Zobacz wątek - Motocykl na co dzień do 5-6 tys zł
NAS Analytics TAG

Motocykl na co dzień do 5-6 tys zł

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Motocykl na co dzień do 5-6 tys zł

Postprzez glazier » 12/5/2014, 10:10

Cześć!

To mój pierwszy post tutaj, więc proszę o wyrozumiałość :wink: Zaczynam rozglądać się za swoim pierwszym motocyklem. Służyć ma na trasie dom-praca-dom (ok 25km w jedną stronę). Doświadczenia, poza egzaminacyjną CBF250, nie mam praktycznie żadnego. 31 lat, 188 cm wzrostu, 85 kg. Póki co moją uwagę zwróciły następujące modele (przyznaję, że podobają mi się nakedy):

1. Kawasaki ER5 - obawiam się jednak, że może być nieco za mały.
2. Kawasaki ZR7
3. Yamaha XJ600

Będę wdzięczny za rady ;)
Avatar użytkownika
glazier
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 12/5/2014, 09:45
Lokalizacja: Pruszków


Postprzez jasnoksieznik » 12/5/2014, 11:31

Przy moich 185cm ER-5 dawalo rade, ale bedzie sie slabo spisywac, jesli jezdzisz po trudniejszym terenie albo z plecaczkiem. Poza srednim zawieszeniem i hamulcem bebnowym z tylu - bardzo fajne, eleganckie moto. Sam od takiego zaczynalem i bylo fajnie.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Postprzez madman88 » 12/5/2014, 11:56

Wydaje mi się że możesz być nie co za duży na er5 będziesz śmiesznie wyglądał i będzie Ci nie wygodnie. Prędzej ZR7 już. A nie myślałeś o suzuki gsf 600 bandit? ma niby to 78km więcej od er5 i xj ale właśnie dużo moich "wyrośniętych" znajomych brało bandziora na pierwsze moto i byli zadowoleni:)
Braci siÄ™ nie traci
suzuki gsf 400 bandit--->kawasaki zx6r 636
Avatar użytkownika
madman88
Świeżak
 
Posty: 258
Dołączył(a): 16/4/2014, 15:50
Lokalizacja: Osw

Postprzez glazier » 12/5/2014, 12:46

madman88 napisał(a):A nie myślałeś o suzuki gsf 600 bandit? ma niby to 78km więcej od er5 i xj ale właśnie dużo moich "wyrośniętych" znajomych brało bandziora na pierwsze moto i byli zadowoleni:)


Wygląda fajnie, ale w założonym budżecie nie wiem czy znajdę sensowną sztukę. W ogóle myślę, aby przejechać się do jakiegoś komisu (np. http://www.motosky.pl/ ) i przymierzyć się do kilku modeli. Szukam czegoś odpowiedniego, ale nie chciałbym czuć się jak nosorożec na hulajnodze ;)

Będę jeździł głównie na trasie Pruszków-Warszawa, nie przewiduję podróży z plecakiem.
Avatar użytkownika
glazier
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 12/5/2014, 09:45
Lokalizacja: Pruszków



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości




na górê