Zobacz wątek - Pierwszy motocykl z zacięciem sportowym / Pytanie o A2
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl z zacięciem sportowym / Pytanie o A2

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwszy motocykl z zacięciem sportowym / Pytanie o A2

Postprzez lunevil » 26/4/2014, 07:44

Witam.

W tym temacie chciałbym rozwiać dwie swoje wątpliwości, aby nie zaśmiecać forum niezliczoną ich ilością. Zacznę od motocykla.
Dwa lata temu byłem potwornie nakręcony na moto, ale jakoś mi przeszło, może to dlatego iż mama powtarzała, żebym o tym zapomniał. Dziś mam już 20 lat i dość funduszy (tak mi się wydaję), aby zakupić swój pierwszy motocykl. Ogólnie na jednośladach mam wyjeżdżone trochę ponad 1000km (nie pytajcie jak :P). Poszukuję czegoś na prawo jazdy A2 do 7-8tyś złotych, a jeśli się da to nawet mniej. Nie będzie to motocykl którym będę jeździł codzień, ponieważ od tego roku zaczynam studia i w roku akademickim będzie on raczej weekendową rozrywką, zaś w wakacje jak pogoda dopisze, normalna jazda. Myślałem o GS 500 / 500F. Motocykl ten jest dość tani i wizualnie całkiem mi się podoba. Rozważałem też zakup Ninja 250R, ale to juz bym musiał dozbierać trochę pieniędzy, a z tego co wyczytałem dostanę motor który znudzi mi się po paruset kilimetrach.

Druga sprawa. W 2012r zrobiłem kurs na kategorię A i oczywiście mądry ja, nie poszedłem na egzamin od razu. Weszły nowe przepisy i jestem w czarnej D. Czy jest jakaś możliwość, żebym teraz mógł zdać egzamin na normalną kategorię A, a nie A2?

Z góry dzięki za pomoc
LwG
lunevil
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 26/4/2014, 07:33


Postprzez Fugu » 26/4/2014, 08:22

Zdajesz w.g. aktualnych przepisow - na A2.

250 "znudzi" ci sie, jesli bedziesz tylko odkrecal do oporu na prostej. Ta pojemnosc jest wystarczajaca do rozpoczecia nauki poprawnego jezdzenia, na to potrzebujesz wiecej niz 1000 km.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28


Postprzez lunevil » 26/4/2014, 14:34

Teraz dokładnie przyjrzałem się cenom tych motocykli i chyba jednak będę się skłaniał ku GS500. Powiedzcie mi tylko z jakim przebiegiem i jaki rocznik szukać, żeby pojeździł jeszcze troszkę. Gs500 słynie ze swojej bezawaryjności, ale jakieś granice chyba ma :)
lunevil
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 26/4/2014, 07:33

Postprzez SkoQ » 26/4/2014, 18:01

Granice awaryjności GS'a są tam gdzie granice głupoty ludzkiej jak się robi na czas wszystko to nic się tam nie psuje :) Fajnego GSa można dostać od jakichś 5 tys. złotych, za wersję F musiał byś już dopłacić, w nich wiele się nie zmieniało, nie wierz w licznikowe 30 tys. kilometrów w motocyklu z 2000 roku, to są woły robocze, tanie w spalaniu i tanie w serwisie, idealne na robienie sporych przebiegów wokół komina. Twój 1 tys. kilometrów to brak doświadczenia :) umiesz ruszać i wiesz gdzie trzeba przycisnąć żeby zacząć hamować, a to trochę mało, idź na kurs, zrób prawko kup moto i śmigaj, GS potrafi nauczyć już sporo.

Nie da się tego przeskoczyć, jak nie masz 24 lat to zdajesz A2 :) Pozdrawiam.
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości




na górê