Zobacz wÄ…tek - sprowadzenie motoru z anglii
NAS Analytics TAG

sprowadzenie motoru z anglii

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

sprowadzenie motoru z anglii

Postprzez amblypyq » 18/5/2014, 14:03

Dzień dobry!

Jak to wygląda w 2014? Widziałem wątki sprzed paru lat ale sytuacja się chyba zmieniła.

1. Czy np. gs 500 2000r+ w dobrym stanie (nie do remontu) będzie tańsza niż w Polsce?
2. Ile kosztuje najtańszy sposób sprowadzenia sprzętu do PL?
3. Jaki może wyjść koszt powrotu na kółkach licząc ubezpieczenie(potrzebne?) + promu?
4. Czy ubiór na moto można znaleźć taniej?

*jeśli to ma znaczenie to chodzi mi o okolice leeds
Avatar użytkownika
amblypyq
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 12/4/2014, 17:37


Postprzez lagiboy » 18/5/2014, 15:29

1. wątpię żeby była tańsza, może kupisz bardziej zadbaną od strony mechanicznej ale i tak z tego co patrzę to GS 500 nie jest zbyt popularny w UK, najtańsze widziałem po 1200 funtów rocznik 2005, rocznik 2008 gotowy do jazdy to koszt 2,4k funtów

2. najtańszy to zlecić komuś przewiezienie motocykla za ok 150-200 funtów, jest na forum
http://forum.scigacz.pl/viewtopic.php?t=20145&postdays=0&postorder=asc&start=0 (otwórz link)
tu masz jeszcze bezpośredni link do firmy http://www.jimtransport.com/ (otwórz link) ludzie z forum korzystali.

3.nie wiem czy warto podejmować taki czyn na GSie, prom z Dover do Calais (ok 2 godzin) ok 20 funtów, trasa z Leeds do PL to blisko 1200 mil w zależności do której części polski jedziesz ~ 17 godzin jazdy. jeśli natomiast wybierzesz wariant z Hull do Rotterdamu(Holandia) koszt najbiedniej 170 funtów za prom. (ok 10 godzin)
Koszt paliwa licząc że spalisz średnio 5 litrów na każde 100 km wychodzi 100 litrów x cena paliwa.

4. jak poszukasz to i w Polsce znajdziesz taniej. Możesz spróbować w Outletach, nie mam pojęcia gdzie jest jakiś outlet w Leeds. wcale nie jest taniej jeśli chodzi o ceny w normalnych sklepach motocyklowych.
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35




Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości




na górê