Zobacz wątek - Golasy 2005+
NAS Analytics TAG

Golasy 2005+

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
Moderują: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Golasy 2005+

Postprzez romanowy » 30/5/2014, 00:28

Po przeanalizowaniu rynku, podsłuchaniu paru opinii wyselekcjonowałem 3 golasy ku którym się skłaniam. Przeznaczenie to trochę miasta, trochę turystyki, raz za czas z plecaczkiem, ogólnie - uniwersalne wozidło.

a) sv 650n - znam, lubię, miałem kiedyś gaźnikową, ale chciałbym spróbować czegoś nowego
b) GSR 600
c) FZ6

Najbardziej zależy mi na opiniach od osób które dosiadały GSR i FZ6 i mogą jakieś różnice względem siebie podać, z tego co przejrzałem rynek - FZ6 jest trochę więcej na rynku, większy wybór, wizualnie też bardziej mi odpowiada, ale charakterystyka silnika już mniej (lubię mocniejszy dół)
Avatar użytkownika
romanowy
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 7/9/2011, 12:51
Lokalizacja: Kraków


Postprzez leff » 30/5/2014, 07:05

a dlaczego nie hornet?
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX


Postprzez Movi » 30/5/2014, 08:31

Tak na prawdę każdy z tych motocykli jest fajny, kwestia odbycia jazdy próbnej i zastanowienia się który wypadł najlepiej.

Faktycznie, gdzie jest hornet? :)
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez SkoQ » 30/5/2014, 10:04

Albo ten nowy Bandit 650.

Z tych trzech wybrał bym GSR'a :D totalnie naiwnie, tylko dlatego że mi się podoba, skoro nie bierzesz sporta i i tak nie będzie służyć do naginania, to dlaczego nie, fajna produkcja piękny tyłek, chociaż w mieście fajna była by ta nowa SV'ka po 2003 roku, bo jest wąziutka no i to dzika Vka :) sam nie wiem, ciekawe zestawienie...


Nie myślałeś o jakimś popieprzonym KTM'ie ? :D
Motocykle sportowe są do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Kaai » 30/5/2014, 12:23

a ja bym brał z750 ;D
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez psiqs » 30/5/2014, 12:42

Jest suzuki, Jest Yamaha, kolega jakis obrażony na Hondę ze nie rozważa Szerszenia?
:?:
Avatar użytkownika
psiqs
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21/5/2014, 21:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez romanowy » 30/5/2014, 12:53

@SkoQ
Dość skrajne propozycje :) Ja chciałbym właśnie coś pomiędzy nimi. Tzn bandit to jak dla mnie trochę niemrawy grubasek, a supermoto ujeżdżałem przez ostatni sezon i brakuje wygody poza miastem, zwłaszcza z plecaczkiem.

Prawdopodobnie zakończy się tak, że co z dwójki GSR,FZ6 znajdę w lepszym stanie i w lepszej kasie to wezmę - los zadecyduje. SV i Horneta też nie odrzucam (dzięki za propozycję) ale nie są to priorytety.
Avatar użytkownika
romanowy
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 7/9/2011, 12:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez jaroaro » 30/5/2014, 15:16

Nie wiem jak stoisz z kasą, ale widzę że ludzie proponują szerszenia i zeta, więc i ja może zaproponuje triumpha street triple, jednak nie wiem czy więcej będziesz śmigał po mieście czy w dalsze wyprawy. To tylko luźna sugestia ; ) Chyba ciężko kupić uniwersalne wozidło które ma być wygodne dla dwóch osób i być żwawe, nadawać się na miasto i dalekie wyprawy(mowa tutaj o klasie 600ccm).
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: się biorą wszy

Postprzez iszula » 30/5/2014, 18:11

Ja aktualnie śmigam na GSR 600 i na pewno jest to wszechstronny motocykl. Dobry do powariowania na mieście i równie dobry w dalekie trasy (600 km w jeden dzionek mu nie straszno).
Powiem Ci że też miałam ten dylemat Fazer czy GSR. U mnie dużą rolę odgrywa wysokość siodła bo jestem dość niską kobitką, więc wygrała GSR-ka, ale myślę że to bardzo podobne motocykle, więc szukaj sprzętu w lepszym stanie.
iszula
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 27/3/2010, 12:44
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez leff » 31/5/2014, 10:27

600 km dziennie na golasie ... mozna, tylko po co
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez gumis » 31/5/2014, 10:34

Powyżej 120 w dodatku na autostradzie przy wyprzedzaniu tira, wiatr prawie zrywa mnie z siodła. Jednak jakaś owiewka by się przydała ;)
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez SkoQ » 31/5/2014, 19:27

Nie no da się, i sportem po lesie pojeździsz, tylko to frajerstwo jest :) Wydawać tysiące na motocykl, który nie jest Ci potrzebny do tego do czego byś go chciał używać. FJR'ki się kupuje na takie trasy, a nie golasy, trasa na golasie to 200-300 kilometrów i starczy :) Jak ktoś chce turystycznie jeździć, to niech kupuje turystyka, a nie wmawia że mu jest wygodnie na czymś na czym wygodnie nie ma być prawa przy takich odległościach, nigdy tego nie zrozumiem...

Jest też inny temat gdzieś w tym dziale, sport do turystyki... Następny inteligent, równie dobrze mógłby napisać, na forum o puchach, że chce ferrari w teren, albo ,,maluch, czy seicento, który lepiej sprawdzi się w podroży dookoła świata"

No ludzie, ogarnijcie się, bo mnie krew zalewa, przepraszam że się uniosłem.


Do Autora:

Sprawdź sobie Z750, to jest żwawy potworek, i ma więcej momentu niż typowe sporty, wygląda kozacko, ale na wyprawy z pasażerem bym się nie nastawiał :)
Motocykle sportowe są do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Barmanix » 31/5/2014, 22:17

Też mogę zaproponować Z750, sam niedawno szukałem, uparłem się na niego i go kupiłem, jestem mega zadowolony, mam znajomego który też na tym śmigał i bardzo miło wspomina, fajne moto, silnik elastyczny, na maisto spoczko, ostatnio zrobiłem nim 100 km w jedną stronę i 100 z powrotem z plecakiem też daje radę, z przelotową na poziomie 120\130 km\h.
Idiota nie powinien nawet próbować używać sarkazmu bądź ironii gdyż są to cechy ludzi inteligentnych.

Biała Kawa Z¾L

A, B, B+E, C, C+E.
Avatar użytkownika
Barmanix
Świeżak
 
Posty: 42
Dołączył(a): 28/2/2014, 08:32
Lokalizacja: WU

Postprzez iszula » 1/6/2014, 06:49

leff napisał(a):600 km dziennie na golasie ... mozna, tylko po co

Poczułam się wywołana do odpowiedzi więc odpowiadam: jechałam na golasie z owiewką 600 km ponieważ miałam taką właśnie potrzebę przejechania 600 km w jeden dzień. Niestety nie mam w garażu kilku motocykli, każdy na inną okazję. Celem mojego postu było zwrócenie uwagi na to iż Suzuki GSR 600 to wszechstronny motocykl.
Pozdrawiam wszystkowiedzących.
Przepraszam za off-top.
iszula
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 27/3/2010, 12:44
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez jaroaro » 1/6/2014, 10:40

Jak dla mnie ani na autostradę nie jest idealny, ani na drogi szutrowe. To typowy golas który ma służyć do jazdy po mieście. Kierując się Twoim tokiem myślenia to każdy motocykl jest wszechstronny bo ma dwa koła, silnik i wszędzie da się tym wjechać. Można wiedzieć jakimi prędkościami poruszałaś się? Prędzej nazwał bym motocyklem wszechstronnym Suzuki V-Strom niż GSR.
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: się biorą wszy

Postprzez lagiboy » 1/6/2014, 16:39

jeżeli szukasz uniwersalne wozidło to nakedy odpadają, można do nich dokupić akcesoryją owiewkę z PUIG, GIVI, MRA, MGG i jakoś da się wtedy jechać po autostradach, jeśli to ma być od czasu do czasu to spoko, ale jak masz się bujać po autostradach i szybkich drogach to szukaj coś z owiewkami, Naked jest spoko do 100km/h jak chcesz szybciej to odpuść golasa, albo montuj owiewkę. Jak na wszystko po trochę to ja bym myślał o V-stromie.
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Kaai » 1/6/2014, 21:22

ja aktualnie jeżdżę swoją cbr f3 jakiś kilometr po polach (dosłownie) bo mi drogę rozebrali (tylko po co?), i co mam zrobić, moto zmieniać?:P

jeśli mu się bardzo podobają to niech spróbuje, najwyżej kupi wyższą szybkę i tyle
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez SkoQ » 2/6/2014, 16:34

Kaai ale dojeżdżasz dlatego że musisz to zrobić żeby się znaleźć na asfalcie, a nie jedziesz tym w las z myślą poskakania po górkach ;)
Motocykle sportowe są do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na gr