Zobacz wątek - Nowy łancuch jaki? ustawienei tylnego koła..
NAS Analytics TAG

Nowy łancuch jaki? ustawienei tylnego koła..

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Nowy łancuch jaki? ustawienei tylnego koła..

Postprzez Ryszardo » 11/5/2014, 11:30

Witam
mam myło problem a raczej dwa
1.mam strasnzie ponaciagnay łańcuch w niektorych miejscach mam te 2-3 cm luzu a w niektorych chyba anwet z 5-6cm jak patrzałem to tuleki niektore sa luzne a niektore ciasne mam rozumiec ze łańcuch kwalifikuje sie do wymiany? jestem w stanie na nim trochep ojezdzic na krotkich sytansach tzn tak max 20km w jedna strone? i kolejne pytanie jaki łańcych kupic nieumiem sie doszukac znaczka z numerem na łańcuchu sprzet to bandit 07` na wtrysku szukałem na allegro i moze byc cos takiego ?
http://allegro.pl/lancuch-did-525-vx-11 ... 08193.html
http://allegro.pl/lancuch-napedowy-suzu ... 21867.html

2.kolejna sprawa to naciagałem łańcuch jakis czas temu i tak zeby ustawic na tych kreskach to z jednej strony od opony do wachacza był wymiar inny niz z drugiej strony dlatego była roznica 3 kresek ale ustawiłem by było rowno i zjednej i z drugiej strony ale czułem ze ucieka tylne koło zeby sie połozyc bardziej było mozliwosci bo tył by mi wyjechał momentalnie,dzis ustawiłem według kresek zeby sie zgadzały i na zakretach kłade sie bez problemu czytałem ze wachacze ropznia sie podobno i ustawia sie według kresek jak to wkońcu jest? ;/
Ryszardo
Świeżak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 15/1/2014, 13:14


Re: Nowy łancuch jaki? ustawienei tylnego koła..

Postprzez power_bit » 11/5/2014, 18:52

Ryszardo napisał(a):łańcuch kwalifikuje sie do wymiany?

Tak

Ryszardo napisał(a):jestem w stanie na nim trochep ojezdzic na krotkich sytansach tzn tak max 20km w jedna strone?

Trudno powiedzieć, ale raczej nie, tak luźny łańcuch może spaść z zębatki i spowodować znaczne szkody.

Ryszardo napisał(a):jaki łańcych kupic

DID robi dobre łańcuchu, jednak nie zmienia się samego łańcucha, lecz cały zestaw napędowy (zębatki + łańcuch)


Ryszardo napisał(a):ustawia sie według kresek

Tak
Niektóre chwile, zapomina się przez całe życie
Avatar użytkownika
power_bit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1258
Dołączył(a): 27/9/2010, 15:42
Lokalizacja: Września


Postprzez henio12323 » 11/5/2014, 20:11

łancuch szukaj nie po modelu motocykla tylko po oznaczeniu łancucha, jak widze po aukcjach pisze wielkosc ogniw 525 i taki szukaj, polecam VX2 dobry łancuch x ringowy, duzo wytrzymuje pod kazdym względem i na rozciąganie i na uszczelnienie niezły.

kreski nie zawsze są 100% pewne dla przykładu - kiedys ustawiałem na kreski ale zawsze na jednym napinaczu ośka mi sama odchodziła zostawiając z 4 mm przerwy, po prostu to wszystko po jakims czasie pracuje, moze cos juz nie jest idealnie proste i traci wymiar. wahaczem nie do konca bym się sugerował też bo wahacz nie musi byc symetryczny w sensie odległosci. najlepiej ustaw na kreski ale zobacz jak sie ukłąda zebatka na łancuchu, czasami widac że ma tendencje do pracy w łancuchu tylko np po jednej stronie, mozna też bawic sie mierząc odległosci od ośki do ośki ( os wahacza - oś koła )
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez Ryszardo » 12/5/2014, 13:54

wybaczcie Panowie co do łańcucha troche przysadziłem przyjrzałem sie mu dokąłdnie posprawdząłem pokolei ogolnie jest tak ze mam te 2-3cm luzu ale sa momenty gdzie jest max 1cm wiecej,pozatym jest strasznie suchy zainwestowałem juz w smar i sie zastanawiam czy faktycznie da sie na tym jezdzic czy nieryzykowac? dopiero wczoraj mu sie dokładnie przyjrzałem i posprawdzałem jest ponaciagany ale chyba w granicach tolerancji?

co do wachacza to dzieki bo faktycznie ustawie na kreski to nic mi nieucieka ustawiłem wzgledem wachacza to odczuwałem z emi tył ucieka
Ryszardo
Świeżak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 15/1/2014, 13:14

Postprzez henio12323 » 12/5/2014, 21:23

porób zdjęcia napędu łancucha przedniej i tylnej zebatki moze cos się bardziej oceni.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê