Zobacz wątek - Moto turystyczne na gorsze drogi, leśne/wiejskie dojazdówki
NAS Analytics TAG

Moto turystyczne na gorsze drogi, leśne/wiejskie dojazdówki

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Moto turystyczne na gorsze drogi, leśne/wiejskie dojazdówki

Postprzez facepalm » 8/5/2014, 01:23

Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie)
~6tyÅ› km na ZZR 600
- Wiek, waga, wzrost,
20, 78kg , 190cm

- Do jakich celów chcesz używać motocykla
Turystyka z plecakiem. Drogi boczne, jak najmniej autostrad,obwodnic, szybkiego ruchu itd. Jazda nie koniecznie zaplanowaną drogą, tułanie sie bocznymi drogami, chciałbym też czasem śmignąć przez jakąś droge nieutwardzoną, dojazdy przez las, łąke czy cholera wie co. W skrócie kiepskie asfalty i lekki off.
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
DO tej pory na sezon wyszło mi około 3tyś km,ale zamierzam zacząć jeździć turystycznie.
- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
Szukam moto do 7tyś zł. Ciuchy mam.
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
ZZR mnie nauczył,że budżetu na sezon nie można nijak zaplanować. Ile bedzie trzeba tyle wpakuje.
- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
Podobają mi się w sumie wszystkie, sporty,nakedy ,turystyki i endurasy,ale z racji,że latanie pod głównych drogach bywa nudne wolałbym mieć opcje wygodnego śmigania tymi gorsze jakości i czasem jakaś leśna ścieżka etc.
- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?

Myślałem troche o:
XTZ SuperTenere (bodajże 1 cylinder także to chyba nie dla mnie,ale może sie myle.)
V-strom 650 (troche poza budżetem ,troche sporo...)
Triumph Tiger 900/955 ( wygląda dość fajnie i nie powinno mi brakować mocy po przesiadce ze sport-turystycznej 600 , ceny lepsze niż V-strom)
Africa Twin ,ale jak zobaczyłem ceny to zwątpiłem.Kto je wymyśla? toż to jakiś kosmos za 98 rocznik chciec 15tyś.
TDM 850 ( wizualnie troche mi sie nie podoba)


Ideałem byłoby Varadero 1000 ale też sporo za budżetem.
Najbardziej z tego wszystkiego intryguje mnie Tiumph Tiger.
Jeśli macie jakieś inne propozycje to prosze pisać. Transalp odpada bo po mojej 600 to będzie dla mnie nudny jak flaki z olejem.
Ciekawi mnie jak sytuacja w tym segmencie w innych markach.. może aprilia coś ciekawego ma oprócz pegaso które nie jest ciekawe :D BMW F650 też odpada bo nudne to. Szukałem tego kiedyś na 1 moto i odpusciłem. No i brzydkie. (ew. wersja GS :))
facepalm
Świeżak
 
Posty: 87
Dołączył(a): 18/6/2012, 22:01


Postprzez miki1406 » 8/5/2014, 08:19

Ja wybierałbym między V-Strom'em, a Africą.
Africa ciut bardzie terenowa, Strom bardziej szosowy... Przemyśl czego będzie więcej i masz wybór...

Pytanie jeszcze, czy zygzak zostaje, czy to ma być twoje jedyne moto...
Jeśli jedyne chyba wolałbym szosowca z opcją terenu - V-Strom. Jeśli drugie moto to Afice...
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice


Postprzez facepalm » 8/5/2014, 19:18

Też bym chciał V-stroma,ale patrze na ceny i 10k to troche sporawo... i to często bez kufrów itd. O afri nie wspominając potrafi dochodzić do 13-15tyś za dość stary już rocznik... jak miałym dać 15tyś za 98 albo 00 to czemu by nie kupić Tigera z podobnego rocznika 5tyś taniej hmm.... Zygzaka bym sprzedał pewnie,ale jeśli uda mi się dość szybko znaleźć prace to zostawie go i poprostu bede odkładał przez pół roku na drugie moto.
facepalm
Świeżak
 
Posty: 87
Dołączył(a): 18/6/2012, 22:01

Postprzez Zimny72 » 8/5/2014, 20:29

Ja bym wziÄ…Å‚ jeszcze pod uwagÄ™ Kawasaki Versys 650 KLE.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez mirekm71 » 8/5/2014, 21:41

Afryka nie rozni sie raczej osiagami od transalpa ani od GS650. To sa wolne i wytrzymale motocykle a nudni to moga byc motocyklisci a nie motocykle.
Avatar użytkownika
mirekm71
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 7/6/2010, 23:55
Lokalizacja: Brzeg

Postprzez madcap » 8/5/2014, 22:05

rozważałeś bajki typu DReZyna, xt660?
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez facepalm » 8/5/2014, 23:12

Może źle napisałem w pierwszym poście,ale chodziło mi o turystyke z pleczackiem -> kobietą w roli pasażerki. Wiec małe sprzęty odpadają.
facepalm
Świeżak
 
Posty: 87
Dołączył(a): 18/6/2012, 22:01

Postprzez madcap » 9/5/2014, 17:38

w tej kasie marne szanse na dl650.
jest nadzieja dobrze znaleźć aprilię pegaso, bo bliźniak (bmw f650) będzie droższy.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez facepalm » 10/5/2014, 22:07

Czy nowsze pegaso były na wtrysku? kiedys sie interesowałem tematem bo szukalem takiego sprzętu jak teraz na pierwsze moto tylko mialem mniej kasy i jednak wybrałem sprzęt szosowy. A XTZ 750?
facepalm
Świeżak
 
Posty: 87
Dołączył(a): 18/6/2012, 22:01



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê