Zobacz wÄ…tek - Jazda crossem po drodze publicznej
NAS Analytics TAG

Jazda crossem po drodze publicznej

Przepisy, prawo
_________

Jazda crossem po drodze publicznej

Postprzez Rapsteer » 5/5/2014, 13:28

Witam z racji tego że dopiero zaczynam przygode z crossem nie znam wszystkich konsekwencji.
Wiem że u siebie po polu moge jeździć bez papierów itp na odpowiedzialność swoja lub rodziców (17 lat- młodociany) Tylko chciałbym czasem wyjechać na droge publiczną asfaltową. Jakie mogą być konsekwencje jak przyłapie mnie policja. Wiem że jeśli nie ma wideo rejestratora i wjade w droge polną to nie wiele mają do gadania. Chodzi mi o sytuacje beznadziejną co już musze się zatrzymać. Co w tedy mi grozi? Nie posiadam A1.

(Cross 125 Chinol)
Rapsteer
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5/5/2014, 13:23
Lokalizacja: Małopolska


Re: Jazda crossem po drodze publicznej

Postprzez Fugu » 5/5/2014, 13:49

Rapsteer napisał(a):Witam z racji tego że dopiero zaczynam przygode z crossem nie znam wszystkich konsekwencji.

Sa opisane w co trzecim watku w tym dziale.

Rapsteer napisaÅ‚(a):Wiem że u siebie po polu moge jeździć bez papierów…

Tylko jesli pole spelnia pare wymagan – w skrocie nie moze byc to teren ogolnodostepny.

Rapsteer napisał(a):Tylko chciałbym czasem wyjechać na droge publiczną asfaltową.

Bardzo kiepski pomysl. Zrob lepiej A1.

Rapsteer napisał(a):Jakie mogą być konsekwencje jak przyłapie mnie policja.

Te sa akurat stosunkowo niewielkie – mandacik 300/500 PLN, jak sie upra wcisna ci moto na lawete I odholuja na jakies miejsce a ty bedziesz musial oplacic holowanie i parking.
Duzo gorzej bedzie, jak zrobisz jakakolwiek szkode (n.p. przerysujesz komus auto) – wszelkie koszty ponosisz ty. Zastanow sie, czy aby napewno chesz n.p. placic do konca zycia rente komus, kogo przez przypadek potracisz.

Rapsteer napisał(a):Wiem że jeśli nie ma wideo rejestratora i wjade w droge polną to nie wiele mają do gadania.

Nie ma czegos takiego jak “droga polna” w polskim prawie. Jest „droga gruntowa nieutwardzona“, ale obejmuja ja te same przepisy jak wszystkie inne drogi.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28


Postprzez Rapsteer » 5/5/2014, 13:54

A na przykład jakbym zaczął uciekać im w las, jakie mogły by być konsekwencje jak już by mnie złapali?
Rapsteer
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5/5/2014, 13:23
Lokalizacja: Małopolska

Postprzez Fugu » 5/5/2014, 14:24

To samo + bonus z puli nagrod opisanych w Art. 92 kodeksu wykroczen:

§ 1. Kto nie stosuje się do znaku lub sygnału drogowego albo do sygnału lub polecenia osoby uprawnionej do kierowania ruchem lub do kontroli ruchu drogowego, podlega karze grzywny albo karze nagany.
§ 2. Kto w celu uniknięcia kontroli nie stosuje się do sygnału osoby uprawnionej do kontroli ruchu drogowego, nakazującego zatrzymanie pojazdu, podlega karze aresztu albo grzywny.
§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 2 można orzec zakaz prowadzenia pojazdów.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez lagiboy » 5/5/2014, 14:55

najlepsze w tym jest to, że ja też byłem taki młody ale nie aż tak głupi. miałem kartę motorowerową. bałem się jeździć po asfalcie 125 do tego miałem 50cc. Bałem się, że jak mnie policja złapie to będzie przeje**ne. jak miałem do przejechania asfalt z pola do lasu to pchałem moto, żeby nie kusić losu, trzymałem się z dala od ludzi i dróg uczęszczanych. nie zakładaj że Cię nie złapią, nawet jak spierdzielisz do lasu czy na pole to popytają w okolicy i odwiedzą Cię w domu. Nie bądź durny baran. Zacznij przygodę z crossem od A1 a nie do aresztu, bana na prowadzenie. Jakby to zależało ode mnie to groziłby Ci w pierwszej kolejności porządny wpierdziel za sam pomysł.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Rapsteer » 5/5/2014, 18:37

A jakbym kawałek co mam z górki, asfaltem jechał na nim ale nie odpalonym?
Rapsteer
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5/5/2014, 13:23
Lokalizacja: Małopolska

Postprzez Fugu » 5/5/2014, 18:47

To samo.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez leff » 5/5/2014, 19:41

mozesz go jedynie pchac, wtedy jestes pieszym
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez lagiboy » 5/5/2014, 19:59

może inaczej dam ci do myślenia. jedziesz sobie rowerem a ja jadę bez prawka autem, potrącam Cię, łamię Ci nogi i uciekam. Co byś sobie pomyślał? nie odpowiadaj, przemyśl.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez baccari18 » 5/5/2014, 21:06

Ucieczka to kiepski pomysl . Kolega quadem jezdzil latem , bez rejestracji , papierow , niczego , radary narobily zdjec , policji tez uciekal i udalo mu sie , na poligon wjechal i sprawa zamknieta :) , wszystko bylo git, po kilku miesiacach policja odwiedzila go w domu .Sprawa w sadzie , grzywna , byc moze jeszcze cos , nie gada o tym.
Na jakiej podstawie go znalezli , nie wiem , byc moze ktos go sprzedal. Wiec nie warto. A ZTYM ze bys siedzial i jechal na zgaszonym z gorki to mnie rozwalilo :D ;D
..
baccari18
Świeżak
 
Posty: 199
Dołączył(a): 14/9/2013, 09:58

Postprzez kambie » 7/2/2016, 11:30

Moim zdaniem jedyny ratunek to isc i go pchać
A jak cie policja goni to nie uciekaj bo i tak cie złapią, tylko sie zatrzymaj i zachowywuj kulturalnie- może wtedy zapłacisz mniej :cry: :lol:

I tylko po to odkopałeś temat sprzed dwóch lat?
Czester
kambie
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 7/2/2016, 10:32
Lokalizacja: lublin



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê