Zobacz wÄ…tek - Odszkodowanie za wypadek motocyklowy.
NAS Analytics TAG

Odszkodowanie za wypadek motocyklowy.

Przepisy, prawo
_________

Odszkodowanie za wypadek motocyklowy.

Postprzez Hakarat » 14/4/2014, 09:02

Witam. Mam pytanie, może ktoś umie określić jak to będzie wyglądać.
Dwa dni temu miałem kolizję motocyklową, ja jestem osobą poszkodowaną. Zostało spisanie oświadczenie, sprawca przyznał się bez problemu, ja całe szczęście wyszedłem bez szwanku, parę siniaków tylko, chodzi mi o to jak podejdzie teraz do mojego problemu ubezpieczenie (PZU), mianowicie mam rozbity cały tył motocykla, głównym miejscem uderzenia był wahacz, zniszczony jest cały tłumik, cały ogon, felga, opona, prawy set oraz cały ten stelaż metalowy pod siedzeniem, wszystko przesunęło się do przodu, czy mogło dojść do skrzywienia ramy ? A jeśli tak to czy PZU mi uwzględni szkodę całkowitą w przypadku skrzywienia ramy i czy w ogóle rzeczoznawca będzie potrafił to stwierdzić ? Bo trochę lipa jakby mi naprawili motocykl a miałbym latać z krzywą ramą... :( Bardzo proszę o pomoc w mojej sprawie.

Mój motocykl to Suzuki GSX-R 600 K4
Hakarat
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 24/2/2012, 15:36


Postprzez Pan Jasiek » 14/4/2014, 09:40

Z tego, co piszesz, to na pewno będzie szkoda całkowita.

Do motocykli nie ma/jest mało/prawie nie ma zamienników i nie opłaca się ich naprawiać po kosztach liczonych przez ubezpieczalnie, o ile nie są to praktycznie nowe sztuki.
Suzuki K4 raczej już najnowsze nie jest.

Co do skrzywienia ramy - przez internet nikt tego nie oceni.

Pamiętaj zgłosić też ciuchy i upewnij się, czy nie odniosłeś ubytku na zdrowiu.
Avatar użytkownika
Pan Jasiek
Świeżak
 
Posty: 112
Dołączył(a): 17/3/2011, 14:32


Postprzez stareRadio » 14/4/2014, 09:45

Dzwonisz do ubezpieczyciela SPRAWCY:
-zgłaszasz szkoda,
-umawiasz sie na oględziny,
-przyjezdza likwidator- udostepniasz mu moto, kask, rękawiczki i super nowego laptopa którego wiozłes w plecaku
- czekasz na wycenę na którą sie godzisz lub nie

Jeśli na ramie znajdziesz jakiekolwiek uszkodzenia ( lub możesz oddac na serwisu zeby pomierzyli) szkoda całkowita bedzie na 100% ponieważ sama rama bedzie kosztować ponad 7k zl

P.S. Nie zapomnij sie odwoływać :)

Dodatkowo możesz skodzystać z usług firm,które w Twoim imieniu i za ok 20-25% bedą odzyskiwały kase z OC sprawcy za szkody zdrowotne wiec wszystkie opinie lekarskie, rachunki zbieraj !
stareRadio
Świeżak
 
Posty: 443
Dołączył(a): 25/8/2011, 11:57
Lokalizacja: Dębica

Postprzez Pan Jasiek » 14/4/2014, 10:58

stareRadio napisał(a):Dodatkowo możesz skodzystać z usług firm,które w Twoim imieniu i za ok 20-25% bedą odzyskiwały kase z OC sprawcy za szkody zdrowotne wiec wszystkie opinie lekarskie, rachunki zbieraj !


Bez firm też można to robić, a te firmy są g***o warte.

Poza tym:

+1
Avatar użytkownika
Pan Jasiek
Świeżak
 
Posty: 112
Dołączył(a): 17/3/2011, 14:32

Postprzez stareRadio » 15/4/2014, 05:48

Jasiek, przedstawialem wersjÄ™ dla leniwych ;]
stareRadio
Świeżak
 
Posty: 443
Dołączył(a): 25/8/2011, 11:57
Lokalizacja: Dębica

Postprzez marko988 » 17/4/2014, 13:26

Ewentualnie mozesz wrzucić tu jakies foto, choć rzeczoznawca lepiej sie wypowie.
baza firm ubezpieczeniowych (otwórz link)
marko988
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 17/4/2014, 13:22



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê