Zobacz wÄ…tek - Pierwsze OC
NAS Analytics TAG

Pierwsze OC

Przepisy, prawo
_________

Pierwsze OC

Postprzez qwegrzyn » 4/4/2014, 08:26

Czy ktoś z Was wie może ile tak mniej więcej kosztować będzie pierwsze ubezpieczenie? Kawasaki ER 5 2001. Ja mam 18 lat.
qwegrzyn
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 24/11/2012, 13:16
Lokalizacja: Małopolska


Postprzez Fugu » 4/4/2014, 09:35

Jak zwykle: google gryzie :(

Na szybko:
http://www.kalkulator-oc-ac.cuk.com.pl/
https://form.breubezpieczenia.pl/mbank/ ... fault.aspx
http://www.komunikacyjne.pzu.pl/komunik ... 20motocykl
http://www.ubezpieczenieockalkulator.pl ... motocykla/

i z 200 innych stron pojawiajacych sie po wpisaniu "porownanie ubezpieczenia motocykl".

Ps. Potrzebne jest troche wiecej informacji, zeby policzyc dokladnie, n.p. data kiedy zrobiles prawko, miejsce zamieszkania, wartosc pojazdu, zakres polisy....
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28


Postprzez leff » 4/4/2014, 10:53

w PZU jakies 280 zł
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez bak13 » 4/4/2014, 20:43

Ja w PZU płaciłem za pierwsze OC z NNW 350 zł i to było najtańszy ubezpieczyciel Warta wołała 500 zł 0_0
Motocykl to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym.
bak13
Świeżak
 
Posty: 67
Dołączył(a): 22/5/2013, 15:04
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez gumis » 4/4/2014, 20:50

Nie ma co się licytować. Trzeba umówić się z doradcą albo zadzwonić. Cena, którą nam podają nigdy nie jest ostateczna. Zawsze uda się coś zbić :)

Akurat jak ja niedawno kupowałem ubezpieczenie to PZU miało najtańsze motocyklowe. Zapłaciłem 220zł. Ale warto też iść do jakiegoś biura, które ma ubezpieczenia od różnych firm. Wtedy możesz porównać jednocześnie kilka na raz.

A na internetowe kalkulatory nie ma co liczyć. Jeszcze nigdy nie zgadzało mi się to z tym co wyliczył mi agent.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez Insekt » 5/4/2014, 09:00

Mi akurat w HDI wyszlo w tym roku taniej, zawsze 60 zł w kieszeni.
r6 2001 -----> cbr 1000rr 2014
Avatar użytkownika
Insekt
Świeżak
 
Posty: 393
Dołączył(a): 18/5/2009, 10:52
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Fugu » 5/4/2014, 09:28

gumis napisał(a):A na internetowe kalkulatory nie ma co liczyć. Jeszcze nigdy nie zgadzało mi się to z tym co wyliczył mi agent.


Akurat mam inne doswiadczenie - kalkulatory internetowe maja lepsze taryfy niz akenci na miejscu - trzeba tylko troche pobawic sie opcjami.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez qwegrzyn » 5/4/2014, 10:16

Dzięki, mam znajomą która jest pośrednikiem więc wybierze mi najlepszą ofertę. Chciałem tylko wiedzieć na ile muszę się nastawić :D
qwegrzyn
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 24/11/2012, 13:16
Lokalizacja: Małopolska

Postprzez gumis » 5/4/2014, 10:35

Fugu napisał(a):
gumis napisał(a):A na internetowe kalkulatory nie ma co liczyć. Jeszcze nigdy nie zgadzało mi się to z tym co wyliczył mi agent.


Akurat mam inne doswiadczenie - kalkulatory internetowe maja lepsze taryfy niz akenci na miejscu - trzeba tylko troche pobawic sie opcjami.


Bzdura...z agentem masz możliwość negocjacji ostatecznej ceny. A jak w kalkulatorze napiszesz nieprawdę to w razie W ubezpieczyciel może się na Ciebie wypiąć bo w oświadczeniu podałeś nieprawdziwe dane.

Jeszcze żaden kalkulator nie przebił mi oferty, którą negocjowałem z agentem.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez Fugu » 5/4/2014, 11:46

gumis napisał(a): A jak w kalkulatorze napiszesz nieprawdę to w razie W ubezpieczyciel może się na Ciebie wypiąć bo w oświadczeniu podałeś nieprawdziwe dane.

Tak? Mam n.p. wpisane, ze moja zona jest druga osoba ktora moze jezdzic moto, mimo ze nigdy nim nie pojedzie. Ubezpieczyciel liczy podane przezemnie kilometry na pol, polowka jest z mniejszym faktorem wypadkowosci, wiec jest taniej - co mi za to moze zrobic ubezpieczyciel w razie wypadku?

Nastepnym przykladem jest wklad wlasny w przypadku szkody AC - mam n.p. 2000 PLN, bo roznica miedzy polisa z 1000 PLN a 2000 PLN jest 1300 PLN rocznie. Tego agent ci nie wyszuka.

Kontynuowac?

gumis napisał(a):Jeszcze żaden kalkulator nie przebił mi oferty, którą negocjowałem z agentem.

Mowimy o pelnym pakiecie - AC/OC, dla maszyny wartej ~ 40.000PLN, czy o OC dla 20 latka za 5.000 PLN. Porownywales co jest objete polisa (n.p. szkody powstale w skutek pogryzienia moto przez zwierzeta, wysokosc szkod pokrytych przez ubezpieczenie etc.)?

Ubezpieczajac sie w tej samej ubezpieczalni to co placisz agencji ubezpieczeniowej za te same warunki jest zawsze takie same. To co "negocjuja agenci" pochodzi albo z rezygnacji z czesci prowizji przez agenta (w necie nie placisz prowizji) albo z podsuniecia niekorzystniejszych/innych warunkow umowy.

Jak pisalem powyzej nie trafilo mi sie, zeby agent mial lepsze warunki dla identycznego pakietu. A jak chcesz okrojony pakiet (jak u agetna) to musisz troszke poklikac. Tyle tylko ze jezeli interesuje cie ubezpieczenie "byle jak najtaniej i nie wazne co obejmuje" to istnieje duza szansa, ze takiego nie kupisz przez net. Z drugiej strony ja bal bym sie jezdzic na ubezpieczeniu, ktore pokrywa tylko szkody wymagan przez ustawodawce - wystarczy skasowac dwa lepsze auta aby placici przez pare(nascie) nastepnych lat.
Ostatnio edytowano 5/4/2014, 12:03 przez Fugu, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez pawel4723 » 5/4/2014, 11:57

Ja za gs 500 w wieku 20 lat w PZU płaciłem 280 to najtansza ubezpieczalnia jak na tamte czasy była a na teraz tez pewnie.
pawel4723
Świeżak
 
Posty: 65
Dołączył(a): 11/4/2012, 18:50
Lokalizacja: białystok

Postprzez Piotrass » 1/5/2014, 20:04

Moja dziewczyna będzie w lipcu pierwszy raz kupować OC, ja to już mówiąc szczerze nie pamiętam ile płaciłem jako świeżak. Z tych kalkulatorów podanych w linkach wyżej to ja korzystam z tego pierwszego z CUK. Liczyłem też na innych, ale uwzględniały trochę mniej towarzystw.Ale jak masz znajomą w tej branży to pewnie coś Ci wybierze.
Piotrass
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 1/5/2014, 19:45



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê