Zobacz wątek - Motor dla kobiety
NAS Analytics TAG

Motor dla kobiety

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
Moderują: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Motor dla kobiety

Postprzez soulonee » 1/5/2014, 16:56

Witam.

Przedwczoraj zdałam prawo jazdy na kat. A2. Powolutku zaczynam rozglądać się za czymś, co mogłoby mi posłużyć te dwa lata przed przystapieniem do kat. A. Dodam, że mam 18 lat, 166cm wzrostu i ważę 50kg, dlatego poszukuję czegoś sportowego, co zmieści się w kategorii i wymiarami będzie dla mnie odpowiednie.

Egzamin zdawałam na Yamaha xjn6, w sumie bardzo fajnie się prowadził, jednakże czy będzie on odpowiedni na pierwszy motor?

Z góry dziękuję za wszystkie rady! :)

Podrawiam!
soulonee
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1/5/2014, 16:50


Postprzez Glenroy » 1/5/2014, 17:07

XJ6 bez blokowania nie łapie się na A2 :).

Zacznijmy od:
-ile pieniędzy chcesz wydać na motocykl?
-czy masz/pomyślałaś o ciuchach motocyklowych?
-czy kwota na motocykl, jest na motocykl, czy trzeba w nią wliczyć zakup ubioru -gleba przy 100km/h boli tak samo, bez różnicy na pojemność motocykla -, koszta rejestracji, ewentualnego pierwszego serwisu? - dla świętego spokoju płyny, filtry, etc. wypadało by wymienić.

Na początek:
-Suzuki GS500F
-Kawasaki Ninja 250/300
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Postprzez soulonee » 1/5/2014, 17:59

Tak, wiem, brałam już pod uwagę zdławiony model :D

Tak, tak, pomyślałam, na motor chciałabym przeznaczyć maksymalnie 30 000zł.

Kawasaki Ninja 300 prezentuje się naprawdę świetnie, ciekawe jak się prowadzi, hm, trochę boję się zakupu modelu, z którym nie miałam styczności, więc pewnie przydałaby się jazda próbna :)

Coś jeszcze godnego polecenia?
soulonee
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1/5/2014, 16:50

Postprzez lagiboy » 1/5/2014, 20:25

Ja Ci zaproponuję coś z Naked Bike

Yamaha MT-07 ABS 35KW blokowana, spokojnie łapiesz się na nówkę sztukę 24,977 zł
http://www.yamaha-motor.eu/pl/products/motorcycles/mt/mt-07.aspx (otwórz link)

Honda CB 500F ABS 35KW tak samo w budżecie łapiesz się na nówkę 23900 zł
http://motocykle.honda.pl/pl/motocykle/modele/naked/cb500f.html (otwórz link)

z Suzuki na A2 łapie się w cenie np SFV650 Gladius blokowany nówka sztuka
http://www.suzuki-moto.pl/2014_Gladius.html (otwórz link)
Suzuki ma w ofercie A2 sporo motocykli ale poza gladiusem i Inazumą reszta jest albo ciężka (GSX650F, GSF650 Bandit) albo za droga (GSX-R600, GSR750, DL650 V-STROM - ten dodatkowo jest dość wielki)

Ja bym się skupił na dwóch pierwszych. oba są warte swojej ceny dodatkowo Yamahę po zdanym prawku można odblokować i cieszyć się całkiem żwawym miejskim terrorystą.

Gladius będzie ciężki 205kg i najdroższy ale to i tak fajny motocykl dla dziewczyny jak ktoś lubi V2. Nie sugeruj się zbytnio opiniami innych o tym motocyklu bo w Polsce jest mało lubiany a na świecie świetnie sobie radzi i ludzie go chwalą, ja także.

Honda to honda, poukładana, wygodna, przewidywalna i gotowa do jazdy bez blokowania.

zarówno honda jak i gladius mają siodło na wysokości 785mm, Yamaha nieco wyżej 805mm za to jest spośród tych trzech najlżejsza 182kg.

Podejrzewam, że ciężko będzie się umówić na jazdę zblokowaną wersją Yamahy i Suzuki bo praktycznie może ich nie być w salonie. Honda więcej niż prawdopodobne, że będzie dostępna do jazdy. Ja osobiście brałbym Yamahę ze względu na wygląd i osiągi po odblokowaniu. rozum podpowiada żeby brać hondę ale zdecyduj sama :) Nie sugeruj się samymi zdjęciami. podskocz do salonu, posadź tyłek na każdym z nich, przymierz się i pomacaj każdego z nich, poproś o odpalenie silników, każdy z nich pracuje inaczej mimo że każdy z nich to dwucylindrowce. Bez względu na to którędy pójdziesz, każdy z nich jest fajny i ma wiele do zaoferowania młodej motocyklistce. jest jeszcze Yamaha MT-03 ale to jednocylindrówka, za to łapie się na A2 tyle, że w cenie 26500 wolałbym już MT-07.

Podsumowując:
jesli tylko do A2, brałbym hondę CB500F
jesli chcesz zatrzymać motocykl po otrzymaniu kat. A to wybór padłby na MT-07, SFV650 w tej kolejności. Po odblokowaniu pożre Cię moment obrotowy :)
najbardziej spokojny w kolejności CB500F -> SFV650 -> MT-07
najbardziej żywiołowy po odblokowaniu MT-07 -> SFV650
Ostatnio edytowano 1/5/2014, 23:36 przez lagiboy, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Glenroy » 1/5/2014, 22:41

soulonee napisał(a):Tak, tak, pomyślałam, na motor chciałabym przeznaczyć maksymalnie 30 000zł.

No to masz już bardzo duże pole manewru :).
Ale odliczmy od tego te 3-4 tys. na jakiś sensowny ubiór. Kask, rękawice, buty, kombinezon. To akurat konieczność, jeżeli zależy Ci na własnym zdrowiu, ślizg przy 100km/h boli tak samo, niezależnie od posiadanego motocykla.

soulonee napisał(a):Kawasaki Ninja 300 prezentuje się naprawdę świetnie, ciekawe jak się prowadzi

Jak Ninja :D prowadzi się świetnie :). Na pewno lepiej niż gladius, bo akurat co do niego, ciężko dopatrywać się jakichś pozytywnych opinii w tej kwestii, osoby mające z nim styczność, twierdzą raczej, że prowadzi się...kiepsko.

lagiboy napisał(a):Yamaha MT-07 ABS 35KW blokowana, spokojnie łapiesz się na nówkę sztukę 24,977 zł

Honda CB 500F ABS 35KW tak samo w budżecie łapiesz się na nówkę 23900 zł


Honda bardzo fajna, zamiast MT-07, bez blokowania zawsze łapie się MT-03 :)
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez jaroaro » 1/5/2014, 23:02

Taka mała dygresja, jakieś 1.5 miesiąca temu w salonie na Łopuszańskiej widziałem MT-03 za 26tyś, gdzie obok stała nowa MT-07 za 24. Fakt że 03 łapie się bez blokowania na A2 ale jeżeli za mniej można dostać więcej to nie wiem kto się skusi.
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: się biorą wszy

Postprzez lagiboy » 1/5/2014, 23:34

Glenroy napisał(a):Jak Ninja :D prowadzi się świetnie :). Na pewno lepiej niż gladius, bo akurat co do niego, ciężko dopatrywać się jakichś pozytywnych opinii w tej kwestii, osoby mające z nim styczność, twierdzą raczej, że prowadzi się...kiepsko.


Zastanawiam się skąd to się wzięło? jeździłeś może gladiusem? bo ja tak... nie za bardzo mi się podoba z wyglądu ale poza tym nie mam mu wiele do zarzucenia od strony użytkowej. Osobiście nawet bym go nie kupił bo wole 4 gary w rzędzie. Tyle, że ja to nie inni.

wnerwia trochę takie przeklejone, "Ci którzy jeździli mówią...". Przejedź się sam i nie mów za innych. Najlepiej pomiń opinie o motocyklu na którym nie jeździłeś.
Proszę bardzo oto niektóre z testów Gladiusa z innych części świata. Nikomu go na siłę nie wciskam ale uważam, że to kawałek fajnej konstrukcji do turlania się.

http://www.motorcyclenews.com/mcn/bikereviews/searchresults/bike-reviews/suzuki/suzuki-gladius-2009-current/ (otwórz link)
http://www.ridermagazine.com/manufacturer/suzuki/2009-suzuki-gladius-650-road-test.htm/ (otwórz link)
http://ultimatemotorcycling.com/2013-suzuki-sfv650-review/ (otwórz link)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Glenroy » 2/5/2014, 01:17

jaroaro napisał(a):Taka mała dygresja, jakieś 1.5 miesiąca temu w salonie na Łopuszańskiej widziałem MT-03 za 26tyś, gdzie obok stała nowa MT-07 za 24. Fakt że 03 łapie się bez blokowania na A2 ale jeżeli za mniej można dostać więcej to nie wiem kto się skusi.


Wut? Wszedłem właśnie na stronę polskiego dealera Yamahy, prawdą jest, że 07, ograniczona do 35kW z ABS-em, jest nadal sporo tańsza od 03, ale zastanawiam się jakim cudem i co Yamaha ma na myśli dyktując takie ceny? W takim wypadku też bardzo bym się nie zastanawiał nad wyborem :roll:

lagiboy, kolega prowadzi szkołę jazdy, przeleciałem się tyle co z placu do garażu...może 200m ;) więc opinii sobie wyrobić nie mogłem, poza tym, że dla mnie jest za mały, przez co niewygodny...dla amazonek powinien być szyty na miarę, ale jakby się nie upierać, kanapa do najwygodniejszych też nie należy. Mi osobiście było na nim strasznie niewygodnie. Jak na miasto, Gladius będzie super, ale w trasę, moim zdaniem są dużo wygodniejsze opcje.

Ogólnie do 30tys zł, można pójść do każdego salonu i przebierać w motocyklach.
-Honda CB500F
-Kawasaki Ninja 300
-Kawasaki ER-6/ER-6F
-Suzuki Gladius
-Yamaha MT-07

Ale nawet z tego co patrzę po cennikach, gladius będzie najdroższy z całej listy - ponad 28.000zł, ninja najtańsza 20k z groszami.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Marsjanin » 2/5/2014, 10:57

Moim zdaniem lepiej zrobisz kupując motocykl o większej pojemności i większej mocy, ale zablokowany do 35kW. 30.000zł to jednak sporo pieniędzy i wydając tyle na motocykl, który zmienisz po 2 sezonach stracisz sporo na sprzedaży. Kupując większą maszynę po uzyskaniu kolejnego uprawnienia (A) odblokujesz sprzęt i będziesz odkrywać jego drugą - ostrzejszą stronę.

A najlepszym rozwiązaniem na pierwsze moto byłoby kupienie maszyny np. do 7 tys. zł, na której nauczysz się jeździć, nie będziesz płakać przy ewentualnych glebach i sprzedaż bez większej straty.
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez soulonee » 2/5/2014, 19:22

Wow, dziękuję za tak profesjonalne podejście do tematu! :)

Wszystko rozszerzyło mi pole widzenia tak ograniczone po kursach do Yamahy xjn6 :D

Najbardziej widzi mi się MT-07, zablokowany oczywiście i chyba jestem już praktycznie całkowicie przekonana, co do tego wyboru :)

Dziękuję Wam, naprawdę naprawdę :)
soulonee
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1/5/2014, 16:50

Postprzez lagiboy » 2/5/2014, 23:01

skoro MT-07 Dark Side of Japan to witamy po ciemnej stronie :twisted: :) no to teraz czas na przejażdżkę, wybranie odpowiedniego koloru, doinwestowania w porządne ciuchy, może nawet zbroję, myślę, że zbroja będzie pasować do tego motocykla?, a potem tylko jeździć, ćwiczyć, uczyć się, doskonalić, próbować, zdać na A, odblokować i dalej, szybciej, więcej.
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości




na gr