Zobacz wÄ…tek - Motocykl z Wielkiej Brytani
NAS Analytics TAG

Motocykl z Wielkiej Brytani

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Motocykl z Wielkiej Brytani

Postprzez Enduurowiec » 14/4/2014, 12:25

Witam idzie wiosna więc przymierzałem się do kupna motocykla a dokładniej KTM 450 exc.
Znalazłem fajną ofertę tyle,że pózniej dowiedziałem się że motocykl razem z właścielem znajduje się w Wielkiej Brytanii(jest on Anglikiem który pracował i zakupił motocykl w Polsce,jest on ciąglę na rejestracji Polskiej).Proponuje mi on wysyłkę Londyńską firmą transportową.Koszty przesyłki pokrywa w całości on.W pigułce mogę powiedzieć zasady transakcji.Wpłacam całą umówioną sumę do dostawcy czyli na konto bankowe,po pomyślnym wpłynięciu pieniędzy wysyłają mi motocykl,czas realizacji to 3-5 dni.Po dotarciu motocykla pod mój adres mam 5 dni na jego sprawdzenie,wytestowanie itp.W razie jakichkolwiek ukrytych wad itp odsyłam tym samym transportem motocykl do Sprzedające i także on pokrywa wszystkie koszta. Strona tej firmy:

http://www.transportal-delivery.co.uk/contact.php

Teraz pytania:
1.Czy to bezpieczne?
2.Jak wpłacę pieniądzę na konto bankowe nagle mi się one gdzieś nie rozpłyną albo coś w tym stylu?
3.Sprzedający mówi że jest on w idealnym stanie,bez wad ukrytych.Jak myślicie dlaczego chcę sprzedać tutaj w Polsce? Twierdzi że na polskiej rejestracji nikt nie chcę go kupić tam w UK.
4.Na zdjęciu widać całą rejestrację.Mam znajomego posterunkowego aby sprawdził czy motocykl w przeszłości nie miał wypadków itp.Jak myślicie to dobry pomysł? Tym sposobem mogę się dowiedzieć czy faktycznie jest zarejestrowany na niego?
Avatar użytkownika
Enduurowiec
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 14/4/2014, 11:06
Lokalizacja: Dęblin lubelskie


Postprzez jasnoksieznik » 14/4/2014, 13:27

Nie wplacaj nic na konto, jesli nie mozesz pomacac motocykla.
Nie kupuj moto, ktorego nie mozesz obejzec przed zakupem.
Co robi polskie moto w UK?

Przelew bankowy jest lepszym rozwiazaniem niz np. Western Union (ktory smierdzi oszustwem na kilometr).

Jesli koniecznie chcesz kupowac w ten sposob, to popros o aukcje eBayowa z paypalem albo inna ubezpieczona forme transakcji.

Nie widzialem zdjec moto, ale obstawiam, ze to jakis walek i albo moto nie zobaczysz w ogole, albo caly czas stoi ono w PL, a sprzedawca kombinuje cos z gwarancja/podatkiem/clem.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Postprzez Piach » 14/4/2014, 13:31

To scam, nie daj sie na to nabrac - ja bardzo bolesnie sie o tym przekonalem.
A ani policja ani nawet sadzenie sie z mbankiem nie pozwolilo na odzyskanie kasy.

Polska rejestracja nie ma znaczenia - gosciu od reki moze je przejestrowac.
Avatar użytkownika
Piach
Świeżak
 
Posty: 189
Dołączył(a): 2/9/2011, 13:44
Lokalizacja: Bruksela

Postprzez Enduurowiec » 14/4/2014, 13:56

http://olx.pl/oferta/2006-ktm-sxf-450-s ... b1e147104e

Oznajmniam że motocykl ogólnie jest zbyt Tani jak na swój wygląd,rok.
Jednoznacznie moge stwierdzić że cena jest podejrzana.
Ten kupiec twierdzi że pracował rok w Polsce i zakupił motocykl z polskimi papierami i zawiózl do Wielkiej Brytanii.
A czy np mógłbym się z nim tak umówić że zapłaciłbym dopiero przy odbiorze tego motocykla jeżeli faktycznie bym stwierdził że jest on wart tych pieniędzy?
Avatar użytkownika
Enduurowiec
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 14/4/2014, 11:06
Lokalizacja: Dęblin lubelskie

Postprzez Fugu » 14/4/2014, 15:18

Enduurowiec napisał(a):A czy np mógłbym się z nim tak umówić że zapłaciłbym dopiero przy odbiorze tego motocykla....


Dlaczego pytasz o to na forum a nie wlasciciela?
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez Enduurowiec » 14/4/2014, 15:44

Bo nie wiem czy Tak można ponieważ ta firma transportowa o której on opowiada ma swoje warunki transakcji przesyłek o których napisałem wyżej.
Avatar użytkownika
Enduurowiec
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 14/4/2014, 11:06
Lokalizacja: Dęblin lubelskie

Postprzez jasnoksieznik » 14/4/2014, 15:58

A my bedziemy to wiedziec?

Zastanow sie, czy warto moze sie do moto przeleciec, albo moze masz kolege w UK, ktory w poblizu moto moze sprawdzic, ze ono rzeczywiscie istnieje.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez Grue » 14/4/2014, 16:13

http://pl.wikipedia.org/wiki/Nigeryjski_szwindel

Polecam poczytać. Sprawa cuchnie na kilometr. Ja bym odpuścił tego typu akcje, szkoda nerwów, o kasie nie wspominając.
Pozdro.
Avatar użytkownika
Grue
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2/4/2014, 15:19
Lokalizacja: Poznań/Szczecin

Postprzez Enduurowiec » 14/4/2014, 17:08

No w sumie racja.
Podałem mu warunek który mówi że w grę wchodzi jedynie kupienie motocykla po oględzinach go w Polsce(coś w stylu sprawdzenie przesyłki przed kupnem),więc zobaczymy czy się zgodzi.Szczerze to jeżeli jest uczciwy to powinien wyrazić na taki układ zgodę.Wam dziękuje za wszystkie przemyślane odpowiedzi i dam znać najwyżej jak odpowie mi na meila,Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Enduurowiec
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 14/4/2014, 11:06
Lokalizacja: Dęblin lubelskie

Postprzez jaroaro » 14/4/2014, 17:46

Stan techniczny: Uszkodzony, a w opisie stan idealny. To ja już nie wiem jak to z nim jest. Nie ma co się pchać.
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: siÄ™ biorÄ… wszy

Postprzez mdob » 14/4/2014, 20:33

Odradzałbym. Wieje oszustwem.

Miałem podobny przypadek z samochodem. Świetna oferta w UK. Poprosiłem wpierw o skan dokumentu i zaświadczenie z autoryzowanego serwisu o stanie samochodu. Gość się wykręcał, że jego prawnik odradził mu wysyłanie skanów dokumentów. To zaproponowałem, że znajomy przyjedzie i zobaczy auto. Gość już się nie odezwał.
mdob
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 14/4/2014, 11:59

Postprzez lagiboy » 14/4/2014, 21:32

w ogóle to jest wszystko nie tak, mówi że motocykl jest w Anglii a zdjęcia są najwyraźniej z Polski (tablice rejestracyjne samochodów). Dlaczego nie ma zdjęć aktualnych z Anglii?. nie pchaj się w to. Wszystko co jest podejrzanie tanie jest podejrzane, w szczególności, że nawet nie możesz go pomacać i nawet nie wiesz czy fizycznie ten motocykl istnieje. I zapamiętaj sobie, że kasa zawsze po sprawdzeniu i spisaniu umowy, a nie przed.
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez R6_Rider » 14/4/2014, 22:23

O czym tu właściwie dyskutować jak to jest próba wyłudzenia pieniędzy? Jak można w takie farmazony w ogóle wierzyć... Ktoś już podał powyżej link do wyjaśnienia na czym to polega. Jest to tak popularna opcja wyłudzania pieniędzy, że ma nawet swoją nazwę "przekręt nigeryjski". Bardzo często spotykane na Allegro.
R6_Rider
Świeżak
 
Posty: 107
Dołączył(a): 10/6/2013, 16:49
Lokalizacja: WWA



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê