Zobacz wątek - Wielopasmówka - zawsze po prawej ?
NAS Analytics TAG

Wielopasmówka - zawsze po prawej ?

Przepisy, prawo
_________

Wielopasmówka - zawsze po prawej ?

Postprzez Wolves » 5/4/2014, 17:45

Witam
Często jeżdżę skuterem ale zwykle jest to trasa nie przekraczająca 40 km, w okolicach mojego małego miasta. Dziś pojechałem do Częstochowy, dla czystej przyjemności jazdy. Wracając jechałem po wielopasmówce. Na jednym ze skrzyżowań jeden pas nakazywał jechać prosto lub w prawo, drugi mówił żeby jechać prosto. Z racji tego że osób skręcajacych w prawo było kilka zmieniłem pas na wewnętrzny. Po minięciu skrzyżowania na pasie zewnętrznym dojechała policja i pani machnięciem ręki kazała mi zjechać na zewnętrzny pas przed radiowóz co zrobiłem. Następnie pani podjechała z drugiej i krzyknęła "Na prawej stronie". Stąd moje pytanie, czy jadąc skuterem po drodze wielopasmowej zawsze trzeba jechać jak najbliżej prawej jeśli jest taka możliwość? może to banał dla niektórych ale mnie zastanawia ta sytuacja ponieważ przytrafiło mi się to pierwszy raz :) pozdrawiam
Wolves
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15/3/2014, 19:13
Lokalizacja: Częstochowa


Postprzez gumis » 5/4/2014, 17:51

I właśnie przez takie pytania uważam, że nawet użytkownicy skuterów powinni mieć prawo jazdy.

Po co pchasz się na drogę skoro nie znasz przepisów ruchu drogowego?
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów


Postprzez Wolves » 5/4/2014, 18:24

Mam kat AM, jednak jeśli kiedyś się czegoś uczyło a się tego nie utrwalało w praktyce to się zapomina. Tak samo jest w moim przypadku, cały czas omijałem miasta, nie lubiłem takiego gęstego ruchu. Ale wszystkiego trzeba się uczyć dlatego pojechałem sprawdzić się do miasta. Wiem że pisząc to tutaj narażam się na krytykę, jednak forum jest miejscem wymiany opinii czy miejscem uzyskania pomocy dla mniej doświadczonych kolegów :) na taką pomoc liczę :)
Wolves
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15/3/2014, 19:13
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez leff » 5/4/2014, 20:29

masz obowiazek jazdy jak najblizej prawej krawedzi drogi a przy okazji jadac pierdzipedem po wielopasmowce pasem innym nie skrajny prawy utrudniasz zycie innym uzytkownikom drogi
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez piotras29 » 5/4/2014, 21:18

wolves przeczytaj Art. 16 naszego kochanego PRD i rozwjeją sie twoje wątpliwości, aaaaa dobry wujek ci skopiuje i wklei PROSZE

Art. 16.

1. KierujÄ…cego pojazdem obowiÄ…zuje ruch prawostronny.

2. Kierujący pojazdem, korzystając z drogi dwujezdniowej, jest obowiązany jechać po prawej jezdni; do jezdni tych nie wlicza się jezdni przeznaczonej do dojazdu do nieruchomości położonej przy drodze.

3. Kierujący pojazdem, korzystając z jezdni dwukierunkowej co najmniej o czterech pasach ruchu, jest obowiązany zajmować pas ruchu znajdujący się na prawej połowie jezdni.

4. Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Jeżeli pasy ruchu na jezdni są wyznaczone, nie może zajmować więcej niż jednego pasa.

5. Kierujący pojazdem zaprzęgowym, rowerem, wózkiem rowerowym, motorowerem, wózkiem ręcznym oraz osoba prowadząca pojazd napędzany silnikiem są obowiązani poruszać się po poboczu, chyba że nie nadaje się ono do jazdy lub ruch pojazdu utrudniałby ruch pieszych.

6. Kierujący pojazdem znajdującym się na części jezdni, po której jeżdżą pojazdy szynowe, jest obowiązany ustąpić miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi szynowemu.

7. Na skrzyżowaniu i bezpośrednio przed nim kierujący rowerem, motorowerem lub motocyklem może poruszać się środkiem pasa ruchu, jeśli pas ten umożliwia opuszczenie skrzyżowania w więcej niż jednym kierunku, z zastrzeżeniem art. 33 ust. 1.


wytłuściłem co istotne,
temat zamykam
m.
piotras29
Świeżak
 
Posty: 61
Dołączył(a): 22/2/2014, 20:33



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê