Zobacz wÄ…tek - pierwszy motor
NAS Analytics TAG

pierwszy motor

Enduro, Cross
_________

pierwszy motor

Postprzez MotoEmilka » 4/4/2014, 22:00

Witam!
Jestem nowa na forum :> bardzo proszę was o radę co wybrać na pierwszy motor.Jestem dziewczyna ,mam 170 cm wzrostu,nigdy wcześniej nie miałam styczności z motorem ale kiedyś jedźiłam na quadzie i to nawet dobrze :) Jestem zainteresowana pojemnością 85 nie więcej gdzyż po prostu nie dałabym rady :) Niestety dysponuje budżetem tylko do 4000-4500 zł max.
Bardzo proszę Was też o rady związane z tym na co zwracać uwagę przy kupnie motocykla i o ogólne koszty utrzymania takiego motocykla :)
Pozdrawiam i z góry dziękuje za rady :)
MotoEmilka
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4/4/2014, 21:50
Lokalizacja: Ostrołęka


Postprzez henio12323 » 4/4/2014, 22:16

1) no własnie koszta utrzymania, nie pytaj ile moto kosztuje tylko ile ty mozesz wydac ;P
2) gdzie chcesz uzywac motocykla ? jaki teren, jak często
3) ogólnie utrzymanie motocykla przeczytasz w istniejących tematach co do zwracania przy kupnie, jak juz też nie raz byłio pisane - na wszystko bo w przypadku crossówek nie ma rzeczy zbędnej... a najlepiej to jechac z kims kto sie zna po moto. i raz że oceni jak trzeba to dwa, że chłodnym okiem powie czy sie opłaca czy nie. bo ZAWSZE jak ktos zobaczy moto to sie napali i nawet trupa kupi
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez MotoEmilka » 5/4/2014, 10:14

1) tyle ile trzeba :p
2) motocykl będzie używany dosyć często myślę,że na początku naucze się w terenie a potem na torze bo mam bliziutko :)
Co myślicie o takim http://tablica.pl/oferta/yamaha-yz-85-s ... cf32228a6f ?
MotoEmilka
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4/4/2014, 21:50
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez Street4Fun » 5/4/2014, 13:20

A wiesz ile trzeba ? Trzeba dużo, to nie są groszowe sprawy, wyczynówki potrzebują troski i pieniędzy.
Załóżmy, że co sezon 1.000zł na same części, bez olei i benzyny(bo tego domaga się niemało)

Szukaj 85'tki na dużych kołach w pobliżu : Yamaha YZ85, Honda CR85, Kawasaki KX85 i Suzuki RM85.
Pamiętaj, że po kupnie takiego motocykla warto mieć jeszcze odłożone pieniądze na jakieś drobne wydatki.

Weź kogoś kto się zna i badaj sprzęty w pobliżu.
Avatar użytkownika
Street4Fun
Bywalec
 
Posty: 503
Dołączył(a): 16/9/2012, 09:30
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Postprzez henio12323 » 6/4/2014, 06:55

1000 zł trzeba najmniej liczyc żeby cokolwiek z czesci kupisz, pluz olej benzyna, no i mechanik


co do egzemplarza - bez sensu nam podsyłać linki bo nikt tego Ci nie oceni, to wyczynówka i 80% tego co ważne tkwi w tym czego nie widać. ocenianie plastików czy innych dupereli które widać to mało miarodajne, moge ci pokazać wiele maszyn które wyglądają idealnie ale są trupami, albo odwrotnie, brzydkie porysowane, ale technicznie igiełki.... a uwierz że lepiej kupic tą drugą opcje ;P

szukaj maszyn blisko siebie, tak na prawde nie skupiałbym sie na jednej marce bo to wszystkie baaardzo podobne. wybierz sobie na weekend kilka maszyn np w okolicy, weź jakiegos mechanika, czy kogos kto sie troche na tym zna i zrób rundkę
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości




na górê