Zobacz wÄ…tek - Pierwsze moto wielofunkcyjne
NAS Analytics TAG

Pierwsze moto wielofunkcyjne

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwsze moto wielofunkcyjne

Postprzez rolnik13 » 1/6/2014, 19:56

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie),
3500 km na Simsonie SR50
- Wiek, waga, wzrost,
26 lat, 80 kg, 188 cm
- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?
Wjazd na pole od czasu do czasu (20%), dojazd na studia (50%), bujanie się po okolicy (15%), dłuższe wyjazdy turystyczne (co najmniej kilka razy w sezonie)
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
Ile siÄ™ da, co najmniej 5000 km
- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
Cały budżet to 50000 zł na nowy motocykl, 25000 na używkę (jest to zakup wspólny z ojcem, powiedział że używanego on nie chce)
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
Nie wiem, nie znam siÄ™.
- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
Wygląd czy podobanie jest sprawą drugorzędną. Najważniejsza jest wygoda i funkcjonalność.
- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
Na ten moment nie rozglądałem się jeszcze.

Mam nadzieję, że będziecie w stanie coś doradzić. Dziękuję[/b]
rolnik13
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1/6/2014, 19:42


Postprzez Brekekeks » 1/6/2014, 21:19

Trochę za duży rozstrzał, ale proponuję Ci przyjrzeć się turystycznym enduro, będą idealne pod twój wzrost.
Kawasaki Versys 650, Suzuki V-Strom 650, Honda Transalp etc.
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
Brekekeks
Świeżak
 
Posty: 457
Dołączył(a): 14/10/2010, 17:10
Lokalizacja: Kielce


Postprzez gulczao » 1/6/2014, 21:40

Suzuki DL650 pasuje do obu opcji, czyli zakup nowego na spółkę z ojcem lub też używka samodzielnie. Ale jako, że jak to mówią jaskółki, że niedobre są spółki. To lepiej poszukać motocykla jedynie dla siebie. Za 25 tys. na pewno coś wybierzesz. A ojciec jak chce mówię to jest Yamaha MT-07 za około 23 tys. I obaj będziecie zadowoleni.
gulczao
Świeżak
 
Posty: 160
Dołączył(a): 27/10/2007, 09:02
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê