Zobacz wątek - Jazda 125/50 bez uprawnień, koszty wydania am/a1,
NAS Analytics TAG

Jazda 125/50 bez uprawnień, koszty wydania am/a1,

Przepisy, prawo
_________

Jazda 125/50 bez uprawnień, koszty wydania am/a1,

Postprzez Skrillex » 5/6/2014, 21:07

Witajcie drodzy użytkownicy.
1.Posiadam ferro 901 (chiński 4T) brat zmienił silnik na 125ccm gdyż stary poprostu "zjeździł" :D
Od początku sezonu zacząłem nim jeździć. Wcześniej jeździłem na skuterach, crossach,quadach ale jak wiadomo taka 125ccm to jednak coś fajniejsze niż taki quadzik :D
Posiadam 15 lat. Jak wiadomo a1 jest od 16 lat i jak by nie patrząc na 125ccm masz wiekszy wybór :). Lecz koszty mnie przerastają ;/ Wyliczałem koszty noi wyszło że całkowite koszty a1 wynoszą 1000zł+ :c . Czy jest jakaś szansa pójścia na egzamin bez ukończenia szkolenia? Mógłbym je przeprowadzić w własnym zakresie ( pouczyć się przepisów itp, całkiem nieźle mi to wychodzi)?
Co groźi mi dalej za jeżdżenie bez uprawnień? Miałem już jedną cieplejszą sytuacje o której opowiem niżej :)
2.
Witajcie. Przejechałem już 1600 km noi należy się zmiana oleju. Noi wyszło jak wyszło że trzeba nie tylko w jednym sprzęcie wymienić. Znalazłem jeszcze olej lotos noi nie wiem czy go lać czy nie. Z jednej strony mówią że nie lej bo silnik rozpierd**** a z drugiej lej bo takie same parametry ma? Warto oszczedzać ? Poradźcie wy mi ... Bo jak mam wlać lotosa i później pluć se w gębe to dziękuje :).

Chciałem wam opowiedzieć jak wyglądało moje pierwsze starcie z zatrzymaniem przez Policje. Zostałem zatrzymany przez policje, jechałem motorem 70km/h. Zjechałem na przystanek. Noi taki pech że dokumenty zostawiłem w domu :c. A uprawnień nie posiadam. Policjaci kazali mi dzwonić po rodziców których nie było w pobliżu. Zaczęnto mnie straszyć mandatem ja im zaproponowałem że mogę go popchać do domu xD Oni że nie bo "taki mamy klimat" i że tak nie możemy działać. Po pewnej chwili zadzwonił telefon mieli ważniejsze wezwanie niż użeranie się z dzieciakiem. Musiałęm popchać motorek do domu. :c
Od tej pory siÄ™ cykam :/.
Skrillex
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 21/4/2014, 22:38


Postprzez Kirgeron » 5/6/2014, 22:24

Czy jest jakaś szansa pójścia na egzamin bez ukończenia szkolenia? Mógłbym je przeprowadzić w własnym zakresie ( pouczyć się przepisów itp, całkiem nieźle mi to wychodzi)?

W kilku krajach takie coś jest, dokładnie nie pamiętam gdzie, u nas nie ma i nie będzie :D idziesz na szkolenie - teoria, praktyka, po wszystkim egzamin.

Lecz koszty mnie przerastają ;/ Wyliczałem koszty noi wyszło że całkowite koszty a1 wynoszą 1000zł+ :c

Uwierz mi, że to są ŻADNE koszta, ośrodek szkolenia ma niski zarobek z ciebie, wiem bo znam dobrze gościa, który prowadzi naukę jazdy m.in. na motocykl.

Co groźi mi dalej za jeżdżenie bez uprawnień?

Zależy od farta. Jeden policjant machnie ręką i każde ci odprowadzić motocykl - czyli tak jak miałeś. Drugi wstawi mandat 500 zł + sprawa do sądu. Jazda bez uprawnień odpada, prędzej czy później wpadniesz. W tamtym sezonie nie miałem żadnej kontroli, a 2 lata temu jakoś 8 kontroli.

Witajcie. Przejechałem już 1600 km noi należy się zmiana oleju. Noi wyszło jak wyszło że trzeba nie tylko w jednym sprzęcie wymienić.

Wymieniasz olej na taki jaki zaleca producent, mają zgadzać się jego parametry, np. 10W40 i tyle, byleby był silnikowy, a nie jakiś do mieszanki. :D Wybieraj coś z Motula, Castrola, Bel Raya, Shella.
Avatar użytkownika
Kirgeron
Świeżak
 
Posty: 436
Dołączył(a): 1/7/2010, 00:01


Postprzez Skrillex » 6/6/2014, 14:42

"Uwierz mi, że to są ŻADNE koszta, ośrodek szkolenia ma niski zarobek z ciebie, wiem bo znam dobrze gościa, który prowadzi naukę jazdy m.in. na motocykl. "

Jak to żadne koszta ? " 700zł < kosztuje :p .

Co do oleju to paramentry ma odpowiednie. Chodzi mi czy Lotos będzie się nadawał , bo jest z "niższej półki" :)
Posiada ktoś rozeznanie w jakości olejów ?
Skrillex
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 21/4/2014, 22:38

Postprzez Fugu » 6/6/2014, 14:55

Skrillex napisał(a):Jak to żadne koszta ? " 700zł < kosztuje :p .


Taniej niz jeden mandat i odholowanie moto na parking policyjny.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez gumis » 6/6/2014, 15:56

A jeszcze taniej w przypadku kolizji.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez Fugu » 6/6/2014, 16:04

Skrillex napisał(a):Posiada ktoś rozeznanie w jakości olejów ?

W instrukcji masz wybity standard, jaki twoj olej ma spelniac. Cos z literami SAE, API, JASO, ACEA, EMA, JAMA itp. Szukasz butelki, na ktorej wybite jest identyczne oznaczenie i kupujesz.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez Kirgeron » 6/6/2014, 16:08

Jak to żadne koszta ? " 700zł < kosztuje :p .

W pierwszym poście pisałeś o A1 i koszcie 1000 zł.

Powiedz mi co to jest 1 tys. zł? NIC! Rób to prawko i oszczędź sobie kłopotów. Naprawdę da się to szybko zrobić.
Avatar użytkownika
Kirgeron
Świeżak
 
Posty: 436
Dołączył(a): 1/7/2010, 00:01

Postprzez madcap » 6/6/2014, 17:21

jaki mandat?
chłopak ma 15 lat, więc nie łapie się na procedurę uproszczoną nakładania grzywny zwanej mandatem.

więc albo ma szczęście z bliżej nieustalonych powodów lub brak szczęścia w postaci sądu rodzinnego.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Skrillex » 7/6/2014, 07:21

Dobra, dzięki. Dojeżdże ten sezon bez uprawnień (w marcu będę kończył 16 lat, a zdawanie AM to głupota ;) ) A w następnym zapisze się na A1 :) . Na razie i tak będę jeździł max 3-4 km od domu. W razie policji po prostu będe musiał wykręcać się ;/ Trzeba kase do skarpety odkładać :D i zbierać na upragnione prawko. Dzięki wszystkim :)
Pozdrawiam
Skrillex
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 21/4/2014, 22:38

Postprzez leff » 7/6/2014, 13:05

kloda bo jestes zwyczajnym baranem, ze chcesz jezdzic bez uprawnien pomijajac fakt, ze nie umiesz podzielic swojego postu tematycznie tylko w dziale prawo pytasz o olej .....
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości




na górê