Zobacz wÄ…tek - SV 650n A2
NAS Analytics TAG

SV 650n A2

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

SV 650n A2

Postprzez Kacan » 5/4/2014, 22:27

Witam,
W lecie robie kategorie A2 dlatego juz teraz myśle o motocyklu, a dokładniej o Suzuki SV 650 w wersji naked. Czy moje 192 wzrostu nie będą przeszkodą w użytkowaniu tego moto? wiem, ze jeden ma dłuzsze nogi, drugi tułów, w moim przypadku to chyba to pierwsze.

Druga sprawa to taka, gdzie można przymierzyć takie moto? nikt z moich znajomych nie jeździ nim, a tak do salonu wchodzić to chyba głupio? (oświeccie mnie jesli sie myle).

Trzecia i ostatnia kwestia to taka, ze chce nabyć tą suzi z papierami juz pod A2, jak to jest z tym, wystarczy miec w dowodzie wpisane tylko, czy jeszcze jakis papier potwierdzajacy autentycznosc zablokowania?

Mam 18 lat i zerowe doświadczenie z jednośladami.

Dzieki za odp.
Kacan
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 16/2/2013, 21:20


Postprzez Marsjanin » 5/4/2014, 23:18

Znajdą się osoby, które mają więcej cm i będą twierdzić, że jest im wygodnie. Wg mnie możesz troszkę wyglądać jak na psie, ale na Nce będzie Ci na pewno wygodniej jak na Sce.

Gdzie się przymierzyć? Jeśli znajomi nie mają, to znajdź ogłoszenie blisko Twojej miejscowości i podjedź obadać. Do salonu także możesz zajechać - co w tym wstydliwego? Normalna sprawa.

Wystarczy, że w dowodzie będzie wbita odpowiednia wartość.
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48


Postprzez Kacan » 5/4/2014, 23:30

Dzieki za odp, liczylem na nią bardziej z rana, ale jak widać pasja jest jedna.

Słyszałem ze SV ma mocny dół, czy dla kogos kto ma zerowe doświadczenie będzie on do okiełznania? nie będzie slizgu z powodu blokującego sie koła?
Kacan
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 16/2/2013, 21:20

Postprzez gumis » 6/4/2014, 07:38

A skąd ktoś ma wiedzieć czy zaliczysz na tym glebę czy nie?
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez Marsjanin » 6/4/2014, 09:29

Faktycznie SV ma silny dół i może zaskoczyć, ale to blokowanie tylnego koła jest trochę przereklamowane.. Jakiś czas temu zdarzyło mi się to pierwszy raz, ALE miałem na tylnej oponie trochę błota i przy odkręceniu na asfalcie tylne koło uciekło na bok :) Suzi to świetne moto i świetny wybór.
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez Kacan » 6/4/2014, 13:41

gumis napisał(a):A skąd ktoś ma wiedzieć czy zaliczysz na tym glebę czy nie?


Chodziło mi bardziej o to, czy początkujący maja problem z tym moto i czy często pierwszy miesiac to jest walka Dawida z Goliatem, wiadomo to czy ktos jest ogarniety jest sprawa indywidualna.

@Marsjanin Dzieki za odpowiedz, troszke mnie uspokoiłeś, bo naczytałem się na svforum naprawde róznych rzeczy, choć i tamte opinie mam na uwadze i nie bede ich lekcewazył.

Zeby juz sie dowiedziec w miare wszystkiego, czego nie znalazlem na innych forach to co wymieniałeś w tym moto odkąd go miałeś poza sprawami oczywistymi typu oleje itd. Nie jest drogi w utrzymaniu?

Kolejna sprawa, kupować moto po lifcie czy na początek starczy fabryka?
Kacan
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 16/2/2013, 21:20

Postprzez Marsjanin » 6/4/2014, 18:04

Wiesz, najważniejsze żebyś nie olał tematu i miał spory respekt do maszyny, bo to nie jest zabawka! A czy będzie to walka Dawida z Goliatem, to już indywidualna sprawa - jeden wsiądzie i pojedzie a inny będzie tydzień ruszał, drugi spędzi nad biegami, przerośnie go moto i stwierdzi, że to nie dla niego..

Do tej pory wymieniłem płyn chłodniczy, oponę przód, a na dniach będę wymieniał olej, filtr i świece, ale radzę Ci zabrać się za to na początku, żebyś miał pewne moto. Poza tym z niczym nie mam problemów. Jedyną wadą, która może się rzucać w ucho to cykający łańcuszek w przednim cylindrze - podobno wszystkie gaźniki tak mają, ale jutro się wezmę za to :)

Jak masz wystarczająco funduszu to bierz po lifcie - inżynierowie poprawili smarowanie itd. + wtrysk.
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez lagiboy » 7/4/2014, 01:15

Ja Ci mogę od siebie podrzucić tyle co z Gladiusa SFV650 pochodzący w prostej linii od SV650. silnik jest do opanowania z odrobiną zdrowego rozsądku. faktem jest że gdy odpuścisz całkowicie gaz motocykl mocno zwalnia do tego stopnia ze można przywalić klejnotami w końcówkę baku. najgorsze co możesz zrobić to nerwowo operować manetką. chcesz tego uniknąć? to odkręcaj i zamykaj delikatnie ~płynnie i po problemie. jak dla mnie kwestia wprawy. inna sprawa, że odpuszczenie gazu powoduje wzrost natężenia basu z wydechu co przeogromnie cieszy uszy. podobno gladius względem SV jest nieco ugładzony ale to wciąż V2. z tego co widzę to suzuki ma w ofercie nowe SV650. Spróbuj umówić się na jazdę jak już będziesz miał papierki, pamiętaj -klient nasz pan. wcale nie musisz kupić żeby się przejechać a bynajmniej będziesz miał możliwość porównania jak jeździ nowe SV i jak mniej więcej powinno jeździć to które chcesz kupić.
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez leff » 7/4/2014, 10:00

gladius to kupa - amen, nie wyglada i wali sie w wolne winkle
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości




na górê