Zobacz wątek - kiedy kupić motocykl i akcesoria?
NAS Analytics TAG

kiedy kupić motocykl i akcesoria?

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

kiedy kupić motocykl i akcesoria?

Postprzez amblypyq » 9/5/2014, 11:41

Dzień dobry!

Mam zamiar kupić gsa 500 oraz strój i akcesoria. Do końca września będę najprawdopodobniej za granicą. Myślicie że moto lepiej kupić na jesień czy w zimie? Jak wtedy z dostępnością ofert? Kiedy zaczynają się jakieś wyprzedaże odzieży i czy jest duża różnica miedzy ceną w sezonie względem tej po?
Avatar użytkownika
amblypyq
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 12/4/2014, 17:37


Postprzez malomi » 9/5/2014, 11:47

Jeżeli mówimy o odzieży to ceny są niższe jesień/zima natomiast moto czy to wiosna czy zima ceny za zadbane maszyny są takie same...
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47


Postprzez miki1406 » 9/5/2014, 12:12

jest taka opinia (moim zdaniem mało prawdziwa), że moto lepiej zimą, bo tańsze... Ma to swoją drugą stronę, ludzie nie sprzedają w zimę, bo na sezon mogą podnieść cenę...

Jeden na 100 motocykli, może się pojawić na zasadzie, że komuś się przez zimę odwidziała jazda i uważa, że już nie chce moto... I oddaje za grosze, byle się pozbyć... Wiosna weryfikuje takich zawodników, i znowu kupują, jak reszta kumpli wyjedzie. Ja to nazywam "Zimowym Motoprzesileniem" ;)
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez amblypyq » 9/5/2014, 12:24

Ja tak myślę że jak ktoś próbuje sprzedać motor przez cały sezon bezskutecznie, to właśnie na jesień będzie skłonny spuścić trochę z ceny ale nie wiem czy to ma potwierdzenie w praktyce. Myślicie że wyprzedaż sezonowa będzie w granicy 20% upustu ceny?
Avatar użytkownika
amblypyq
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 12/4/2014, 17:37

Postprzez lukasz.milczarski » 11/5/2014, 12:58

zawsze w zimie kupisz taniej, ale nie mysl ze ktos naprawde za warty ceny sprzet opusci od razu 1000zl :)
pare stówek urwiesz, choc jak ja sprzedawalem sprzet nie opuscilem nawet zlotowki. i poszedl na pniu, bo byl wart.
czasem zamiast pokusic sie na "okazje" zaplac troche drozej ale wiedz co masz, bo potem odbije ci sie w serwisie wszystko
pozdr :-)
FZ1 2007, 170km
Avatar użytkownika
lukasz.milczarski
Świeżak
 
Posty: 76
Dołączył(a): 15/3/2014, 17:20
Lokalizacja: kutno

Postprzez Zimny72 » 11/5/2014, 14:19

Dawno już cena czegokolwiek nie oddaje wartości odtworzeniowej plus mały zysk minus koszty używania. Dzisiaj cena jest wyłącznie pochodną oceny psychologicznej klienta tj. na ile można go naciągnąć, ale tak by nie poczuł się wydymany, z uwzględnieniem podobnych zapędów konkurencji, która to wpływa na ewentualne promocje. Podobnie z motocyklami: każdy kto wystawia na sprzedaż patrzy na co wystawia konkurencja i stara się tak spozycjonować, by zarobić ale być atrakcyjnym i znaleźć kupca. Na początku sezonu żaden normalny motocyklista, który ma zadbany sprzęt, a dodatkowo jest wyposzczony po zimie, nie myśli o wystawianiu swojego motocykla, bo chce chociaż trochę sobie pojeździć. Dlatego sprzętu do kupienia jest mało, a jak jest mało to i ceny idą do góry. W miarę jak sobie człowiek pojeździ i przypomni sobie po co chciał sprzedawać sprzęt, to motocykli w ofercie pojawia się więcej i ceny zaczynają iść w dół - w miarę jak ludziska zaczynają konkurować między sobą ceną. Niemniej każdy obserwuje ile jest w ofercie podobnych sprzętów i kalkuluje co by nie sprzedać za tanio, ale jednak sprzedać. Całą tą wiedzę posiadają handlarze, którzy nie są tak podjarani jak my motocykliści - dla nich to biznes a nie pasja - i tak wystawiają swoje oferty i ustawiają cenę, by dopasować się do konkretnych warunków na rynku i oferty konkurencji.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez SkoQ » 12/5/2014, 09:44

Ja oba kupowałem we wrześniu, a sprzedałem w lutym :P wierzę w motoprzesilenie, ale nie uważam że ktoś obniży cenę tylko dlatego że jest zima :)
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê