Zobacz wÄ…tek - Kamerun zaprasza ! Dwa KLR-650 czekaja
NAS Analytics TAG

Kamerun zaprasza ! Dwa KLR-650 czekaja

Gdzie warto wybrać się na motocyklu. Którędy? Jakie drogi wybierać, jakie omijać. Co zabrać ze sobą, a co nie przyda się na pewno.
_________

Kamerun zaprasza ! Dwa KLR-650 czekaja

Postprzez tj1gd » 6/7/2012, 17:37

Witam, Mam na imię Darek, jestem dominikaninem, od 1993 roku w Kamerunie. Obecnie mam do dyspozycji dwa Kawasaki KLR 650, które tu przyjechały na kołach, czyli są przystosowane na Afrykę

Zapraszam na wakacje !
Dolecieć można samolotem, najtaniej w dwie strony Royal Air Maroc za ok 3000 pln. I pojeździć po Kamerunie na dwoch Kawasaki KLR650.
U mnie spanie i wyzywienie spartańskie na free. Można robić ode mnie wypady parodniowe w różne zakątki kraju. A jest co zwiedzać. Mówią, że Kamerun to Afryka w miniaturze, wiec zamiast łykać dziesiątki tysiący kilometrów, można zrobić zaledwie 2-4 tysiące i zobaczć wszystko: ocean, lasy równikowe w których żyją pigmeje, sawannę, góry wyższe od polskich ( Mont Cameroun i Masyw Adamowa), aż po saharę na północy kraju, jak i kilka parków narodowych z liczącym ok 1000 słoni parkiem WAZA.
kontakt na darek@misja-kamerun.pl
pozdrawiam z Yaounde
darek
ps. kilka fotek w moim albumie
www.misja-kamerun.pl
www.facebook.com/misjakamerun
tj1gd
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30/6/2012, 19:03
Lokalizacja: Yaounde


News z Misja-Kamerun

Postprzez tj1gd » 10/4/2014, 11:49

Witam z Misja-Kamerun.pl ,
Przepraszam za dlugie milczenie,
Od ostatniego postu troche czasu spedzilem na budowie naszego nowego sierocinca.
Jak wiecie od lutego 2011 mieszkam z dzieciakami w Yaounde i troche pobudowalismy, troche się zmienilo . Mamy teren 2000 m2, dwa budynki, kuchnie polową, podciagniętą wodę z wykopanej 20 m studni, a od maja 2012 mamy elektryczność. Samochody sa teraz 3, HZJ-78 ( rocznik 2008, przebieg niecale 100 000 km) i dwa stare mercedesy, tzn jeden Achilla, a drugi to ten którym przyjechali Paweł i Norbert w grudniu 2012.

Wszystko to dzięki potężnej pomocy forumowiczów AT. Wielu nas odwiedziło, i pomagało na miejscu, niektórzy na kołach z samej Polski ( Paweł, Norbert, Szymon), inni samolotem by pojeździć przez Kamerun na naszych motocyklach ( Robertów dwóch, Adam, Paweł, Andrzej, Tomek, Jacek, Grzegorz, Marcin, Tomek, Wiesiek, Piotrek), jeszcze więcej pomaga regularnymi wpłatami na nasze konto.

Jesteście wspaniali, nie wiem jak dziękować !!!

W fotograficznym skrócie historia naszego pobytu w nowym miejscu w Yaounde wygląda tak:

1) najpierw trzebabylo wyciąć las
Obrazek (otwórz link)

Obrazek (otwórz link)

spałem w namiocie i pilnowalem pierwszych materiałów budowlanych
Obrazek (otwórz link)

były i takie drzewka do usunięcia
Obrazek (otwórz link)

to był magazynek na narzędzia i cement, dziś to jest kuchania
Obrazek (otwórz link)

kolejnym etapem były pomieszczenia dla 4 psów, które pilnowały razem ze mną. Jednocześnie wytyczaliśmy fundamenty pierwszego budynku sierocińca
Obrazek (otwórz link)

magazynek narzedzi (dziś kuchnia) już stoi, a tu na tym odcinku staną dwa budynki ( już stanęły):
Obrazek (otwórz link)

fundamenty pierwszego budynku zakończone
Obrazek (otwórz link)

stanął pierwszy budynek, narazie z więźbą dachową, bez blachy
Obrazek (otwórz link)

stoi pierwszy budynek, no i HZJ-78 też stoi
Obrazek (otwórz link)

ucieszeni pierwsi mieszkańcy
Obrazek (otwórz link)

i kolorowy się zrobił jak w bajce
Obrazek (otwórz link)

zawitali do nas Roberty z podlasia ( na motocykle przyjechali) i postawili nam wieżę ciśnień
Obrazek (otwórz link)

i założyli pompę w studni
Obrazek (otwórz link)

Obrazek (otwórz link)

są już fundamenty drugiego budynku
Obrazek (otwórz link)

no i stanął w okazałości drugi budynek, ten na biało będzie
Obrazek (otwórz link)

a tak się prezentują oba połączone budynki naszego sierocińca w Yaounde
Obrazek (otwórz link)

passage lÄ…czÄ…cy oba budynki
Obrazek (otwórz link)

Obrazek (otwórz link)

passage służy jako miejsce modlitwy ( codziennie Msza Święta o 6 rano i różaniec o 17h30)
Obrazek (otwórz link)

oraz jako miejsce spotkań
Obrazek (otwórz link)

weranda nowszego budynku
Obrazek (otwórz link)

tak to to wygląda trochę z góry
Obrazek (otwórz link)

tak wygląda wykończona studnia, dzieki dużemu wkłądowi pana Andrzeja z Warszawy, Dziekujemy !!! ( zielona to przykrywka metalowa, zeby jaszczurki sie nie topiły)
Obrazek (otwórz link)

a to sÄ… sponsorzy drugiego budynku, firma farmaprom.pl z Krakowa
Obrazek (otwórz link)

Paweł i Norbert (farmaprom.pl) przyjechali najpierw na kołach z Krakowa 30 letnim Mercedesem w grudniu 2012, wtedy to postanowili zasponsorować drugi budynek. Zostawiali nam mercedesa ( ten bialy) . Ten czarny to Achilla, mojego współpracownika, męża Marianne, ..kto był to poznał)
Obrazek (otwórz link)

kilkadziesiąt km z Krakowa do Yaounde musieli jechać na pace cięzarówki
Obrazek (otwórz link)

jak tylko oni odlecięli, to przylecieli ( na motocykle, mam 3) Roberty z podlasia i zdemontowali z mercedesa bagażnik i zainstalowali na HZJ78
Obrazek (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)

później Farmaprom przyleciałą jeszcze raz w lipcu 2013 i pojechali sobie oglądać żyrafy:
Obrazek (otwórz link)

byli też w Rhumsiki
Obrazek (otwórz link)

a my jeździmy często z Yaounde do Bertoua
Obrazek (otwórz link)

to jest nasz dom w Bertoua na wschodzi ( 350 km od Yaounde)
Obrazek (otwórz link)

a to nasza kuchnia w Bertoua
Obrazek (otwórz link)

tak pakujemy sie do powrotu do Yaounde
Obrazek (otwórz link)

a tak wyjeżdżamy
Obrazek (otwórz link)

..a propos podróży:
Szykuje się jakiś konwój z Polski do Yaounde w listopadzie, grudniu 2014, zapraszamy na kołach do naszego sierocińca. Ale o tym to juz Mirmił napisze

a oto on naprawiajÄ…cy nam zamek od furtki
Obrazek (otwórz link)

malujÄ…cy sufit
Obrazek (otwórz link)

czy usiłujący zmajsterkować stół dla dzieci. Pomaga mu dzielnie Kaziu
Obrazek (otwórz link)


No i na zakończenie zapraszamy na nasz profil na http://www.facebook.com/misjakamerun (otwórz link) :
Obrazek (otwórz link)

i na http://www.misja-kamerun.pl (otwórz link) ( muszę uaktualnić na gwałt)

lub na http://www.dziecislonca.org (otwórz link)

i prosimy o 1 % waszego podatku, taki nasz KRS jest :
Obrazek (otwórz link)

KRS 0000313743

Jeszcze raz przepraszam za ciszÄ™
tj1gd
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30/6/2012, 19:03
Lokalizacja: Yaounde


Postprzez Marsjanin » 10/4/2014, 13:28

Muszę przyznać, że odwalasz kawał dobrej roboty! Zapewne wymaga to od Ciebie sporo poświęcenia i silnej woli. Nie miałem wcześniej okazji zapoznać się z Misją Kamerun, ale zaraz nadrobię straty. Szacuneczek! ;)
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez tj1gd » 14/4/2014, 17:17

Widzę, że zdjeć masę zjadło. Może na tym linku będzie co widać, szkoda że opisów tylko będzie zero. http://s1167.photobucket.com/user/tj1gd ... y/forum4x4
pozdrawiam
darek
www.misja-kamerun.pl
tj1gd
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30/6/2012, 19:03
Lokalizacja: Yaounde



Powrót do Turystyka motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê