx6r 636
Avatar użytkownika
madman88
Świeżak
 
Posty: 258
Dołączył(a): 16/4/2014, 15:50
Lokalizacja: Osw

Postprzez Invi » 8/6/2014, 12:49

Harakiri 7 napisał(a):Pozytywne jest, ze nowi adepci zauwazaja wyzszosc ABS'u nad konwencjonalnym ukladem.


Pozytywne jest to że nie potrafią hamować?

Harakiri 7 napisał(a):Jak dojdzie do zniesienia uprawnien, to sam bedziesz sie bal wyjsc z domu :mrgreen:


Myślę że nie będę ;) Jakoś każdy sam się uczył, często jeżdżąc bez żadnych kursów na moto/motorowerze który był pierwszą stycznością z ruchem drogowym i się nie bałem, to i ludzi którzy od przynajmniej 3 lat mają B bać się nie będę.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Harakiri 7 » 8/6/2014, 14:49

Invi napisał(a):
Harakiri 7 napisał(a):Pozytywne jest, ze nowi adepci zauwazaja wyzszosc ABS'u nad konwencjonalnym ukladem.


Pozytywne jest to że nie potrafią hamować?



Czytaj ze zrozumieniem. Obecnie hamowanie awaryjne jest obligatoryjne, za Twoich czasow nie bylo.

Smiem wiec twierdzic, ze kazdy jeden kto zdaje obecny egzamin hamuje lapiej ( niz ).....



Harakiri 7 napisał(a):Myślę że nie będę ;) Jakoś każdy sam się uczył, często jeżdżąc bez żadnych kursów na moto/motorowerze który był pierwszą stycznością z ruchem drogowym i się nie bałem, to i ludzi którzy od przynajmniej 3 lat mają B bać się nie będę.


No w zeszlym roku mialem wlasnie okazje jechac za takim samoukiem, i o malo co nie wsadzilby sie na czolowke wlasnie ze wzgledu, ze nikt mu nigdy nie powiedzial, ze.....

Kolo ma 28 lat i jezdzi kat. B zawodowo.

madman88 napisał(a):1. Myślę, że nie jest to taki zły pomysł osoby które posiadają prawko przynajmniej od 3 lat mają już jakieś tam doświadczenie o pojęcie o jeździe i zachowaniu się na drodze.

2. wydaje mi się, że taki kierowca stwarza mniejsze zagrożenie niż świeżo upieczony kierowca kat A bez żadnego doświadczenia w jeździe.

3. Może po przesiadce zaczną bardziej uważać na drodze na motocykle i sami zauważą jakie chamy czasem jeżdżą po naszych drogach.


1. To jest pozytywny Argument na tak.

2. Jestem innego zdania- owszem ma obycie na drodze ale nie jest wyszkolony technicznie jak prowadzi sie jednoslad.

3. To chyba najwazniejszy aspekt.

:wink:
Harakiri 7
Bywalec
 
Posty: 553
Dołączył(a): 1/4/2013, 12:48
Lokalizacja: wies

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości




na górê