Zobacz wÄ…tek - Motocykl ( chopper/cruiser ) na A2
NAS Analytics TAG

Motocykl ( chopper/cruiser ) na A2

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Motocykl ( chopper/cruiser ) na A2

Postprzez xedimo » 9/4/2014, 18:09

Witam. Poszukuję dla siebie choppera (lub cruisera), którym będę w stanie jeździć na co dzień do szkoły, a zarazem na weekendowe wypady. Mam 17 lat, a egzamin na prawo jazdy kategorii a2 będę zdawał we wrześniu, lecz postanowiłem zacząć już swoje poszukiwania.

Poniżej podaję najważniejsze dane:
- Doświadczenie: od 13 roku życia jeżdżę na skuterze (50cc),
- Wiek, wzrost, waga: 17, 192, 95
- Do jakich celów chcesz używać motocykla: jazdna na co dzień (szkoła i na treningi), weekendowe wypady
- Ile gotówki masz na sam motocykl: górna granica wynosi ok. 10-12
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie: tyle ile potrzeba (w granicach rozsądku)
- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ…: chopper, cruiser
- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę:
- Honda Shadow 750
- Yamaha Drag Star 650
- Yamaha Virago 535

Proszę o inne propozycje (biorąc pod uwagę mój wzrost), oraz porady dotyczące tych nad którymi obecnie się zastanawiam.
Pozdrawiam.
xedimo
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 9/4/2014, 16:43


Postprzez emisarius » 9/4/2014, 20:13

Rozważ Kawasaki EL 250 Eliminator, ma prawie 30 koników, fantastyczna maszyna.
Avatar użytkownika
emisarius
Świeżak
 
Posty: 46
Dołączył(a): 4/3/2011, 15:08
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez xedimo » 9/4/2014, 20:58

Maszyna ładna, ale nie jestem pewien czy przy moich wymiarach nie miałbym problemu z wygodnym prowadzeniem, oraz myślę że szukam czegoś bardziej w stylu maszyn nad którymi rozmyślam (shadow).
xedimo
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 9/4/2014, 16:43

Postprzez SkoQ » 10/4/2014, 10:11

Ja nie siedzę w temacie ale ostatnio natknąłem się na coś ciekawego co łapie się (według dowodu) na A2. Mianowicie Vulcan 500. Kumpel kupił coś takiego, pomyślałem, że będzie zamuła i mnie szlag z tym trafi, no i się pomyliłem, całkiem żwawy rumak, nie spodziewałem się, że to się tak fajnie będzie zbierać, bardzo wygodny ogólnie fajny motocykl chociaż kanapowców nie lubię, to ten wyjątkowo przypadł mi do gustu. I w tej kasie z tego co słyszałem kupisz na prawdę fajną sztukę :)
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Angler » 10/4/2014, 12:04

SkoQ Kawa Vulcan 500, to faktycznie ciekawa propozycja. Nowsze modele (tzn. te po 1996 czy 1997) łapią się na A2 (mają 46 koni), silnik wywodzi się z LTD 454, więc jest tym samym silnikiem który napędzał GPZ, ER-5 i KLE. Niestety nie jest to motocykl zbyt wielki, ale nie powinno być źle.
Eliminator 250, jeździ fajnie, ale przy wzroście 192cm, jazda na nim będzie raczej niezbyt przyjemna (bardzo mocno podkurczone nogi).
Na A2 powinien się łapać także Intruder 600 i Honda Shadow 600, które także są godne polecenia (wraz z Shadow'ką 750 i Virówką).
Avatar użytkownika
Angler
Bywalec
 
Posty: 907
Dołączył(a): 7/8/2012, 09:58
Lokalizacja: Rawicz

Postprzez xedimo » 11/4/2014, 14:40

Dziękuję za odpowiedzi. Po analizie doszedłem do wniosku, że Intruder 600 i Shadow 750 spełniają wszystkie moje oczekiwania (bardziej z wyglądu skłaniam się jednak na shadow). Pozostaje mi jedynie poczytać trochę opinii o obu i poczekać na jakiś godny uwagi egzemplarz w czasie wakacji. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
xedimo
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 9/4/2014, 16:43



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê