Zobacz wątek - Układ Stabilizacji Toru Jazdy - Nowość od Boscha
NAS Analytics TAG

Układ Stabilizacji Toru Jazdy - Nowość od Boscha

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Układ Stabilizacji Toru Jazdy - Nowość od Boscha

Postprzez MojoWW » 29/1/2014, 13:49

Słyszeliście o tym ? http://menstream.pl/wiadomosci-motoryzacja/system-boscha-na-ratunek-motocyklistom,0,1466985.html?rfguidfo (otwórz link)
Ja to będzie działać w praktyce? Co się rzeczywiście bedzie dziać z kierownicą na zakrętach? Myślicie że to spoko wynalazek 8)
Pozdrawiam Wszystkich
Avatar użytkownika
MojoWW
Świeżak
 
Posty: 27
Dołączył(a): 28/1/2014, 10:23


Postprzez SkoQ » 29/1/2014, 14:37

I spoko i nie spoko :)
Zależy kto jest odbiorcą, mi pewnie by się przydało takie coś, ale ktoś dużo bardziej doświadczony, ktoś kto dokładnie wie co i w którym momencie stanie się z motocyklem i naprawdę dobrze nagina, to dla niego może to stwarzać problem. Trzeba by konkretnie zobaczyć jak to działa żeby oceniać :) coś jak ABS, dla jednych zbawienny, dla drugich niepotrzebna niańka :)
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)


Postprzez malomi » 29/1/2014, 15:00

A ja nie jestem zwolennikiem pchanie wszędzie ton elektroniki im więcej zależy od elektronicznych systemów tym, więc może zawieść jak się wyłożysz bez ABS-u czy kontroli trakcji to przynajmniej wiesz, że dałeś dupy i trzeba pracować nad techniką. A tak ludzie zbytni ufając systemom nie będą uczyć się np. hamować, bo i po co skoro jest abs tylko pytanie, co się stanie, kiedy ABS nie zadziała a wyhamować trzeba będzie.
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez fliper210 » 29/1/2014, 16:47

malomi napisał(a):A ja nie jestem zwolennikiem pchanie wszędzie ton elektroniki im więcej zależy od elektronicznych systemów tym, więc może zawieść jak się wyłożysz bez ABS-u czy kontroli trakcji to przynajmniej wiesz, że dałeś **** i trzeba pracować nad techniką. A tak ludzie zbytni ufając systemom nie będą uczyć się np. hamować, bo i po co skoro jest abs tylko pytanie, co się stanie, kiedy ABS nie zadziała a wyhamować trzeba będzie.

szczególnie gdy położysz sprzęt za 60 kafli
Avatar użytkownika
fliper210
Świeżak
 
Posty: 139
Dołączył(a): 17/6/2012, 19:21
Lokalizacja: KRK

Postprzez malomi » 29/1/2014, 18:55

jakie ma znaczenie czy położysz moto za 60 czy 6k właściciela boli tak samo.

Ps. wg nie zrozumiałeś przesłania mojej wypowiedzi...
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez Glenroy » 29/1/2014, 19:35

Ja myślę, że jest to fajna opcja i nawet doświadczonym nie powinno to przeszkadzać, jak czytam ma to pomóc w zachowaniu stabilności podczas hamowania w złożeniu, doświadczeni jeźdźcy wiedzą jak sobie z tym poradzić, więc system najprawdopodobniej nawet się nie będzie wtrącał, tak samo z ABS-em, mając go na pokładzie nadal nic nie stoi na przeszkodzie w hamowaniu na granicy przyczepności, a w razie przegięcia zawsze uratuje tyłek.
Chętnie bym przejechał się sprzętem z tym układem, ale nie chciał bym go na razie jednak testować ;).

Nie jestem przeciwnikiem postępu techniki, ale obawiam się podobnego rezultatu jak teraz z samochodami, kiedy to wszyscy bezgranicznie ufają elektronice i w razie sytuacji, kiedy ta jednak nie jest w stanie sobie poradzić, 90% kierowców nie ma zielonego pojęcia jak się ratować, każdy liczy, że komputer zrobi to za niego. Prosta sytuacja, mamy teraz zimę, przyjrzyjcie się co się wyrabia, kierowcy nie mają pojęcia o hamowaniu w takich warunkach, ruszaniu na śliskiej czy nawet zmianach biegów, jadąc po prostu trafia mnie szlag. To samo będzie z motocyklami, zacznie się bezmyślne hamowanie w zakrętach itp, bo "elektronika zrobi to za mnie" ;). Mam kolegę, ma bandytę z ABS-em i nie ma zielonego pojęcia o hamowaniu, bo twierdzi, że nie po to kupował z ABS-em, żeby teraz martwić się o hamowanie...

Wszystko jest dla ludzi, ale komputer nie zastąpi nam rozumu i umiejętności ;).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez fliper210 » 29/1/2014, 19:38

malomi napisał(a):jakie ma znaczenie czy położysz moto za 60 czy 6k właściciela boli tak samo.

Ps. wg nie zrozumiałeś przesłania mojej wypowiedzi...

a wg mnie nie wiesz co to przyśpieszenie/hamowanie na oleju lub naprawdę nagłe/paniczne hamowanie (ABS)

EDIT:poczytaj to sobie kilka razy bo chyba nie rozumiałeś moich wypowiedzi co do tematu,
też popieram stwierdzenie typu "zima pokazuje kto jest kierowcą a kto posiadaczem prawa jazdy" ale
nie zawsze jesteś wszystko przewidzieć ;) bo ja także popieram SkoQ
Ostatnio edytowano 29/1/2014, 20:30 przez fliper210, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
fliper210
Świeżak
 
Posty: 139
Dołączył(a): 17/6/2012, 19:21
Lokalizacja: KRK

Postprzez malomi » 29/1/2014, 19:48

Proponuję przypomnienie pojęcie czytanie ze zrozumieniem.
O jakim hamowanie na oleju mówisz >? z tego co widzę to sam nie wiesz co piszesz...

Glenroy święte słowa popieram w 100% i do tego własnie zmierzałem... systemy systemami a mentalność ludzi to druga sprawa....
CBR f4i sport
Avatar użytkownika
malomi
Bywalec
 
Posty: 829
Dołączył(a): 5/7/2013, 11:47

Postprzez MojoWW » 5/2/2014, 16:00

Glenroy napisał(a):Nie jestem przeciwnikiem postępu techniki, ale obawiam się podobnego rezultatu jak teraz z samochodami, kiedy to wszyscy bezgranicznie ufają elektronice

Wszystko jest dla ludzi, ale komputer nie zastąpi nam rozumu i umiejętności ;).


NO to wszystko racja, ale jazda motocyklem szczególnie ścigaczem czy podobnym zawsze będzie inna od jazdy samochodem i będzie wymagała umiejętności.

W art. też piszą o KTM 1190 Adventure i 1190 Adventure R ktoś coś wie o tych maszynach ?
Pozdrawiam Wszystkich
Avatar użytkownika
MojoWW
Świeżak
 
Posty: 27
Dołączył(a): 28/1/2014, 10:23

Postprzez Glenroy » 5/2/2014, 16:40

MojoWW napisał(a):NO to wszystko racja, ale jazda motocyklem szczególnie ścigaczem czy podobnym zawsze będzie inna od jazdy samochodem i będzie wymagała umiejętności.

Tak samo jak jazda na rowerze będzie inna od jazdy na łyżwach i będzie wymagała umiejętności, nie przemawiają do mnie takie argumenty. Czymkolwiek byś się nie poruszał, wszystko wymaga umiejętności, chodzenie też. Taki Jeep też będzie się inaczej prowadził niż BMW i będzie wymagał dostosowania umiejętności, czy jak to inni mówią, przyzwyczajenia ;).

MojoWW napisał(a):W art. też piszą o KTM 1190 Adventure i 1190 Adventure R ktoś coś wie o tych maszynach ?

http://www.ktm.com/travel/1190-adventur ... vJa1NKuqCM
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez madcap » 5/2/2014, 18:01

a ja myślę że czas wychylić głowę poza nasz zaścianek.

zwróćcie uwagę, że mało kto kupuje w tym naszym raju nowe bajki. zdecydowanie częściej kupujemy używki, bardzo często po jakichś przejściach, mniej lub bardziej doprowadzone do ładu.
nowe systemy pojawiają się w nowych o2o i kupują je ci których na to w jakiś sposób stać i zazwyczaj mieszkają mniej lub bardziej dalej na zachód od Odry a stamtąd równiez na północ lub południe.
tych ludzi również stać na kursy doszkalajace, które tam są normalną rzeczą.
być może za kilka/kilkanaście lat nas też będzie stać zarówno na nowe bajki jak i kursy.
i dlatego oni nie przejmują się wiedzą jak ruszać czy jeździć bez systemów wspomagajacych. to ma działać i tyle. ma sprawiać przyjemnośc i tyle.
jak chce popatrzeć na maszyny bez wspomagaczy to idę obejrzeć pokazy stuntu/fmx etc.
jak chcę obejrzeć występy Barysznikowa to idę do opery ale nikt z tego powodu nie kaze mi uczyć się baletu.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Voxx » 12/2/2014, 21:11

prawdziwe motocykle to przetrwanie to walka zdobycie i sukces , chcecie sie wyreczac elektronikÄ… , chyba pomyliliscie cele , motocykle nie sÄ… dla wszystkich
gsxr 1100
10 sezon 32l
2 gleby
Voxx
Świeżak
 
Posty: 237
Dołączył(a): 3/1/2010, 13:43
Lokalizacja: Beskid Zywiecki

Postprzez rosiboj » 12/2/2014, 22:31

Voxx napisał(a):prawdziwe motocykle to przetrwanie to walka zdobycie i sukces , chcecie sie wyreczac elektroniką , chyba pomyliliscie cele , motocykle nie są dla wszystkich

Przy takim mysleniu bracie polecam ci komarka i jazde podczas wichury albo po drodze gdzie tiry lataja. Bedziesz mial swoj prawdziwy motocykl i przetrwanie, walke , zdobycie a jak juz dojedziesz na miejsce to sukces.

Dyskusja prowadzi do nikad.
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez Takechi » 13/2/2014, 15:09

Motocykle są coraz mocniejsze, lżejsze a co za tym idzie są coraz bardziej naszpikowane elektroniką bez której jazda byłaby ciągła walka o przetrwanie. Zresztą jak ktoś wykłada na stół kilka ładnych tysięcy za pachnącą od nowości RSV4 APRC ma prawo oczekiwać od producenta czegoś więcej niż tylko dwóch kółek, siedzenia i kierownicy.
Avatar użytkownika
Takechi
Świeżak
 
Posty: 56
Dołączył(a): 12/2/2014, 11:48
Lokalizacja: Mazowieckie

Postprzez calvinklein » 13/2/2014, 15:15

Trzeba wziąć pod uwagę, że wszystkie systemy które są puszczone w "eter" zawsze są wcześniej testowane i robione żeby polepszyć a nie pogorszyć jazdę motocyklem. Czy gorzej motocykl będzie się zachowywał na zakręcie? To wyjdzie w praniu ale nie montują tego żeby nam było gorzej.
Obrazek
Avatar użytkownika
calvinklein
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 9/12/2013, 08:06
Lokalizacja: Åšwidnica

Postprzez MojoWW » 3/4/2014, 10:40

Dokładnie też nie wydaje mi się żeby bosh wypuściło jakiegoś Bubla, który byłby niebezpieczny albo kierowca nie wiedziałby co się dzieje z pojazdem bo włączył się " jakiś ' system.
Pozdrawiam Wszystkich
Avatar użytkownika
MojoWW
Świeżak
 
Posty: 27
Dołączył(a): 28/1/2014, 10:23



Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê