Zobacz wątek - jaki skuter kupić?
NAS Analytics TAG

jaki skuter kupić?

i inne małe pojemności
_________

jaki skuter kupić?

Postprzez rLy » 10/4/2014, 19:38

Witam wszystkich forumowiczów!

Chciałbym kupić skuter z uwagi na to, że moja Aprilia Rally AC (97 rocznik, 2t) jest już mocno wyeksploatowana. Ma przejechane już ponad 40 tys km (plastiki zaczynają się powoli urywać, przednia opona już prawie łysa, wał korbowy już lekko uszkodzony (napęd na gwińcie (pasek, talerz, starter, gwiazdka, nakrętka na wał, itp) zaczął się cały zsuwać, więc przykleiłem go klejem anaerobowym i kupiłem nową nakrętkę na wał z metalowym zabezpieczeniem przed odkręcaniem się, ale nie mam pojęcia jak długo to wytrzyma, a nie wiem czy jest sens kupować nowy wał z uwagi na jego koszty wraz z montażem i ogólnym stanem technicznym tego skuterka. Dlatego decyduję się na nowy skuter, albo słaby moto (albo ewentualnie używkę w dobrym stanie).

Najlepiej, żeby był to 4t ze względu na to, że są dużo bardziej ekonomiczne od 2t (moja apka naprawdę żłopała dużo wachy, tyle samo, albo nawet więcej niż mój Volkswagen Golf na gazie (tylko tam mam o tyle lepiej, że bak pomieści 33 litry , a w apce do 7 l max. Już po przejechaniu niecałych 100 km muszę zjeżdżać do stacji tankować).

I dobrze też by było, żeby skuterek był w miarę 'bezawaryjny', dlatego wolałbym nie kupować "chinola", tylko solidną konstrukcję (sam się o tym przekonałem użytkując skuter kolegi, który pożyczył mi na 3 miesiące. Był to skuter marki Kingway Vonroad eb 80 qt. Plastiki dosłownie zaczęły się urywać (zwłaszcza z przodu przy światłach), z przedniej opony zaczęło uciekać powietrze, lekki luz na kierownicy, manetka gazu nie schodziła do nominalnej pozycji po puszczeniu gazu, już nie pamiętam co jeszcze się tam urwało bo to było 3 lata temu)

Dodam, że dobrze by było gdyby maksymalna prędkość skuterka na prostej wynosiła co najmniej 80 km/h, gdyż nie będę użytkował go tylko do jazdy po zatłoczonym mieście, ale także na wypady poza miasto ze znajomymi, a jazda z manetką w pozycji max 45 km/h nie jest chyba dobra dla jednostki napędowej.

Co możecie mi polecić z jakiś "nie chińczyków" ? Proszę o pomoc ;D

P.S.
Jeśli napisałem ten artykuł w złym dziale to z góry przepraszam. Jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość ;D

wiek: 19
waga: 70 kg
wzrost: 185 cm
rLy
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 10/4/2014, 19:21


Postprzez shake27 » 16/4/2014, 12:01

Nie jestem pewien czy mówiąc skutery masz na myśli skutery i motorowery czy same skutery. Powiedzmy że ta pierwsza opcja.
Z typowych skuterów które są dośc dynamiczne:
-yamaha aerox
-aprilia sr
-yamaha neos
-gilera stalker
-Peugeot Speedfight 2
Natomiast z motorowerów:
-aprilia rs/rx
-yamaha tzr/dt
-derbi senda/gpr
- aprilia red rose
Są to wszystko 2T. Dość niewiele jest motorowerów 4T. Ale nie załamuj się gdyż ich spalanie jest w granicach 3/4l. Nawet jak je bardzo piłujesz to 5.5l nie przekroczysz.
shake27
Świeżak
 
Posty: 315
Dołączył(a): 30/4/2011, 08:22




Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê