Zobacz wÄ…tek - wymiana prawa jazdy w anglii
NAS Analytics TAG

wymiana prawa jazdy w anglii

Forum polskich motocyklistów za granicą
_________

wymiana prawa jazdy w anglii

Postprzez tcm » 9/9/2012, 13:59

Witam, czy aby wymienić prawo jazdy z polskiego na angielskie muszę przebywać na wyspach minimum 185 dni czy to dotyczy tylko sytuacji, w której zgłaszałbym się na kurs? I czy mogę za 1 razem wymienić prawo jazdy i otrzymać provisional driving licence?
tcm
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9/9/2012, 13:11
Lokalizacja: Nottingham


Re: wymiana prawa jazdy w anglii

Postprzez nexus2k » 27/5/2013, 11:23

tcm napisał(a):Witam, czy aby wymienić prawo jazdy z polskiego na angielskie muszę przebywać na wyspach minimum 185 dni czy to dotyczy tylko sytuacji, w której zgłaszałbym się na kurs? I czy mogę za 1 razem wymienić prawo jazdy i otrzymać provisional driving licence?


Ja bym nie wymienial, po co tracic kase, Policja nie raz mnie zatrzymala i wytkrecilem sie ze jezdze czesto do Polski
Kawasaki ZX10R
Avatar użytkownika
nexus2k
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 28/11/2009, 00:37
Lokalizacja: Zielona Gora / Londyn


Postprzez gravesend » 19/6/2013, 08:54

Ale ubezpieczenie na PL prawku jest drozsze poza tym przebywajac na stale w uk nie mozesz jezdzic na PL prawku dluzej niz pol roku.
Ja mialem sprawe w sadzie za wykroczenie drogowe i sad nakazal wymienic prawko po czym automatycznie nabili punkty!
Policja nie moze ci nakaza nic ani udowodnic czas przebywania w uk jak cie zatrzymaja wiec tak naprawde mozesz oszukiwac system ile sie da ale mysle ze to nie jest odpowiednia droga.
gravesend
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 15/6/2013, 20:05
Lokalizacja: bydgoszcz

Postprzez lagiboy » 11/4/2014, 23:52

fakt ubezpieczenie jest droższe.
prawko jazdy PL jest ważne we wszystkich krajach Unii ni nie musisz go wymieniać.
Sąd też nie może Ci nakazać wymiany prawa jazdy na brytyjskie bo Polskie jest ważne, jeśli sąd twierdzi inaczej to powinien skonsultować się z DVLA w tej kwestii. może co najwyżej Cię o wymianę poprosić ale nie zmusić. nie są to słowa wyssane z palca tylko mam prawo jazdy Polskie zarejestrowane w DVLA i podlega ono wymianie dopiero gdy osiągniesz wiek 70 lat.

Tak, możesz od razu wystąpić o wymianę prawa jazdy i przyznanie provisional driving licence. zostanie to uwzględnione w papierowej części prawa jazdy tzw. Counterpart Drivin Licence w rubryce Additional UK Provisional Entitelment. Pamiętać trzeba o poprawnym określeniu do jakiej kategorii pojazdów Provisional ma być wystawiony.
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez ChaoticBiker » 5/1/2015, 01:02

na gov.uk poczytac prosze, prawko polskie nalezy wymienic TYLKO I WYLACZNIE jesli jezdzisz zawodowo - normalnie nie trzeba go wymieniac, a nawet odrzuca wniosek o wymiane (wystarczy sprawdzic na stronach DVLA , wszystko tam jest ladnie opisane). Mozna bylo za to zarejestrowac, uzyskujac brytyjski counterpart (operacja darmowa, trwa do 3 tygodni) z brytyjskim nr prawka (choc nie wiem jak to bedzie z obecna zmiana przepisow gdzie papierowy counterpart odchodzi w zapomnienie).

Co do ubezpieczen - mam polskie prawko, ubezpieczycielowi podaje numer na moim brytyjskim counterparcie i jestem traktowany jakbym mial normalne pelne prawko UK.

W innym przypadku prawko polskie podlega wymianie na brytyjskie dopiero po 65 roku zycia (a nie 70 jak napisal lagiboy), lub wraz z utrata waznosci.
W sumie w zwiazku tym, ze obecnie wszystkie PL prawka sa terminowe (nawet jak na dokumencie nie masz daty, to za 15 lat i tak straci waznosc), zostal mi np. wyznaczony termin na wymiane mojego na 2029 rok. Aczkolwiek moge po prostu przedluzyc polskie i dalej jezdzic legalnie w UK.

Wazna rzecz, o ktorej wilu zapomina - provisional licence NIE UPRAWNIA DO JAZDY MOTOCYKLAMI. mimo, ze pokazuje kategorie A i B - samochodem mozesz jezdzic tylko w towarzystwie osoby doroslej posiadajacej PELNE prawo jazdy, a motocyklem tylko TRIKE, na jednoslady konieczne jest zrobienie CBT i wtedy tylko do 125ccm do czasu zdania egzaminu na full licence.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh

Postprzez lagiboy » 14/1/2015, 21:19

W innym przypadku prawko polskie podlega wymianie na brytyjskie dopiero po 65 roku zycia (a nie 70 jak napisal lagiboy)

no to w DVLA musieli się rypnąć bo jestem z 1982 a datę na Counterpart do wymiany wbili mi 2052
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez ChaoticBiker » 10/6/2015, 21:05

a zeby to pierwszy raz sie rypneli ;) chyba ze masz wiecej kategorii to wtedy licza do 45 roku zycia i to jest powodem, ze ja musze wczesniej wymienic - ze wzgledu na wyzsze kategorie.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh



Powrót do Emigranci Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê