Zobacz wątek - Mały research
NAS Analytics TAG

Mały research

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Mały research

Postprzez sm00k » 6/4/2014, 11:37

Jak w temacie. RobiÄ™ research i potrzebujÄ™ kilku informacji o motocyklach.
Nie chodzi mi o parametry, ale o coÅ› czego nie znajdÄ™ w googlu, a bardzo mi to potrzebne.

Z góry przepraszam, jeśli to zły dział i/lub jeśli w ogóle takie pytanie nie powinno paść.

Nie mam nikogo wśród znajomych kto ma motocykl, a potrzebuję dowiedzieć się:

ZASTRZEGAM - pytanie może wydać się głupie!

czy prowadzący motor, gdy go zatrzyma (w dozwolonym miejscu, oczywiście:)) może zsiąść z niego pozostawiając pasażera z tyłu na miejscu? Chodzi mi o to czy jest to fizycznie możliwe bez kopnięcia pasażera lub zrzucenia go na ziemię?
Pytam, bo mnie wydaje się, że tak, natomiast kilka osób (które nie mają motoru) twierdzą, że to ciężkie by było, wręcz niewykonalne. Dlatego pytam Was, speców w temacie.

To dla mnie bardzo ważne.
Z góry dziękuję,
Pozdrawiam,
sm00k
sm00k
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6/4/2014, 11:31


Postprzez mati22252 » 6/4/2014, 13:49

Jak się postrasz to zrobisz to ale kto wtedy będzie trzymał moto? pasażer raczej nie da rady. Dlatego najpierw wsiada kierowca potem pasażer a kierowca mocno trzyma motocykl. Zsiadanie w odwrotnej kolejności. i dużo też zależy od danej maszyny.
Avatar użytkownika
mati22252
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 805
Dołączył(a): 12/4/2012, 17:04
Lokalizacja: Żagań/ Poznań


Postprzez Invi » 6/4/2014, 13:49

Da się :D Ale to podpada pod manewry cyrkowe :D Inna sprawa że jak moto nie będzie stabilnie stało podparte o stopkę to pasażer sporta za cholerę nie utrzyma przy takich manewrach.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez sm00k » 6/4/2014, 13:55

Czyli zakładając, że motor stabilnie stoi, oparty o tę swoją stopkę, to kierowca może zsiąść. A nie wyglądałoby to jakoś arcykomicznie?:>
sm00k
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6/4/2014, 11:31

Postprzez sm00k » 6/4/2014, 13:57

Mati, tak, ale chodzi mi o sytuację, w której osoba siedząca z tyłu potrzebuje pomocy, by zsiąść... Załóżmy sytuację - ma problem z nogą i nie może się o nią oprzeć.
Kurcze... To trudny temat widzę, a mogłoby się wydawać, że takie nic...
sm00k
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6/4/2014, 11:31

Postprzez gumis » 6/4/2014, 14:35

Skoro ma problemy z noga to po co siÄ™ tam pcha?
Prawda jest taka, że może i uda ci się zejść nie zwalając pasażera ale jak mocniej nim bujniesz to poleci i pasażer i motocykl wiec nie wiem po co takie kombinatorstwo. Jak pasażer jest za niski czy coś to podjedź pod wysoki krawężnik żeby sam mógł swoje 4 litery w bezpieczny sposób zdjąć z motocykla.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez Fugu » 6/4/2014, 14:41

Nie wiem po co tak kombinujesz - opisz po prostu dokladnie o co Ci chodzi.

Jest duza roznica, czy z tylu siedzi dziewczyna 50 kg czy facet 120 kg, jest roznica czy zchodzisz z terenowki czy z lo-rider.

Kombinacja drobna kobieta z tylu + choper dziala perfekcyjnie.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez Vergon » 6/4/2014, 14:45

Da się tylko to już trochę śmieszna akrobatyka, bo musisz podnieść wysoko nogę nad siedzeniem pasażera.
Tak obładowany + tankbag pojechałem na tripa po Europie i zazwyczaj łatwiej mi było właśnie wsiadać jak akrobata niż zadzierać nogę tak jak się wsiada normalnie.
Co do stabilności na bocznej stopce to już zależy od danego moto, na R6 ze zdjęcia mogłem fikołki robić na bocznej, siadać na tylnym siedzeniu przodem, tyłem, bokiem, okręcać się, zmieniać strony i robiłem co chciałem, z pasażerem też bym spokojnie dał radę robić to o co pytasz, ale co moto to ma inny kąt po postawieniu na bocznej i inną stabilność, więc ostrożnie.

Obrazek
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez sewii » 6/4/2014, 16:03

Vergon, i kto powiedział, że sporta nie można zapakować? :D Inna sprawa, że wsiadanie/zsiadanie z torbą z tyłu znacznie komplikuje sytuacje. W moim przypadku wyglądało to trochę komicznie..
NS1 -> RS125 -> Monster 800 -> Hornet 600-> CBR600RR pc37
sewii
Świeżak
 
Posty: 245
Dołączył(a): 29/12/2012, 16:50
Lokalizacja: WPY//KRK

Postprzez sm00k » 6/4/2014, 17:25

Nie kombinatorstwo tylko nie mam motoru a mi to potrzebne, to też pytam. Ok, da się, ale to trudne, więc z tego zrezygnuję.
Dziękuję za odpowiedzi - bardziej lub mniej miłe.
Pozdrawiam.
sm00k
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6/4/2014, 11:31



Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê