Zobacz wątek - Pierwszy motocykl - szosowo-turystyczny do 7000 PLN
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl - szosowo-turystyczny do 7000 PLN

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
Moderują: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwszy motocykl - szosowo-turystyczny do 7000 PLN

Postprzez fudi » 28/4/2014, 17:32

Hej! Mam 23 lata i posiadam już od ponad roku prawo jazdy kat. A. Do tej pory, nie udało mi się niestety kupić motocykla z praktycznych względów - nie miałem gdzie go trzymać.

Przed egzaminem moje doświadczenie ograniczało się jedynie do 1 sezonu na Simsonie, okazyjnym korzystaniu ze skutera oraz kilku wypadach jako pasażer na PanEuropeanie. Spodobała mi się bardzo turystyka motocyklowa i chciałbym zakupić motocykl, który mi to umożliwi. Planuję bardzo rzadko przekraczać prędkość autostradową - 140 km/h. Na początek samotne wycieczki, a później (po nabraniu doświadczenia) z pasażerem. Ze względu na brak poważnego doświadczenia typuję motocykle do 80 KM. Moje warunki fizyczne to : 180 cm wzrostu, 70 kg wagi.

Chciałem zacząć od Hondy CB500S, ale zastanawiam się, czy nie byłby to zakup na 1 sezon. Mam dylemat między zmianą motocykla po sezonie, a nauką od razu na czymś, co miałoby zostać ze mną na kilka następnych sezonów.

Czuję respekt przed mocą - wiem, że nawet 50 KM potrafi przyłożyć. Samochodem pokonałem już około 80 tys. km i jestem spokojnym kierowcą.

Rozważam takie propozycje jak: Bandit, ZR-7S, XJ600 Diversion, Fazer? (100 KM). Zależy mi na wersji z owiewką. Zastanawia mnie też różnica w prowadzeniu np. CB500S, a Bandita - czy odczuwalna będzie większa masa, czy może sobie z tym poradzić "świeżak" :-)

Do tej pory nie miałem się okazji przejechać żadnym z w/w. Myślę, że kupię coś co będzie w chwili zakupu w najlepszym stanie, ale chciałbym poznać Wasze opinie - praktyków :-)

Kwota do wydania około 7000 PLN + osobny fundusz na odzież i kask.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi! :-)
fudi
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28/4/2014, 17:06


Postprzez Marsjanin » 28/4/2014, 18:03

Witaj :)

Wg mnie najlepszy będzie wybór pomiędzy Banditem a ZR-7S z naciskiem na Kawasaki. Jakby to określił Glenroy "Bandit to kanapowóz", z ZR jest podobnie. Owiewka pozwoli Ci na spokojne podróżowanie bez walki z wiatrem. Ale przede wszystkim zwróć uwagę na stan maszyny. Jesteś zdrowy chłop - poradzisz sobie z masą!
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48


Postprzez fudi » 28/4/2014, 18:18

Dziękuję bardzo za opinie! Kawa mi się bardzo podoba z wyglądu - ma też ciekawostkę - wskaźnik paliwa :-) Jedyne co mnie martwi to czytałem opinie o regularnym serwisowaniu luzów płytek zaworowych - prawda to? Chciałbym, chyba jak każdy użytkownik, aby motocykl był bezawaryjny :-)
fudi
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28/4/2014, 17:06

Postprzez Glenroy » 28/4/2014, 23:03

Marsjanin napisał(a):Jakby to określił Glenroy "Bandit to kanapowóz", z ZR jest podobnie.

Hahah, dzięki :D. Ale fakt, Bandyta, tak samo jak ZR to typowe kanapowozy, miękkie, spokojnie, wygodne.
Obydwa to olejaki, czyli dinozaury motoryzacji, ciężkie do zabicia, proste w serwisie i te akurat są spokojne i dające się oswoić.

Fazer, hmmm, powiem tak, zupełnie na początek, lepszą opcją będzie sprzęt, który bardziej liniowo rozwija moc, tak GSF, XJ czy ZR właśnie :).

fudi napisał(a):Dziękuję bardzo za opinie! Kawa mi się bardzo podoba z wyglądu - ma też ciekawostkę - wskaźnik paliwa :-) Jedyne co mnie martwi to czytałem opinie o regularnym serwisowaniu luzów płytek zaworowych - prawda to? Chciałbym, chyba jak każdy użytkownik, aby motocykl był bezawaryjny :-)


Luzy zaworowe serwisuje się w każdym motocyklu, ba, nawet w większości japońskich samochodów. Jeżeli sprzęt nie miał zaniedbywanego serwisu, to będzie właścicielowi bardzo za to wdzięczny. Jeżeli celujesz w turystykę, to tak jak pisał Marsjanin, kierował bym się w stronę ZR-ki. Może nie jest tak zrywny i bezpośredni jak Fazer, ale jest wygodny, komfortowy, łatwy w prowadzeniu, spokojny i nadwyraz opanowany :).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Movi » 29/4/2014, 09:23

Bandit (oczywiście z owiewką) lub gsxf będą ciekawymi propozycjami z racji swojej żywotności.

Kawasaki czy XJ'ta też ciekawe propozycje. Tak na prawdę jeździj szukaj polataj chociaż testowo tymi sprzętami i odpowiedź wyklaruje się sama :)
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez fudi » 29/4/2014, 09:50

Dziękuję bardzo za Wasze opinie!

Pójdę za Waszą radą i będę szukać motocykla który jest po prostu w najlepszym stanie. Najgorzej jest chyba uczepić się jednego modelu i gdy już go zobaczysz na żywo, to przestajesz myśleć o techniczne mankamenty odkładasz na bok, bo jesteś zachwycony wyglądem :-) Więc rozważać będę ZR7S, Bandit S, XJ600S, a Fazera sobie podaruję :-)
fudi
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28/4/2014, 17:06

Postprzez Movi » 29/4/2014, 12:04

Polecam jeszcze abyś dobrze sprawdził motocykl w serwisie. W dużej mierze ludzie w tych miejscach są bardzo rygorystyczni i powiedzą Ci fachowo czy się w to pchać czy nie. Lepiej wydać 3 stówy niż dołożyć 1,5k.
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez marcin620 » 29/4/2014, 12:46

Nikt nie napisał o CB750 seven fifty - http://www.scigacz.pl/Uzywana,Honda,CB7 ... ,2094.html - hydrauliczna regulacja zaworów, moto praktycznie bezobsługowe nie do zabicia, jeśli nie kupisz trupa, może trochę ciężki, ale powinieneś sobie z nim poradzić. Brak owiewki, ale możesz dokupić i masz sprzęt do turystyki spokojnie na kilka lat.
marcin620
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 29/4/2014, 12:37

Postprzez fudi » 29/4/2014, 13:57

@Movi - Na pewno tak zrobię. Są jakieś sieciowe serwisy które polecacie czy szukać mechanika na śląsku?

@marcin620 - Motocykl rozsądny ale czy nie za ciężki dla mnie na pierwszy jednoślad? Musiałbym się przejechać ale rozważę! :-)
fudi
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28/4/2014, 17:06



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na gr