Zobacz wÄ…tek - Legenda Honda RC24
NAS Analytics TAG

Legenda Honda RC24

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Legenda Honda RC24

Postprzez warrax92 » 17/5/2014, 01:01

Witam chciałem poznać wasze odczucia na temat tej hondy i inne takie jak oddaje moc .
- Jakie masz doświadczenie: kurs na prawo jazdy i sporadyczne jazdy komar, simson, gpz, rs ,gsx750f, Oczywiście posiadam prawo Jazdy A i B od 3 lat jeszcze się załapałem na starych zasadach
- Wiek, waga, wzrost,22, 75, 183
- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych? Większości trasy po za miastem dojazd do pracy, odwiedziny bliskich, i treningi gymkhany zakochałem się w tym sporcie.
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie? ok 15kkm
- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?Posiadam kask, kurtki(skórę i tekstyl), buty, rękawice. Chcę również nabyć pełny kombinezon z epoki powstania vfr. Na motocykl chcę przeznaczyć ok 3000-4000zł + ok.1600zł na oleje, łożyska ,płyny i regulacje itp.
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?up
- Jakie motocykle Ci się podobają - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.Z wygodnym siedziskiem i pozycją, preferuje bardziej nakedy. Tak myślałem o innych np. cb 500, xj 600, pegaso motocykle idealne? brał bym wszystkie, ale emocję wybierają vfr. Myślałem nad mniejszą 400 Monowachacz :) , do której o części nie jest łatwo. Jak mi się wydaje jest to ostatni moment by zakupić takiego poczciwego dziadka w jeszcze nie opłakanym stanie(za taką cenę).
Wady jak dla mnie moc za duża!(tulejka na rollgazie zmniejszy jej sportową duszę?), regulator napięcia potrafi się zapalić i spalanie nie wygląda kolorowo chociaż burgman znajomego ma podobne :). Ciężki na początek do gymkhany.
Czas by znaleść odpowiednią sztukę by w przyszłości stał w garażu by cieszyć oko.
warrax92
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 6/4/2013, 15:51
Lokalizacja: Wro


Postprzez Brekekeks » 17/5/2014, 10:12

Na VFR400 w dobrym stanie musisz wydać ok 4k ale euro. Jak chcesz RVF 400 to podwój tą kwotę. Motocykle o statusie już kultowym, ciężko dostępne, części dostępne tylko w serwisie. Plastiki praktycznie nieosiągalne, chyba że chińskie.
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
Brekekeks
Świeżak
 
Posty: 457
Dołączył(a): 14/10/2010, 17:10
Lokalizacja: Kielce


Postprzez warrax92 » 17/5/2014, 11:32

Dlatego myślałem o 750 z 86-89 roku. Plastiki najmniej będą potrzebne jak zacznę próby w podwórkowej gymkhanie gmole będzie trzeba zakupić.Jak z pozycją za kierownicą wygodna nadaje się do dalekiej turystyki jedni piszą transalp lepsza inni vfr?
warrax92
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 6/4/2013, 15:51
Lokalizacja: Wro

Postprzez Sykopson » 17/5/2014, 12:27

Nadaje się bo to właściwie turystyk, ale zacznijmy od tego że to jest na Boga 750 w V4 i z tego co zrozumiałem chcesz to na pierwsze moto?
Stary to że dysponuje "tylko" 100 końmi, nie znaczy że jest "potulne" jak Hornecik czy CBR F...
Pomijając fakt że nawet te motocykle są dla Ciebie za mocne.
VFR ma potężnego kopa i całe pokłady momentu, zupełnie nie nadaje się na pierwsze moto...
Jak dla mnie tyle w temacie :wink:

A do Gymkhany to jest jakieś nieporozumienie wgl. kawał krowy i tyle...
Suzuki Bandit 400 był

Suzuki SV650 S jest
Avatar użytkownika
Sykopson
Stały bywalec
 
Posty: 1097
Dołączył(a): 22/8/2010, 18:14
Lokalizacja: Kraków (Zielonki)

Postprzez warrax92 » 17/5/2014, 13:24

Faktycznie w papierach ma 105km!!! i jak pisałem jest to za dużo dla mnie i nie ukrywam tego. Masa(sucha 198kg).= kosmos ale o to mi nie chodzi. Radość jazdy i tak mam jak bym jechał komarem czy litrem(+ pełne majty).
Co mnie skłoniło do wyboru na pewno nie moc i wygląd, ale jego legenda.
A co do gymkhany w Polskiej edycji jeździła i złych miejsc nie zdobywała ,więc można.
Chcieć to móc.
Twoje propozycje kultowych motocykli są godne uwagi i już były analizowane.
Myślałem nad cb ,ale bęben z tyłu i jest bardzo popularny.
warrax92
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 6/4/2013, 15:51
Lokalizacja: Wro

Postprzez Sykopson » 17/5/2014, 13:52

Też jeździłem w Polskiej edycji i nie pamiętam żadnej VFR a tym bardziej w czołówce. W każdym razie da się wszystkim i każdego zachęcam do ćwiczenia bez względu na posiadany motocykl, ale jak myślisz ćwiczyć gymkhane na poważnie to odpuść sobie VFR, bo ciężko będzie tym cokolwiek ugrać. Jest masa dużo lepszych sprzętów do tego :wink:
Suzuki Bandit 400 był

Suzuki SV650 S jest
Avatar użytkownika
Sykopson
Stały bywalec
 
Posty: 1097
Dołączył(a): 22/8/2010, 18:14
Lokalizacja: Kraków (Zielonki)

Postprzez warrax92 » 17/5/2014, 14:14

Na youtubie odnalazłem Kto jeździł Mateusz Mittek w sezonie 2011.A miejsca w pierwszej 10 był :)
warrax92
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 6/4/2013, 15:51
Lokalizacja: Wro



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê