Zobacz wątek - Niedostępne części do narzędzi spalinowych
NAS Analytics TAG

Niedostępne części do narzędzi spalinowych

O wszystkim
_________

Niedostępne części do narzędzi spalinowych

Postprzez SpeedyGonzales » 20/5/2014, 22:42

Witam. Zakładam w hydepark, bo temat nie ma nic wspólnego z motocyklami, ale z silnikami owszem. Dwusuwowymi konkretnie. Problem polega na uszkodzonej korbie w niemieckim Solo 444. Dostępny jest jedynie cały oryginalny wał korbowy za jedyne... 500zł. Korbowód to nie gwóźdź, nie naprawisz młotkiem a za cenę wału można mieć sprawny używany silnik. Więc do sedna. Znacie może jakieś firmy dorabiające części do nietypowych silników? Agregatów prądotwórczych, motorów łodzi, diesli koparek czy buldożerów, ale także małeństw w stylu kosa czy piła? Pogodziłem się z myślą, że naprawa jest nieopłacalna ale może Koledzy z forum podsuną jakąś złotą myśl?
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG


Postprzez Invi » 21/5/2014, 09:04

No dobrze poniżej 500zł to się raczej nic nie wymyśli ;) Tym bardziej że jak korbowód poszedł, to bardzo prawdopodobne że zawiniło coś innego ;)

Ja bym pomierzył i próbował od czegoś dopasować. Ale wału młotkiem też nie poskładasz, nowy korbowód, złożenie wału i robi się drogo ;)
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12


Postprzez Marsjanin » 21/5/2014, 15:03

Napisz do tego faceta --> Klik (otwórz link). Odlewa elementy, być może będzie możliwość dorobienia.
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez SpeedyGonzales » 21/5/2014, 19:36

@invi próbowałem właśnie z korbą od piły, dół ok ale niestety nie pasuje główka na sworzeń. No niestety koszty są, najgorsze że konwencjonalny silnik można zregenerować na sto sposobów a tu jest problem.
@Mars dzięki za info, jutro się skontaktuję.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG



Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości




na górê