Zobacz wątek - działanie przeciwskrętu
NAS Analytics TAG

działanie przeciwskrętu

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

działanie przeciwskrętu

Postprzez HondaCRX » 30/10/2013, 06:26

Witam

Co prawda nie jeżdżę na motorze, ale komuś może się przyda trochę teorii :)

3 minuty
polskie napisy

Materiał na youtube (otwórz link)
HondaCRX
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 1/8/2013, 07:40
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez SkoQ » 30/10/2013, 09:06

Każdy kto jeździ robi przeciwskręt intuicyjnie, nawet jeśli nie zna zbytnio zasad jego działania :)
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)


Postprzez malomi » 30/10/2013, 09:12

W dodatku jest to forum motocyklistów tu każdy zna działanie przeciwskrętu ;] Może przydać się młodemu narybkowi chociaż rośnie nam strasznie leniwe pokolenie i ciężko z szukaniem więc i łatwiej założyć nowy temat ;]

Tak z czystej ciekawość nie jeździsz ale chyba interesujesz się motocyklami skoro jesteś na tym forum >?

Motor= silnik
motocykl=2oo ;]
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez Vergon » 30/10/2013, 15:15

malomi napisał(a):W dodatku jest to forum motocyklistów tu każdy zna działanie przeciwskrętu ;]


No żebyś się nie zdziwił czasem. Mój instruktor na kategorię A nie wiedział co to jest.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez malomi » 30/10/2013, 16:14

Mówię o motocyklistach ;] Jeżeli chodzi o szkoły jazdy to nic mnie nie zdziwi jaki poziom reprezentuje 98% z nich każdy wie... Tak swoją drogą czynie jest absurdem że instruktor na prawko A wcale nie musi potrafić jeździć :D To niech ktoś mi wyjaśni jak taka osoba może kogoś czegoś nauczyć skoro sama tego nie potrafi...
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez Vergon » 30/10/2013, 16:44

Motocykliści też bardzo często nie wiedzą co to jest mimo, że stosują to na co dzień.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez HondaCRX » 30/10/2013, 16:44

Nie, prawdę mówiąc totalnie nie interesuje się motocyklami.
Jedynie tyle co odróżnię choppera od ścigacza:P

Konto na forum założyłem dla zmarłego kolegi aby napisać jeden temat.
HondaCRX
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 1/8/2013, 07:40
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez motoluka » 4/2/2014, 19:48

Na forum stali bywalcy doskonale wiedzą czym jest przeciwskręt ale pojedź na zlot i zrób sondę. Stawiam zgrzewkę, że ponad 50% nie będzie miała pojęcia co to jest, będzie wiedziała mniej więcej o co chodzi ale upierała się że nie stosuje albo będzie twierdziła, że to nie działa...
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe

Postprzez chlopzmazur82 » 28/2/2014, 23:08

Rzucił ktoś kiedyś temat przeciwskrętu, żeby sobie dodać wielkości i "znafstfa", a potem całe stado podchwyciło temat i świruje.
KAŻDY uzytkownik jednośladu (TAK ROWERU TEŻ) używa przeciwskrętu i UMIE to stosować.
To tak jakby ktoś chciał ćwiczyć płuca bo usłyszał, ze się skurczaja i rozkurczają przy oddychaniu.
Na pewno lekarze mają na to mądrą nazwę która mogłaby zabłysnąć podobnie jak "przeciwskręt" wśród niedowartościowanych motocyklistów ;)
chlopzmazur82
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28/2/2014, 22:59
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez Invi » 1/3/2014, 18:46

@UP takie brednie może wypisywać tylko ktoś kto nigdy nie jeździł na motocyklu większym niż jakaś WSK. Albo zwalnia do 20 km/h przed każdym zakrętem.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez malomi » 1/3/2014, 20:46

chlopzmazur82 napisał(a):Rzucił ktoś kiedyś temat przeciwskrętu, żeby sobie dodać wielkości i "znafstfa", a potem całe stado podchwyciło temat i świruje.
KAŻDY uzytkownik jednośladu (TAK ROWERU TEŻ) używa przeciwskrętu i UMIE to stosować.
To tak jakby ktoś chciał ćwiczyć płuca bo usłyszał, ze się skurczaja i rozkurczają przy oddychaniu.
Na pewno lekarze mają na to mądrą nazwę która mogłaby zabłysnąć podobnie jak "przeciwskręt" wśród niedowartościowanych motocyklistów ;)


Dawno takich głupot nie czytałem... idz na inne forum pisać takie brednie. :evil:
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez mati22252 » 1/3/2014, 21:02

Koleś ma troszkę racji. By skręcić motocyklem każdy korzysta z przeciwskrętu. Cała sztuczka polega na tym by nauczyć się to kontrolować i robić świadomi by w razie sytuacji awaryjnej takiej jak zacieśniający się zakręt odepchnąć kierownicę i przejść ten zakręt a nie spanikować wcisnąć heble i przestrzelić zakręt.
Avatar użytkownika
mati22252
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 805
Dołączył(a): 12/4/2012, 17:04
Lokalizacja: Żagań/ Poznań

Postprzez malomi » 1/3/2014, 21:16

Racja ale te jego porównania... I pisze o takich oczywistych rzeczach że mi cycki opadają
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez leff » 1/3/2014, 21:24

chlopzmazur82 napisał(a):Rzucił ktoś kiedyś temat przeciwskrętu, żeby sobie dodać wielkości i "znafstfa", a potem całe stado podchwyciło temat i świruje.
KAŻDY uzytkownik jednośladu (TAK ROWERU TEŻ) używa przeciwskrętu i UMIE to stosować.
To tak jakby ktoś chciał ćwiczyć płuca bo usłyszał, ze się skurczaja i rozkurczają przy oddychaniu.
Na pewno lekarze mają na to mądrą nazwę która mogłaby zabłysnąć podobnie jak "przeciwskręt" wśród niedowartościowanych motocyklistów ;)



przestan bredzic glupoty - nie kazdy robi to swiadomie i do pewne predkosci przeciwskret nie dziala - next time wyrwiesz warna za spam
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez Barmanix » 30/3/2014, 19:47

Mi osobiście sporo namieszało w głowie, chcesz skręcićw lewo skręć w prawo i odwrotnie, zwłaszcza dla początkujących i w sytuacji awaryjnej, może komuś przyda się mój sposób, wytłumaczenia oczywiście, mi z nim dużo łatwiej było to ogarnąć, chcesz skręcić w prawo pchnij kierownicę prawą ręką, chcesz skręcić w lewo pchnij kierownicę lewą ręką, to samo, ale inaczej tłumaczone, łatwiej przyswoić, jak dla mnie ofkors. :)
Idiota nie powinien nawet próbować używać sarkazmu bądź ironii gdyż są to cechy ludzi inteligentnych.

BiaÅ‚a Kawa Z¾L

A, B, B+E, C, C+E.
Avatar użytkownika
Barmanix
Świeżak
 
Posty: 42
Dołączył(a): 28/2/2014, 08:32
Lokalizacja: WU

Postprzez Harakiri 7 » 7/6/2014, 14:46

chlopzmazur82 napisał(a):KAŻDY uzytkownik jednośladu (TAK ROWERU TEŻ) używa przeciwskrętu i UMIE to stosować.


Owszem, do pewnego momentu. Tyle, ze wiedzac jak dziala i swiadomie stosujac daje to pewna przewage nad tymi ktorzy robia to nieswiadomie.

Pomine juz fakt, ze jezeli rowerem nie osiagnales predkosci stabilnej, to ten " przeciwskret " sobie w buty mozna wsadzic.

:wink:
Harakiri 7
Bywalec
 
Posty: 553
Dołączył(a): 1/4/2013, 12:48
Lokalizacja: wies

Postprzez Invi » 7/6/2014, 15:29

Ale po co to odgrzebywać? :D Prędkość stabilna na rowerze to minimalne toczenie się do przodu :d Więc nie wiem co tutaj osiągać :D

I nie pewna przewaga tylko podstawa, inaczej raczej nie zmienisz kierunku gwałtownie jazdy przy dużej prędkości, o przyciśnięciu opon nie wspominając :P
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12



Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê