Zobacz wątek - turystyk lub sportowy na A2
NAS Analytics TAG

turystyk lub sportowy na A2

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
Moderują: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

turystyk lub sportowy na A2

Postprzez Rafal97 » 7/5/2014, 22:07

Witam, chcialbym kupić jakiegoś turystyka lub ścigacza na kategorie A2. Oczywiście biorę pod uwagę tłumienie mocy. Motocykl ten ma służyć mi do jazdy po mieście, do szkoły itp. Mam 17 lat, 179 cm wzrostu i ważę 67kg. Doświadczenie mam małe, jeździłem na 50cc i 125cc. Do wydania mam ok. 6 -7tyś. Motocykle które mnie zainteresowały to kawasaki er5 i kawasaki er6n. Proszę doradźcie mi co powinienem wybrać, oczywiście podawajcie swoje propozycje. Zapomniałem dodać że chciałbym motocykl w miarę malo awaryjny (potrafię zadabc o mój sprzęt), ale i żeby miał kopa i jak jest z częściami? Czy są drogie i jak z dostępnością( podane przeze mnie kawasaki i inne). Nie chcę jeździć 200+ km/h ale żeby miał taką możliwość.
Rafal97
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 7/5/2014, 18:54
Lokalizacja: Lublin


Postprzez Misiek_y » 7/5/2014, 22:13

Chcesz motocykl do miasta, na dojazdy do szkoły to po co Ci możliwość rozwijania prędkości 200 km/h ? Chyba nie jesteś do końca zdecydowany, po co Ci motocykl lub po prostu jesteś za młody, niedojrzały, żeby wsiąść na poważniejszy sprzęt.

Dołóż trochę i rozglądaj się za SV 650. Już za 8 tyś możesz znaleźć dość młody egzemplarz, na wtrysku.
Aktualnie: Yamaha FZ6 06r. / Opel Signum 1,9 CDTI 150 km 06 r.
Misiek_y
Świeżak
 
Posty: 82
Dołączył(a): 1/3/2014, 14:43


Postprzez Rafal97 » 7/5/2014, 22:38

Do szkoły jest dość długa droga więc nie chce się nudzić :-) Motocykl ten będzie moim oczkiem w głowie ponieważ mam zamiar nim sporo pojeździć. Ogulnie pasjonuje się motoryzacją lecz styczność miałem głównie ze starymi motocyklami, mi się podobają te nowsze. Oczywiście Proszę was o motocykle które da się zdławić do tych 47 km. Nie jestem jakimś wariatem i mam po co żyć ale z czasem na biorę doświadczenia i nie chce znowu zmieniać moto tylko go poprostu odblokuje, dlatego chce żeby miał w miarę dobre osiągi. Może wam się wydawać że będę za młody ale mam poukładane w głowie i moja jazda będzie dopasowana do zdobywanego doświadczenia.

@edit: Jeśli tak to sorka, poprostu te motocykle na wszystkich stronach byly w kategorii turystyk/sportowy
Ostatnio edytowano 7/5/2014, 23:21 przez Rafal97, łącznie edytowano 1 raz
Rafal97
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 7/5/2014, 18:54
Lokalizacja: Lublin

Postprzez jaroaro » 7/5/2014, 22:52

Heh, żadne z wymienionych przez Ciebie moto nie jest sportem ani również turystykiem więc nie wiem czy wiesz czego chcesz : D Generalnie Twoje wymagania nie są niczym nadzwyczajnym więc warto przejrzeć ostatnie mln tematów związanych z moto na a2.
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: się biorą wszy

Postprzez facepalm » 8/5/2014, 01:02

Jakby Cię interesowalo to bede miał niedlugo na sprzedaż kawasaki zzr 600 na A2. Motocykl mam od 2 lat i sporo w niego zainwestowałem. Bede sprzedawał za coś koło 6 tyś. Co go wyróżnia spośród innych ZZR : Cały zadupek z modelu zx6r (wyeliminowalem najwieksza wade tego modelu hehe - brzydki zadupek :D) crashpady , wydech 4w1 Mivv ( głośny i zajebiscie brzmi.) Obecnie zdjąlem plastiki i jeżdze w wersji naked. (wszystkie plastiki malowane niedawno i dopiero czekają na założenie.) Chce sprzedać bo chce kupić jakies turystyczne enduro. Za jakis miesiac - dwa bede wystawiał moto pewnie, ale mysle ze szybko nie zejdzie za tą kase. A nawet moze wcale nie pójść,ale tyle w nim zrobiłem,że nie oddam za pół darmo,najwyzej zostanie na rok dluzej.

A co do innych typów to wszelkie bandity, xj 600 itd nadają sie na turystyke asfaltową na start. Pozycja nie jest zbyt sportowa.
facepalm
Świeżak
 
Posty: 87
Dołączył(a): 18/6/2012, 22:01

Postprzez Rafal97 » 8/5/2014, 18:57

A mam takie pytanie czy Suzuki GSF 600 bandit nie będzie miał za dużo mocy jak dla mnie? Czy dam sobie na nim radę?
I jakie koszty związane są z tym motocyklem? tzn: awaryjność, dostęp i cena części. Znajdzie się rozsądny egzemplarz za 5-6 tyś? Oraz jakie są koszty z stłumieniem mocy na A2?
Rafal97
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 7/5/2014, 18:54
Lokalizacja: Lublin

Postprzez facepalm » 8/5/2014, 19:13

Tak, bandita w tej kasie powinieneś znaleźć ;) Moc? hmm... ja zaczynałem na 100km 600 i ogarnąłem. Jak masz olej w głowie to dasz rade. Jak sie boisz to kup 500tke. Bedziesz wteedy miał dodatkową przyjemnosc jak przeskoczysz z 500 na 600 po paru sezonach. No i 500tke możesz ogarnać lepiej na starcie. Łatwiej sie to przerzuca w zakrętach itd. Możesz szybko opanować moc i dzidować moto do granic możliwości. Sam żałuje,że nie zaczałem od 500,ale czasu juz nie cofne i teraz po 600tce by mi brakło mocy. Pooglądaj na youtube kanał "schaaf" jak śmiga CB 500 po winklach. Serio jest to fajna opcja. Kupisz za 5tyś , spalanie zależnie od jazdy. Normalna jazda 4-5L , na sportowo do 6L. 2 gary więc fajnie brzmią na przelocie.
facepalm
Świeżak
 
Posty: 87
Dołączył(a): 18/6/2012, 22:01

Postprzez Rafal97 » 8/5/2014, 21:07

Motocykl ten ma być na dłuższy czas, więc nie zamierza go zmienić. A jak z awaryjnością i częściami do bandyty? Jak się nim jeździć tzn: czy da się w miarę płynnie wyjeżdżać w zakręty itp czy jest to dość masyny sprzęt którym przy zakręcie sporo zwalniamy i spokojnie powoli toczymy sie? A i jakie roczniki polecacie?
Rafal97
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 7/5/2014, 18:54
Lokalizacja: Lublin

Postprzez jaroaro » 8/5/2014, 21:12

mały offtop. Facepalm, powiedz mi czy link który masz w podpisie to link do Twojego konta na yt? I czy ta kawa to Twoja kawa na której śmigasz? Bo jeżeli tak to mam smutną wiadomość. https://www.youtube.com/watch?v=AvrBgPivib4 na tym filmie, w ok 40s widać po oponie jak ładnie ogarnąłeś latanie na 600 ;] Jak już komuś polecasz to nie mów że kupiłeś 600 i ogarnąłeś bo do tego u Ciebie daleka droga.
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: się biorą wszy

Postprzez malomi » 9/5/2014, 11:02

No co ? środek ma zjeżdżony ;]
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez Rafal97 » 9/5/2014, 14:52

Wracając do tematu, zna ktoś odpowiedzi na moje poprzednie pytania?
Rafal97
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 7/5/2014, 18:54
Lokalizacja: Lublin

Postprzez malomi » 9/5/2014, 14:55

Odpowiedz jest prosta jak dbasz tak masz. Kumpel lata 3 sezon i nic mu się nie psuje
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez facepalm » 10/5/2014, 01:19

jaroaro napisał(a):mały offtop. Facepalm, powiedz mi czy link który masz w podpisie to link do Twojego konta na yt? I czy ta kawa to Twoja kawa na której śmigasz? Bo jeżeli tak to mam smutną wiadomość. https://www.youtube.com/watch?v=AvrBgPivib4 na tym filmie, w ok 40s widać po oponie jak ładnie ogarnąłeś latanie na 600 ;] Jak już komuś polecasz to nie mów że kupiłeś 600 i ogarnąłeś bo do tego u Ciebie daleka droga.


Smutna wiadomosc dla CIebie to mam ja. Otóż w dupie mam zdanie takiego ignoranta jak ty. Musiales az na asku spamować zeby sie dowartosciować? oszczędź sobie. Każdemu moto służy do tego co chce. Ja wole ciskac turystycznie. Chcesz to sie wykładaj na ulicach powodzenia w złapaniu kolein czy żwiru.
facepalm
Świeżak
 
Posty: 87
Dołączył(a): 18/6/2012, 22:01



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na gr