Zobacz wÄ…tek - rejestracja
NAS Analytics TAG

rejestracja

Przepisy, prawo
_________

rejestracja

Postprzez pawel4x » 21/4/2014, 19:48

Witam.

Szybkie pytanie: rejestrując pojazd z Włoch, najpierw muszę zrobić przegląd techniczny a potem do wydziału komunikacji po miękki dowód i czerwone tablice, czy mając już czerwone tablice i miękki dowód jadę na przegląd - nie mając de-facto ważnego przeglądu. (umowa vat - marża)

BTW. czytałem przyklejony temat i niezliczone inne tematy. W każdym jest napisane coś innego, od czytania tego mam już wszystko pomieszane w głowie. Proszę o odpowiedz kogoś, kto zna odpowiedz, bez zbędnego płaczu i wysyłania mi podobnych tematów - j.w. czytałem ich już za dużo.

Pozdrawiam.
pawel4x
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 15/2/2014, 11:51


Postprzez madcap » 21/4/2014, 21:19

jeśli nie masz ważnego BT - badania technicznego (z Włoch), to wpierw musisz wykonać BT. inaczej nie przyjmą wniosku o zarejestrowanie. jeśli masz, to nie musisz robić BT a termin ważności wpiszą tak jak masz w papierach z Włoch.
i nie ma czerwonych tablic, tylko od razu dostajesz właściwe plus oczywiście pozwolenie czasowe a nie jak to określiłeś miękki dowód.
to, że masz umowę vat-marża, to tylko dokument jakim posługuje się handlarz - i ten dokument zwalnia Cię z wizyty w US oraz UC.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?


Postprzez yreslo » 22/4/2014, 20:54

"Witam.

Szybkie pytanie: rejestrując pojazd z Włoch, najpierw muszę zrobić przegląd techniczny a potem do wydziału komunikacji po miękki dowód i czerwone tablice, czy mając już czerwone tablice i miękki dowód jadę na przegląd - nie mając de-facto ważnego przeglądu.
"

Jeśli motocykl przyjechał na lawecie( i nie masz tablicy rejestracyjnej) to żeby zrobić przegląd musisz czasowo zarejestrować("czerwone tablice") pojazd,ubezpieczyć i wtedy jedziesz zrobić BT.

" jeśli masz, to nie musisz robić BT a termin ważności wpiszą tak jak masz w papierach z Włoch"


Z tym ,że przeważnie w wydziałach podchodzą do tego lekceważąco bo zagraniczne przeglądy są 1)wyznaczane do konkretnego miesiąca a nie jak w Polsce do dnia,2)mają ważność np. 2 lata a u nas starsze pojazdy jeden rok, i z tych względów łaskawe Panie w wydziałach każą robić przeglądy (dodatkowo otrzymamy również dokument z danymi identyfikacyjnymi).
yreslo
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 19/12/2011, 17:41
Lokalizacja: WPI



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości




na górê