Zobacz wÄ…tek - moto do codziennego uzytku!!
NAS Analytics TAG

moto do codziennego uzytku!!

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

moto do codziennego uzytku!!

Postprzez tom32 » 16/5/2014, 10:54

Panie i panowie witam! :biggrin: jestem tu nowy na ale potrzebuje fachowej porady ludzi znajacych sie na rzeczy i majacych jakies doswiadczenie w zakupie moto a w szczegolnosci tzw okazji,ale dosc gadania przechodze do konkretów.Otóz wpierw kilka słow o sobie wzrost 175cm waga 93kg lat 39;)) odnosze sie z zamiarem zakupu motocykla pod uwage biore kawasaki zr7,er5 suzuki bandit 600 przegladajac ogloszenia a OLX.pl wpadło mi kilka ogloszen w przystepnej cenie ale niewiem jak sie na to zapatrywac jak np to ogł;http://olx.pl/oferta...html#4701d00997,http://olx.pl/oferta/kawasaki-er5-2000-CID5-ID5GtXB.html#ad5d170f96 niewiem czy sugerowac sie bardziej cena na zasadzie drozszy lepszy czy takie okazje cenowe tez brac pod uwage.Zona widzac ceny motocykli stwierdzila ze mi sie w d.....poprzewracalo aby tyle dac za motor ale wiadomo czego nierobi sie dla przyjemnosci niejestem jakims swiezo upieczonym malolatem ktory potrzebuje motor do szalenstwa ale potrzebuje do dojazdu do pracy i zwyklej krotkiej turystyki i stad moje pytanie co wziac z tych modeli ktore napisalem dodam ze majac juz 39 wiosen na glowie i czas szalenstw juz dawno za mna a szalalo sie w mlodosci od ogara205 zaczynajac a konczac na jawie ts350 :rolleyes: co byscie doradzili za czym sie rozgladac no i nieukrywam ze tak do 4 tys bym chcial cos kupć,jest szansa ze w tych pieniadzach znajde cos czym bede sie mogł cieszyc przez pare lat czy raczej same zgnioty
tom32
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 16/5/2014, 09:52
Lokalizacja: wlkp


Postprzez kello » 16/5/2014, 11:11

Jak wsiądziesz na cokolwiek to i tak będziesz szalał :) Nie ma bata, żebyś nie odkręcał do końca po pierwszych kilku dniach na motocyklu klasy 500. W takich pieniądzach to ER5, GS500. Za 5 tyś znajdziesz egzemplarz, który nie wymaga wkładu. Popatrz na forum tego modelu, jest kilka sztuk na sprzedaż, któe są w miarę pewne.
kello
Świeżak
 
Posty: 165
Dołączył(a): 26/6/2013, 14:25


Postprzez jasnoksieznik » 16/5/2014, 11:12

Czyli, nie masz doswiadczenia. Doswiadczenie na moto nabywa sie z kilometrami, a nie z wiekiem.
Jesl gdzies na scigaczu fajny artykul, ktory mowi o tym, ze napaleni mlodzi sie garna do litrowych moto, a dla starych z budzetem jazda na niskolitrazowym moto bylaby ujma na honorze.

Czyli i jedni i drudzy kupuja czesto za mocne moto i nie potrafia na nim jezdzic.

Z drugiej strony mozesz byc dojzalszy, a lekki nie jestes, wiec ponizej 500ccm nie bardzo to mialoby sens.

Proponuje nastepujace kroki:
- Wypelnij formularz z podklejonego tematu
- Poczekaj na "wyniki"
- Zacznij wrzucac linki , ale tez - w odpowiednim dziale

Dzieki internetowi ceny i dostepnosc sie poprawily, ale nie ma juz okazji - dzis kazdy wie, ile jakie moto jest z grubsza warte. Za 4k PLN nie poszalejesz.
Masz juz ciuchy? Jesli nie, to bedzie problem, bo solidny zestaw na poczatek kosztuje ok. 2k PLN. No chyba ze jedziesz jak ostatni smerf (niebieski jeans i bialy t-shirt), ale na to powinienes byc juz za stary.

EDIT: Tak jak poprzednik pisze - jak Ci sie podoba GS i ER-5, to sa to niezle pomysly. ER-5 tylko do jazdy samemu - zawieszenie jest dosc jednoosobowe.
Ew. yamaha virago 535, jesli chcesz w strone cruisera.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez tom32 » 16/5/2014, 11:42

Dzięki panowie za szybkie odpowiedzi co do doswiadczenia w jezdzie motocyklem to powiem jak na spowiedzi że brak;) bo to co sie nabyło w mlodych latach zapewne ubyło juz gdzieś a zreszta co to za motocykle były troche jeszcze z jawy mozna było cos wydusic hehe,biore jeszcze pod uwage moto kawasaki zr7 ale niewiem a co do ciuchów to kolega jasnoksieznik ma racje jak smerf niemozna jezdzic kurtka rekawice sa spodni i obuwia brak
tom32
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 16/5/2014, 09:52
Lokalizacja: wlkp

Postprzez jasnoksieznik » 16/5/2014, 12:37

A czapeczka? Pytam, bo to 25-40% kosztow ubranka.

Czy masz na ciuchy oddzielny budzet? Jesli nie, to moze byc ciezej ze zlowieniem zdrowego moto za ok. 3k PLN.
Do tego dojdzie jeszcze rejestracja+ubezpieczenie.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez tom32 » 16/5/2014, 13:30

powiem chłopaki tak pod lupe brałem moto typu;suzuki gs500 bandit600,kawasaki er5 badz zr7 zalozylem sobie ze do 4 tys cos bym chcial kupic ale pewnie bedzie trzeba zwiekszyc te kwote o jakis 1000zl no i plus teraz jak kolega jasnoksieznik zapytał o czapeczke dodatkowe jakies podejrzewam 300-400 na czapeczke bo jest stara ale to z lat 90 jak kupowalem jawe 350 to byla w komplecie z motorem w sklepie,a swoja droga wtedy szło sie do sklepu motoryzacyjnego wybieralo motor i mozna bylo ze sklepu odjechac i ceny byly takie przystepne hehe
tom32
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 16/5/2014, 09:52
Lokalizacja: wlkp

Postprzez jasnoksieznik » 16/5/2014, 15:01

Kiedys wszystko bylo tansze, my bylismy piekniejsi, a Jeams Dean jezdzil bez kasku. To se ne vrati.

Jak chcesz przystepnie, to bierz funkiel-nowke rometa, pewnie kask gratis tez Ci dadza..
Tyle, ze najlepiej kup dwa Romety, bo jeden bedzie non-stop zepsuty, napsujesz sobie krwi.

Da sie kupic certyfikowany kask za skrzynke piwa, moze dwie, ale bezpieczenstwa wtedy nie oczekuj. Certyfikat jest po to, zeby ludzie w garnkach na kartofle nie jezdzili.

Ja nie mialem co prawda tak minimalistycznego budzetu.. ale za 300-400PLN, to mialem kask na skuter 50tke. Skuter jechal 50km/h. Gdy sie przesiadlem na ER-5, ktora pojedzie 150km/h, zainwestowalem w konkretniejszy kask. Jazda motocyklem to nietania zabawa, zdecydowanie drozsza od najtanszego, uzywanego motocykla z poprzedniego stulecia.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez lagiboy » 16/5/2014, 19:25

szukaj jeszcze Hondy CB500 też fajna maszynka, trafiają się fajne sztuki.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez tom32 » 16/5/2014, 20:07

wiem wiem kolego jasnoksieznik ze jazda motocyklem to nie tania sprawa bralem tez pod uwage rometa ale romet to nie nasz romet tylko china a od tego z daleka a ja potrzebuje cos na dojazd do pracy a co do kasku zgodze sie z toba ze bezpieczenstwo to podstawa i niema sie co cena sugerowac ale znow bez przesady no ale skoro nic za 5 tys niekupi sie ciekawego to raczej dam sobie spokój
tom32
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 16/5/2014, 09:52
Lokalizacja: wlkp

Postprzez lagiboy » 16/5/2014, 20:51

kupisz kupisz, szukaj
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez tom32 » 17/5/2014, 16:51

Panowie a co sadzicie o tej ofercie warte obejrzenia ,mam zamiar jutro sie wybrac obejrzec to moto bo tylko 60 km odemie

http://olx.pl/oferta/kawasaki-er5-2002r ... c8d32a7a4a

badz cos wiekszego

http://olx.pl/oferta/kawasaki-zr7-CID5- ... 61c73c2cdb

http://olx.pl/oferta/sprzedam-kawasaki- ... 4334b6cfca

http://olx.pl/oferta/kawasaki-zr-7-2000 ... 4334b6cfca

i jeszcze jedno er5
http://olx.pl/oferta/motor-kawasaki-er- ... 4334b6cfca

wszystkie te ogloszenia blisko domu w granicach 50 km gora 60km,waszym zdaniem ktora sztuka zainteresowac sie najbardziej
tom32
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 16/5/2014, 09:52
Lokalizacja: wlkp

Postprzez lagiboy » 17/5/2014, 21:56

no nie ma co gadać, jak masz blisko to jedź i obejrzyj z bliska. na zdjęciach niewiele widać, weź sobie wydrukuj punkty do kontroli ze ścigacza na co zwrócić uwagę, albo bierz kogoś kto ma pojęcie i leć. powodzenia
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez madcap » 18/5/2014, 11:54

175cm waga 93kg
er5 obiektywnie ze względu na Twoją wagę odpada. do pracy podojeźdżasz, w trasę jak dojdzie bagaż będziesz czuł klepanie zawieszenia.
lepszym rozwiązaniem jest cebula - ma nieco większą nośność.
zr7 w tej kasie - bardzo czarno to widzÄ™ (nawet rozpatrujÄ…c rocznik 2000.
sugeruję dozbierać do 6k (w tym będzie kasa na jakiś nocnik za +/- 800 zł, który nie będzie cudem ale już będzie wystarczający).
oraz - bez urazy - zrzucić kilka kilogramów, bo jak się wkrecisz w jazdę, to zaczniesz myśleć również o jakiejś nieco lepszej - bezpieczniejscej kufajce i nieco lepszych - bezpieczniejszych galotach. a przy Twojej rozmiarówce będziesz mieć problem zanabyć.
poza tym wyjdzie Ci na zdrowie (niższe ciśnienie, lepsza koncentracja itd).
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez tom32 » 18/5/2014, 13:30

Kolego madcop ja sie nie gniewam;)) ale powiem tak waga mi sie wydaje tez duza ale mysle ze to przez zbyt aktywny tryb zycia(siłka codzien rower do pracy 10km w jedna strone oraz pilka nozna) brzuszyska brak a z rozmiarem ciuchow niema problemu raczej problem z cena jest heheheh ostatnio fajne mierzylem ale kolo dwojki trzeba dac ale to inny temat a wracajac do moto to tak waszym zdaniem er5 dac sobie spokój za ciezki jestem,zr7 w cenie do 7 tys to złom zostaje honda cb500 badz zastanawiam sie aby kupic takiego po slizgu zrobic sobie samemu i jezdzic szalec niezamierzam i bic rekordow predkosci tylko normalna jazda a zreszta kieruje sie mysla ze czlowiek kieruje motocyklem a nie motocykl czlowiekiem;))
tom32
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 16/5/2014, 09:52
Lokalizacja: wlkp

Postprzez lagiboy » 18/5/2014, 15:00

:) nie ma czegoś takiego jak normalna jazda :) i tak wszystko się w głowie poprzewraca jak wsiądziesz na motocykl. nie wiem do czego to porównać, może tylko do kumpli którzy mówią zostań na grillu, na jeszcze jedno piwo, ciemniej już nie będzie... A ty sobie zakładałeś że wrócisz do domu zanim się ściemni ;) Jasne, że na dojazdach do pracy będziesz się turlał, ale po pracy już nie :) Ja Ci powiem jak to będzie.
start, pyr pyr, zakręt pyr pyr, prosta wrrr szybciej, zakret pyr pyr, krótka prosta i tak przyspieszysz, dohamowanie przed kolejnym zakrętem, długi zakręt pyr pyr, długa prosta słoneczko nic na drodze i RURA!!! Nie ma bata :) anjdzie Cię chwila zastanowienia " o kurde ale popierdziela" zakręt, druga prosta i RURA tak dla sprawdzenia, ciekawe ile mi sie uda wykręcić do setki, ciekawe czy dam rade poprawić czas do setki RURA! ciekawe ile się zbiera z 80 do 120 na 4 biegu, ciekawe ile od 100 do 160 ;P mam nadzieję że rozumiesz. no chyba że zmontujesz sobie system który powyżej 100km/h będzie Ci wbijał gwóźdź w dupsko.
wydaje mi się że miki1406 kupił CB500 za 1700 zł z drobnymi rzeczami do poprawki, więc da się.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez SkoQ » 19/5/2014, 09:12

Ale nie wmawiajcie też że da się jeździć na motocyklu z każde pieniądze, żeby zacząć w ogóle jeździć, tzn kupić ubranie i motocykl zakładając że ma się już kategorię to nie zaczynał bym w ogóle nie mając choćby 7 tys złotych.

Moim zdaniem 7 tys. to budżet podstawowy, za jaki można kupić w miarę sprawny motocykl i jakoś się ubrać.
Okazje nie istnieją, a przynajmniej nie w internecie. Za dobry sprzęt trzeba dobrze płacić, oszczędzanie na cenie początkowej motocykl często kończy się włożeniem 2 razy tyle w jego naprawę po tygodniu jazdy, jak lagi będą cieknąć, a z silnika będzie się lało jak z kaczki.
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości




na górê