Zobacz wątek - Mały miejski motorek (250) do 7k PLN
NAS Analytics TAG

Mały miejski motorek (250) do 7k PLN

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Mały miejski motorek (250) do 7k PLN

Postprzez Szagal » 9/4/2014, 12:22

Witam

Rozmyślam nad zakupem motocykla (głównie do miasta) i chciałem zapytać o Wasze zdanie, ale po kolei :)
- Do tej pory już od 4 lat jeżdżę skuterem (przysłowiowa 50, kibelek itt)
- Wzrost 187cm, waga około 80
- Motocykla głównie będę używał do "samotnej" jazdy po mieście (dojazdy do pracy itp.) 99,99%, czasem za miasto do rodzinki wycieczka około 100km - na trasie na której samochodem i tak się średnio jedzie 65km/h.
- W tym roku zima była łaskawa, więc jeździłem do póki nie spadł pierwszy śnieg i jak tylko stopniał to znowu uruchomiłem 2 kółka - czyli około 1mc przerwy było :). W sezonie będę robiło około 6kkm
- Ubranko już jakieś posiadam, a jeśli chodzi o sam motocykl to myślę o kwocie 5tys (max7)
- Na pytane "Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?" odpowiem...nie wiem. Ile trzeba żeby jeździł, ale im mnij tym lepiej :).
- Z ofert jakie widziałem to najbardziej podobają mi się "golasy".

Jako że ma to być "mały motorek" na miasto to chciałem jak najbardziej niezawodną 250 - jak drogi będą dobrze odśnieżone to i w zimie chce jeździć.
Do tej pory rozmyślałem nad salonowym Romet Division 250 - tutaj jestem ciekaw opinii, choć przyznam że nie jest to moje marzenie :).

Drugi motocykl nad jakim się zastanawiam i myślę iść w tym kierunku to Yamaha YBR 250.

Pytania jakie mam to:
1. Jakie inne maszyny warto brać pod uwagę dla takiego początkującego jak ja?
2. (WAŻNIEJSZE) Myślę nad zakupem YBR-ki z nauki jazdy (L) - na rynku niemal niemożliwe jest znaleźć inne. Czy waszym zdaniem warto w ogóle rozważać zakup moto z L (i założyć że sprzęgło do wymiany) czy trzymać się od nich z daleka? I czy YBR-ka ma w ogóle przyszłość tj. czy jest to motorek jakiś bardzo awaryjny czy nie, bo na stronie Yamahy nie ma go już w ogóle w ofercie (mówię o 250)- tak jakby się z niego wycofali, dlatego zastanawiam się też nad dostępnością części - prędzej czy później będą potrzebne.


A może ktoś z Krakowa i okolic ma jakiś ciekawy pojazd na zbyciu ;) ?
Szagal
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 9/4/2014, 12:17


Postprzez kello » 9/4/2014, 12:48

A jakie masz prawo jazdy? W cenie 250 znajdziesz fajną 500, która będzie równie niezawodna, spalanie będzie mieć tylko nieco wyższe, a jeździ się fajniej i bezpieczniej z troche większa mocą. Z 250 jest jeszcze Honda CB250. Jeździłem na kursie, do prędkości przepisowych (70km/h) bardzo przyjemnie się zbierała i wykonanie, jakość materiałów również bardzo dobra.
kello
Świeżak
 
Posty: 165
Dołączył(a): 26/6/2013, 14:25


Postprzez Szagal » 9/4/2014, 13:22

Prawo jazdy kat. A.

Na 250 decyduję się raczej z powodów ekonomicznych :) 250 pali znacznie mniej niż 500 (przy najmniej takie są moje dotychczasowe doświadczenia - YBR 250 3,5l , Suzuki [jakaś] 650 6L).
Szagal
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 9/4/2014, 12:17

Postprzez leff » 9/4/2014, 13:55

z 250 do 7 kafli to masz niewielki wybor, YBR to IMO qpa, juz lepsza CBF ale tez glowy nie urywa
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez Angler » 9/4/2014, 14:26

Ninja/ZZR/EL 250 - małe i dynamiczne, przy górnej granicy funduszy, kupi się Ninję 250 starszej generacji (tj. gaźnikową), ale z rocznika 2005-2007.
CB/GN/SR/YBR/CBF 250- małe, mniej dynamiczne, ale część modeli (GN/SR/YBR/CBF) była popularna w szkołach jazdy i istnieje ryzyko trafienia na sztukę trzymającą się na słowo honoru.
Avatar użytkownika
Angler
Bywalec
 
Posty: 907
Dołączył(a): 7/8/2012, 09:58
Lokalizacja: Rawicz

Postprzez kello » 9/4/2014, 14:40

Jak koniecznie 250, to kupuj CBF250. A spalanie w motocyklu bardzo zależy (bardziej niż w samochodach) od stylu jazdy, więc może się okazać, że taki np. GS500 przy bardzo spokojnym użytkowaniu spali ci niewiele więcej niż YBR.
kello
Świeżak
 
Posty: 165
Dołączył(a): 26/6/2013, 14:25

Postprzez Szagal » 9/4/2014, 18:10

Dzięki za informację zwrotne. Przyznam ze po waszych komentarzach dochodzę do dwóch wniosków (ten 2 to właściwie potwierdzenie moich wcześniejszych przemyśleń):
1. Może jednak muszę jeszcze raz przemyśleć coś większego niż 250.
2. To co napisał leff - moje aktualne fundusze są zbyt małe.


No nic zobaczymy co czas pokarzę :) może trafi się w totka lub trzeba przekiblować ten sezon i do następnego uzbierać na np.: Suzuki Inazuma albo jakiś moto z większą pojemnością przemyśleć.
Szagal
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 9/4/2014, 12:17

Postprzez leff » 9/4/2014, 20:30

za 8,5 kola mozna sie pokusic juz o szukanie Ninja 250R a to bardzo fajne moto
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez Szagal » 10/4/2014, 09:47

Fakt motocykla Ninja 250R nie brałem pod uwagę. Ale po tym co napisałeś postanowiłem trochę poszukać/poczytać (niestety nikt ze znajomych takiego nie posiada) i wygląda na ciekawą propozycję. Będę musiał się przyglądnąć na żywo i przejechać jak się będę czuł na czymś takim.
Szagal
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 9/4/2014, 12:17



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na górê