Zobacz wÄ…tek - Pierwszy motocykl
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl

i inne małe pojemności
_________

Pierwszy motocykl

Postprzez hazar » 9/4/2014, 22:18

Witam wszystkich,


Tak jak w temacie chciałbym kupić motocykl, typ sportowy mam na oku ZIPP PRO Racing. Budżet jaki chciałbym wydać na sam motor jest to maksymalnie 4000zł ( oczywiście im mniej tym lepiej dla mnie) Będzie to moje pierwsze spotkanie z motocyklem, narazie nie posiadam żadnego doświadczenia, chcę zacząć od czegoś słabego ale jednocześnie dobrego.A1 niestety na razie nie mogę zrobić, ponieważ rodzice mają swoje poglądy na motocyklisów (każdy się chyba domyśla jakie).

Wiek:19 lat
Waga:90kg
wzrost:192cm


Mam nadzieję, że ktoś bedzie w stanie mi porządnie doradzić Smile

Pozdrawiam.
hazar
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9/4/2014, 21:34


Postprzez Boshi » 10/4/2014, 00:37

Regulamin czytamy a nie bezmyślnie akceptujemy.
Zastrzeżenia na PW.
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21


Postprzez MarSen » 10/4/2014, 14:48

Masz B? Albo skończyłeś 18 lat przed 19 stycznia 2013r? Jeśli tak to jakiś motorower. Ja od siebie polecę Ci kupić markową używkę. Najlepszym wyborem moim zdaniem dla początkującego będzie supermoto. Dlaczego? Mało plastików, markowe najczęściej mają silniki AM6 (wyjątek Derbi EBS albo D50B0). Wszystkie te silniki są najmocniejszymi biegówkami w 50cc. Który konkretnie? To już Twój wybór. Pamiętaj tylko, że części takie jak plastiki itp. do rzadkich motorowerów będą droższe niż do tych, które częściej można spotkać na naszych drogach. Ewentualnie jakiś naked, ale jedyny naked markowy jaki ja znam w 50CC to RIEJU NKD. Rzadki, ale ładny. Silnik AM6. Nie polecam Ci "ścigaczy", bo są całe w plastikach a prawie każdy początkujący ma jakąś glebę (szlif przy małej prędkości czy parkingówki). Przy takim "wypadku" masz je do wymiany albo naprawy, a to o wiele drożej niż jakbyś wywrócił się na supermoto czy nakedzie. Poza tym supermoto wiedziesz praktycznie wszędzie, bo jest wąziutkie. Kilka modeli najpopularniejszych supermoto: Yamaha DT 50 przerobiona na SM, Derbi Senda ( są różne wersje np. X-Race, DRD), Aprilia RX, Aprilia MX (świetne gazowe zawieszenie, kumpel ją ma i jeździ się nią o wieeele lepiej niż Sendą X-race od drugiego kolegi).
Nie wystarczy benzyna we krwi, trzeba mieć też olej w głowie.
Avatar użytkownika
MarSen
Moderator
 
Posty: 1051
Dołączył(a): 27/7/2013, 14:23
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez hazar » 10/4/2014, 18:35

Niestety B nie posiadam, ponieważ zdecydowanie lepsze są na mnie motocykle samochód dla mnie jest na razie zbędny.18 lat skończyłem 31 marca.Z tych motorowerów co podałeś to najbardziej wpadł mi w oko Yamaha DT 50 ale znalazłem jeszcze Keeway x-ray co powiesz o tym? Jakie jest Twoje zdanie na ten temat.I jeszcze jedno pytanie jaką maksymalną prędkość mają te motorowery?
hazar
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9/4/2014, 21:34

Postprzez MarSen » 10/4/2014, 18:41

Zdajesz sobie sprawę, że nie możesz legalnie jeździć motorowerem?
Nie wystarczy benzyna we krwi, trzeba mieć też olej w głowie.
Avatar użytkownika
MarSen
Moderator
 
Posty: 1051
Dołączył(a): 27/7/2013, 14:23
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez hazar » 10/4/2014, 18:44

Z tego co wyczytałem, dowiedziałem się na motorowery powyżej 50 nie potrzeba A1.
hazar
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9/4/2014, 21:34

Postprzez MarSen » 10/4/2014, 18:45

Potrzeba na wszystko. Na 50cc AM. Chyba, że masz B albo skończyłeś 18 lat przed 19 stycznia 2013r.
Nie wystarczy benzyna we krwi, trzeba mieć też olej w głowie.
Avatar użytkownika
MarSen
Moderator
 
Posty: 1051
Dołączył(a): 27/7/2013, 14:23
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez hazar » 10/4/2014, 19:06

Jesteś pewien, że jeżeli mam 19 lat i chcę jeździć 50cc MUSZĘ mieć AM.Osoby między 13-18 rokiem życia, które jeżdżą 50cc powinny mieć a powyżej 18 roku życia nie.Takie informację znalazłem na forum prawnym więc chciałbym to jak najszybciej wyjaśnić
hazar
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9/4/2014, 21:34

Postprzez MarSen » 10/4/2014, 19:18

Wpis na forum prawnym jest najprawdopodobniej przestarzały. Cytat ze strony policji: Kategoria AM to nowa kategoria prawo jazdy, która obowiązuje od 19 stycznia 2013 r.

Kategoria ta uprawnia do kierowania następującymi pojazdami:

motorower -pojazd dwu-lub trójkołowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3 lub w silnik elektryczny o mocy nie

większej niż 4 kW, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h;


czterokołowiec lekki - czterokołowiec, którego masa własna nie przekracza 350 kg i konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h.

Prawo jazdy tej kategorii można uzyskać w wieku 14 lat. Zastępuje ona obecną kartę motorowerową. Osoby, które przed 19 stycznia 2013r. uzyskały kartę motorowerową lub ukończyły 18 lat mogą jeździć motorowerami bez konieczności uzyskania prawa jazdy kategorii AM, ale lekkimi czterokołowcami już nie. Pojazdy z kategorii AM mogą prowadzić kierowcy, posiadający uprawnienia kat. A1, A2, A, B1,B, C1, C,D1,D i T. Kartę motorowerową można wymienić na prawo jazdy kategorii AM.
Nie wystarczy benzyna we krwi, trzeba mieć też olej w głowie.
Avatar użytkownika
MarSen
Moderator
 
Posty: 1051
Dołączył(a): 27/7/2013, 14:23
Lokalizacja: Rybnik



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê