Zobacz wÄ…tek - CB 500, czy CBF 500?
NAS Analytics TAG

CB 500, czy CBF 500?

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

CB 500, czy CBF 500?

Postprzez Maqs » 20/5/2014, 14:48

Witajcie, rozglądam się już jakiś czas za cebulą i coraz częściej zastanawiam się nad tym czy mój wybór jest trafny. Ogólnie rzecz biorąc na motocykl chcę przeznaczyć 7 tys zł. Nastawiony byłem do niedawna w 100% na zakup cb 500, ale zauważyłem ostatnimi czasy, że ceny ich następców cbf 500 są niewiele wyższe- można dostać już egzemplarz z 2004-2007 roku w cenie niewiele wyższej niż cb 500 z roku 99-2000.

Zastanawiam się dlaczego ceny cb 500 są tak wysokie w stosunku do swoich następców niekiedy 4-7 lat młodszych? Czy nie lepiej dorzucić tysiąc bądź dwa i kupić młodszy sprzęt?
Maqs
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 7/2/2014, 09:56
Lokalizacja: Starogard


Postprzez miki1406 » 20/5/2014, 14:50

Nie wiem jak CBF, ale zwykła CB to motocykl niezniszczalny, lekki, poręczny, małopalący i po prostu fajny :) Może CBF nie ma któregoś z tych atrybutów
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice


SÄ… plusy sÄ… minusy

Postprzez psiqs » 21/5/2014, 21:49

Sam też się zastanawiałem w zeszłym roku.
Ostatecznie wybór padł na CBF 500.... chociaż Kumpel mocno nawiał na CB.
Silnik i skrzynia są identyczne w cb i cbf, rama i ogólnie konstrukcja w cbf 500 wzorowane są na cbf 600, wygląda to znacznie nowocześniej aczkolwiek dalej to fajny klasyczny naked.
Istotne różnice które musisz rozważyć:
1. CBF'a możesz szukać z ABS'em, możesz rozważyć jeżeli jesteś początkujący.
2. CBF ma inne rozmiar opon, szersze, niższy profil, generalnie możesz szybciej latać w zakrętach i bardziej się do nich składać.
3. CBF ma kontrolkę rezerwy, nie ma żadnego przekręcania kranika w momencie kiedy wchodzisz na rezerwę.
4. CB ma trochÄ™ miejsca pod kanapÄ…, w CBF nie ma wcale miejsca ani pod kanapÄ… ani pod zadupkiem, ledwo co wchodzi portfel :/
5. CBF jest nowszy konstrukcyjnie, ale trochę irytujący w obsłudze, akumulator schowany tak że bez kluczy nie da rady się do niego dobrać, ale przecież nie codziennie będziesz ładował aku.
6. Części do CB mogą okazać się droższe niż do CBF'a.

Jak chcesz to pytaj chętnie odpowiem.

Psiqs
Avatar użytkownika
psiqs
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21/5/2014, 21:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez leff » 21/5/2014, 22:26

no i CBF wystepuje wylacznie w wersji golas
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez Maqs » 22/5/2014, 09:18

Dzięki za pomoc, jest już jaśniej co nieco. cb 500s nie przemawia do mnie, N-ka jest wizualnie dokładnie tym czego szukam, minusem jest jednak fakt, że sprzęty trochę leciwe, chociaż rodzynki się zdarzają. Nic to, widzę że bez objechania się jednym i drugim sprzętem nie da rady. pozdrawiam.
Maqs
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 7/2/2014, 09:56
Lokalizacja: Starogard



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na górê