Zobacz wÄ…tek - Sportowy 250/500, miasto/trasa/tor 11 tyÅ›
NAS Analytics TAG

Sportowy 250/500, miasto/trasa/tor 11 tyÅ›

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Sportowy 250/500, miasto/trasa/tor 11 tyÅ›

Postprzez Paluch93 » 15/5/2014, 11:15

Witam

Zbieram się do kupna mojego "pierwszego" motocykla, i nie wiem za co się mam złapać.
Od poczÄ…tku;
Coś o moim doświadczeniu... dużo na skuterze/simsonie, trochę pojeździłem na crossach, suzuki gn250 i Yamaha ybr250. Mam 21 lat 173cm/80kg. Moto chcę kupić żeby jeździć trasy, wjechać na tor no i czasami na uczelnie. Nie jestem w stanie sprecyzować ile km w sezonie mogę zrobić bo to wszystko zależne jest od tego ile czasu będę miał :) Co do ceny to myslę, że w 11 tysiącach chciałbym się zmieścić, mogłoby być więcej, ale bardzo ważne są dla mnie ciuchy bo życie jest jedno a nigdy nie wiadomo co na drodze się może wydarzyć. Zacznę od tego, że pociąg do motocykli mam chyba w genach przelany bo od kiedy moja głowa wystawała ponad parapet to czatowałem i nasłuchiwałem co i gdzie jedzie :) Nigdy też nie miałem problemu z jazdą na jakimkolwiek sprzęcie chociażbym na niego wsiadł pierwszy raz. Posiadam prawo jazdy kat. A co jest chyba kluczowe w tym temacie. Dopiero teraz pojawiła mi się możliwość kupna motocykla, najpierw skłaniałem się do jakiejś 600tki (turysyk - hornet, fazer, gs500 i wszystkie pochodne), ale stwierdziłem, że nie mam doświadczenia i nie ma sensu kupować i się męczyć(przynajmniej tak mi sie wydaaje ). Szczerze mówiąc wpadła mi w oko mała Ninja 250, dużo o nim czytałem i wydaje mi się, że byłaby idealna, gdzieś czytałem, że jak się ogarnie tą 250 na 100% to nie ma żadnego problemu z jazdą później na 600 to prawda? Filmik co ta mała bestia potrafi https://www.youtube.com/watch?v=Kz03sQeX02c . Myslałem też nad ninja300, ale jak już wcześniej napisałem to ciuchy są dla mnie priorytetem i wolę wydać mniej na moto i dobrze sie ubrać. Pomóżcie z wyborem, macie jakieś alternatywy?
W złym dziale pytam, ale może mi doradzicie. W jakie ciuchy zainwestować? Jakie firmy polecacie? Ostatnio mierzyłem kurtkę( skórę ) od alpinestars`a i była świetna, dokładnie nie pamiętam jaki to model. Warto wydać te 2000 zł na kurtke od astarsa czy kupić np coś od icona za 1000? Słyszałem, że kaski od AGV są w miarę dobre jak na tą półkę cenową (http://allegro.pl/kask-agv-t-2-reach-ke ... 50889.html) coś takiego, co o tym myślicie?
O rękawiczkach już nawet nie będę wspominał bo to podstawa a myślę, że jakies znajdę ;)
Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam :)
Paluch93
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 15/5/2014, 10:28
Lokalizacja: Kraków


Postprzez jasnoksieznik » 15/5/2014, 12:56

Z prawkiem A masz przynajmniej swobodne pole manewru.

zerknij do tematu "najlpsze pomysly na pierwsze moto", gdzies na scigaczu.
Z niego wyjdzie, ze albo mala ninja, albo GPZ 500 w bdb stanie, nawet moze troche budzetu zostanie.

Na ninji sie mi fajnie siedzialo na targach, Ty jestes nizszy, wiec bedzie Ci wygodniej, niz mi.
Wiecej niestety nie poradze. Jesli chodzi o akcesoria - jest oddzielny dzial. Przejzyj go, pojedz do lokalnego sklepu poprzymierzac, moze kup troche rzeczy - w zaleznosci od wymagan/jakosci/marki, powinienes sie sensownie zmiescic w 1800-2500PLN.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Postprzez Paluch93 » 15/5/2014, 13:12

Jak mam wybierać pomiędzy gpz 500 a ninja 250 to wolę Ninje chociażby nawet dlatego, że dużo młodsza :) Znacie może kogos kto mógłby przywieźć z zagranicy moto? Może być nawet po szlifie
Paluch93
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 15/5/2014, 10:28
Lokalizacja: Kraków

Postprzez jasnoksieznik » 15/5/2014, 13:51

Szczerze? Sam sobie przywiez.
Ogarnij troche ogloszen, pojedz w trase, obejrzyj i pomacaj moto, zaladuj na pake/przyczepke, przywiez do PL i stwierdz, ze trzy dni i ok. 1000PLN kosztow niekoniecznie sie zwroci.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez Paluch93 » 15/5/2014, 13:56

Nie mam możliwości jechać i przywieźć bo nie mam obecnie samochodu, wynająć samochód do 3.5 tony z paką to też jest koszt.
Paluch93
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 15/5/2014, 10:28
Lokalizacja: Kraków

Postprzez jasnoksieznik » 15/5/2014, 14:13

Sprzedawcy w komisach sa na mojej drabinie bytow gdzies pomiedzy streczycielami i domokrazcami, a specjalisci od wyszukiwania pojazdow za granica i sprowadzania ich za pieniadze - niewiele wyzej.
W zwiazku z tym - nie ufalbym, ze mi sprowadza dobre, zdrowe moto. Zwlaszcza w przypadku motocykli sportowych badz powypadkowych.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez Paluch93 » 15/5/2014, 14:46

Sugerujesz, żebym kupił moto w Polsce, ale nie od handlarza? Wszędzie gdzie patrzę to widzę np. 2009 rok i 3000 przebiegu, nie chce mi się w to wierzyć ;) Samemu ciężko mi będzie ocenic faktyczny stan motocykla.
Paluch93
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 15/5/2014, 10:28
Lokalizacja: Kraków

Postprzez jasnoksieznik » 15/5/2014, 15:49

Wyobraz sobie, ze sa tacy, ktorzy znaja sie tak dobrze, ze oferuja swoja ekspertyze za pieniadze. Niektorzy z nich nawet maja swoje warsztaty i narzedzia diagnostyczne pomagajace ocenic zuzycie moto.

Handlarz ma swoje zalety, ale szeroka wiedza o sprzedawanym egzemplazu, szczerosc i uczciwosc nie zawsze do nich naleza.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê