Zobacz wÄ…tek - Jak to jest z tymi fotoradarami ?
NAS Analytics TAG

Jak to jest z tymi fotoradarami ?

O wszystkim
_________

Jak to jest z tymi fotoradarami ?

Postprzez maniak69 » 28/4/2014, 17:31

Tak jak w temacie. Jak to jest z tymi fotoradarami? To, że robią zdjęcia motocyklom to wiem tylko teraz pytanie czy po takim zdjęciu są w stanie rozpoznać kto jechał motocyklem albo czy mają zdjęcia tablic. Słyszałem o takich co robią zdjęcia od tyłu. Mieszkając w Warszawie ciężko się tego wszystkiego wystrzec i tylko ich wypatrywać.
Pozdrawiam
lewa w górę ;)
maniak69
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 5/3/2014, 14:57
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez Marsjanin » 28/4/2014, 17:59

Użyj wyszukiwarki, bo już kilka razy o tym było.
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48


Postprzez vardana » 28/4/2014, 18:56

Ja może urozmaice temat innym pytaniem ;)
zdarzyło sie wam żeby wam strzeliło fote z przodu, a dołaczyli do niego zdjęcie z kamery na najbliższym skrzyżowaniu na którym dopiero była tablica rejestracyjna z tyłu ?

Bo w innym wypadku można jeździć na pałę przed fotoraderem i to jeszcze z kartka z pozdrowieniami ;)
Yamaha FZR 1000
vardana
Świeżak
 
Posty: 113
Dołączył(a): 31/3/2014, 20:32
Lokalizacja: Warszawa - bielany

Postprzez Vergon » 28/4/2014, 19:18

Z jednego fotoradaru to już mi pewnie założyli album ze zdjęciami, kilka skrzyżowań wstecz i w przód są kamery i nigdy nic mi nie przyszło a bywało, że miałem z niego 2 zdjęcia dziennie.
Nie mówię o masie innych zdjęć z centrum Wawy gdzie jest po kilkanaście kamer na każdym skrzyżowaniu.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ASR1927 » 28/4/2014, 19:28

Same here - utworzyłbym pokaźną kolekcję ale nigdy nic nie dostałem, ale tylko z przodu. Jak widzę, że będzie łapał od tyłu to zwalniam
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
Avatar użytkownika
ASR1927
Moderator
 
Posty: 1711
Dołączył(a): 21/11/2010, 21:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez maniak69 » 28/4/2014, 19:48

a skąd wiadomo które łapią od tyłu ?
lewa w górę ;)
maniak69
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 5/3/2014, 14:57
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez asq_rex » 28/4/2014, 20:06

maniak69 Ty poważnie pytasz ?
asq_rex
Świeżak
 
Posty: 125
Dołączył(a): 31/3/2012, 22:44

Postprzez ASR1927 » 28/4/2014, 20:14

Może poważnie a może chce za chwilę zniszczyć nas jakimś rewolucyjną fotoradarową teorią i zapodał swój post żeby ktoś połknął przynętę.
Gdyby pytał poważnie, to odpowiadam - fotoradary łapią w tę stronę w którą ustawiony jest obiektyw!
Obrazek
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
Avatar użytkownika
ASR1927
Moderator
 
Posty: 1711
Dołączył(a): 21/11/2010, 21:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez Angler » 28/4/2014, 20:17

ASR1927 nie wszystkie, te najnowsze (pudło, z kreską, a nie z kółkiem) łapią w obie strony. Info potwierdzone przez polizmajstra.
Avatar użytkownika
Angler
Bywalec
 
Posty: 907
Dołączył(a): 7/8/2012, 09:58
Lokalizacja: Rawicz

Postprzez ASR1927 » 28/4/2014, 20:55

Zanim dotrą do Wałbrzycha, zdąże się zestarzeć i dorobić ciężkiego, ospałego, powolnego choppera :wink:
Apropos fotoradarów, jak fotoradar zrobi zdjęcie dwóch równolegle jadących pojazdów to zdjęcie trafia z miejsca do kosza. To chyba jedyny znany mi przypadek gdzie działa zasada domniemania niewinności. Chociaż może to nie do końca to, a tylko świadomość straży miejskiej, że nic nie ugrają - bo każdy się wyprze. A z jeszcze innej strony, to nie zdziwiłbym się gdyby takie zdjęcia też wysyłali - a nuż ktoś się przestraszy i przyzna i take money :lol:
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
Avatar użytkownika
ASR1927
Moderator
 
Posty: 1711
Dołączył(a): 21/11/2010, 21:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez asq_rex » 28/4/2014, 21:00

Wysyłają fotki gdzie są dwa auta ;) liczą na to, że któryś pokornie zapłaci ;)
asq_rex
Świeżak
 
Posty: 125
Dołączył(a): 31/3/2012, 22:44

Postprzez Marsjanin » 28/4/2014, 21:17

W przypadku, gdy w kadrze widać dwa pojazdy, zwykle bez problemu można wskazać, któremu z nich została zmierzona prędkość i to niezależnie od kierunków, w których się poruszały. Zwykle jest to dość proste i jednoznaczne ponieważ:

- wskazany jest numer pasa, po którym porusza się pojazd, np. Lane 1, 2, 3 do 6 (liczone od fotoradaru), a jeśli auto porusza się dwoma pasami jednocześnie - np. Lane 1-2.

- na zdjęciu może być widoczna kreska wskazująca, w które miejsce trafiła wiązka radarowa (rozwiązanie to jest stosowane w fotoradarach Fotorapid CM firmy Zurad).

Obrazek
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez vardana » 28/4/2014, 21:33

A dostał ktoś zdjęcie z jeżdzącego w nieoznakowanym fotoradaru (bez zatrzymania) ? Mnie ostatnio trochę nastraszyli artykułami, a tym, żeby ktoś foto dostał w realu z jeżdzącego samochodu jeszcze nigdy nie słyszałem. Może to jakas przeszłość sprzed dwóch lat ?
Yamaha FZR 1000
vardana
Świeżak
 
Posty: 113
Dołączył(a): 31/3/2014, 20:32
Lokalizacja: Warszawa - bielany

Postprzez mati22252 » 28/4/2014, 21:41

Prawie wszystkie radary ITD w nowych żółtych obudowach nie tych oklejonych robi zdjęcia w obydwóch kierunkach.
Najlepsze i tak jest zamazanie tych tablic gdzie zdjęcie jest przesunięte i tak je widać.
Avatar użytkownika
mati22252
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 805
Dołączył(a): 12/4/2012, 17:04
Lokalizacja: Żagań/ Poznań

Postprzez Marsjanin » 28/4/2014, 21:46

To jest ciekawe :)
Maksymalna prędkość, jaka może być zarejestrowana przez fotoradar, wynosi 250 km/h. Pojazdy jadące szybciej - ze względu na przepisy - nie są uwieczniane na zdjęciach.
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez Insekt » 28/4/2014, 23:39

@Marsjanin
To mnie uspokoiles :D
r6 2001 -----> cbr 1000rr 2014
Avatar użytkownika
Insekt
Świeżak
 
Posty: 393
Dołączył(a): 18/5/2009, 10:52
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Marsjanin » 29/4/2014, 06:03

Ciekawe ile w tym prawdy :)
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez Vergon » 29/4/2014, 10:46

O jakich fotoradarach Wy mówicie, które walą na raz w obie strony? Dajta mnie tu zdjęcie takiego urządzenia.

Tak mi się skojarzyło: http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... amery.html
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Glenroy » 29/4/2014, 10:53

Angler napisał(a):ASR1927 nie wszystkie, te najnowsze (pudło, z kreską, a nie z kółkiem) łapią w obie strony. Info potwierdzone przez polizmajstra.

Może inaczej, łapią wszystkie pasy ruchu, jeżeli obiektyw fotoradaru będzie ustawiony w Twoją stronę, to Tobie zrobi zdjęcie z przodu, od tyłu będzie robił zdjęcia jadącym z naprzeciwka. Tak więc, jeżeli jedziesz "na obiektyw" to nie ma nawet technicznej możliwości, żeby dostać zdjęcie od tyłu :).

Marsjanin napisał(a):Ciekawe ile w tym prawdy :)

Fotoradary rejestrują pojazdy jadące z prędkością nie większą niż 250 km/h. Zostają one uwiecznione na zdjęciu dopiero przy przekroczeniu dopuszczalnej prędkości o 11 km/h. Nowoczesne fotoradary (MultaRadar CD) potrafią określić, którym pasem jechał pojazd, który przekroczył prędkość oraz w jakim kierunku się poruszał. Pojawienie się więc w kadrze więcej niż jednego auta nie jest problematyczne przy ustalaniu winowajcy. Fotoradary odróżniają również auta osobowe od ciężarowych, co umożliwia nałożenie mandatu w razie, gdy został przekroczony limit ciężaru pojazdu na danej drodze. Na podstawie zdjęcia
z fotoradaru kierowca może więc zostać ukarany nie tylko za zbyt szybką jazdę.

Nie tylko prędkość

Na zdjęciu mogą być widoczne również inne wykroczenia, np. jazda bez włączonych świateł lub rozmawianie w czasie jazdy przez telefon komórkowy, bez wykorzystania zestawu głośnomówiącego. Przykładowo, jeśli kierowca jechał za szybko, a do tego trzymał telefon przy uchu, kara którą otrzymałby za samo przekroczenie prędkości zostanie powiększona o dodatkowe 200 zł i 2 punkty karne. Zdziwieni wysokością kary mogą być także Ci, których fotoradar przyłapał na jeździe bez zapiętych pasów. Mandat powiększy się wówczas o 100 zł, a do tego otrzyma się jeszcze 2 punkty karne. Jednym zdjęciem można więc uzbierać sporą sumę do zapłacenia.

Stop, czerwone

Zdarza siÄ™, że kierowcy przyspieszajÄ… przed skrzyżowaniem, aby zdążyć przez nie przejechać jeszcze zanim zapali siÄ™ czerwone Å›wiatÅ‚o. Niestety nie zawsze im siÄ™ to udaje. Aby ukrócić takie praktyki, w niektórych miejscach ustawiane sÄ… fotoradary sprzężone z sygnalizacjÄ… Å›wietlnÄ… i pÄ™tlami indukcyjnymi. W razie przejazdu na czerwonym urzÄ…dzenie zrobi zdjÄ™cie, na podstawie, którego wystawiony zostanie mandat. Warto mieć siÄ™ na bacznoÅ›ci, gdyż taki przejazd może negatywnie odbić siÄ™ na zawartoÅ›ci naszego portfela i wzbogacić konto z punktami karnymi. Za niestosowanie siÄ™ do sygnałów Å›wietlnych grozi kara w wysokoÅ›ci od 300 do 500 zÅ‚ mandatu oraz 6 punktów karnych. – Aby zminimalizować ryzyko otrzymania mandatu postanowiliÅ›my w naszej aplikacji dla kierowców podzielić przypomnienie o fotoradarze na 2 rodzaje – mówi Dawid Nowicki, z Yanosik.pl – DziÄ™ki temu użytkownicy otrzymujÄ… osobne powiadomienie o fotoradarze lub kamerze rejestrujÄ…cej przejazd na czerwonym Å›wietle. Obecnie w naszym systemie znajduje siÄ™ ok. 30 lokalizacji takich urzÄ…dzeÅ„. – dodaje.


Na dobrą sprawę, 90% jak nie więcej, jeżdżących po ziemi samochodów -bo to w zasadzie na puszki zasadzone są "bankomaty"- nie jest w stanie takich prędkości osiągnąć, a nawet jakby to 95% z nich ma limiter, więc technicznie nawet nie ma potrzeby, żeby łapał powyżej, kolejna sprawa, że FR są przewidziane -może nie koniecznie u nas- do pracy w miejscach szczególnie niebezpiecznych, w których zasadniczo też zapewne takich prędkości osiągnąć się nie da, oczywiście dla chcącego nic trudnego, ale 250km/h w miejscu, w którym stoi fotoradar jest nieosiągalne, bo jest to albo teren zabudowany z wąską drogą, przejściami dla pieszych itp, przy takiej prędkości droga staje się dziwnie wąska i zakończenie żywota to w zasadzie kwestia formalności ;).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Trax » 29/4/2014, 12:55

kolejna sprawa, że FR są przewidziane -może nie koniecznie u nas- do pracy w miejscach szczególnie niebezpiecznych, w których zasadniczo też zapewne takich prędkości osiągnąć się nie da, oczywiście dla chcącego nic trudnego, ale 250km/h w miejscu, w którym stoi fotoradar jest nieosiągalne, bo jest to albo teren zabudowany z wąską drogą, przejściami dla pieszych itp, przy takiej prędkości droga staje się dziwnie wąska i zakończenie żywota to w zasadzie kwestia formalności Wink.


no popatrz a u mnie w mieście jest radar na środku długiej 2 pasmowej prostej z ograniczeniem do 50 :D
Trax
Świeżak
 
Posty: 324
Dołączył(a): 28/9/2011, 11:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê