Zobacz wÄ…tek - Pierwszy Motocykl dla 40 latka
NAS Analytics TAG

Pierwszy Motocykl dla 40 latka

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwszy Motocykl dla 40 latka

Postprzez deadzik » 31/3/2014, 14:46

Witam
Bardzo proszÄ™ o radÄ™!!!!
Po latach zdecydowałem się na zakup pierwszego mojego motocykla,jazda po mieście,sporadycznie wypady.
No i tu zaczyna się problem,chciał bym kupić nie na sezon lecz na parę,możliwe że jako jedyny.
Propozycje miałem żeby zakupić
Suzuki Bandit 600S,2001r lub Yamaha Fazer 600 2002 motorki w bardzo dobrym stanie technicznym,ale w czym problem>>gabaryty moje są marne 170 /55kg krzepa wystarczająca do kręcenia kierownicą w samochodzie przez 20 lat :).Zdaję sobie sprawę że najlepiej było by zacząć od 50 choć nie chciał bym wymieniać sprzętu przez parę lat a 50 starczy na jakiś sezon max 2.Bardzo proszę o jakieś rady,dodam że moje doświadczenie jest marne a życie cenne :)
Ostatnio edytowano 31/3/2014, 15:41 przez deadzik, Å‚Ä…cznie edytowano 3 razy
deadzik
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 31/3/2014, 14:28


Postprzez Karol20 » 31/3/2014, 15:12

1. viewtopic.php?t=49590
2. Oba się nadadzą przy tym wzroście.

+ ORTOGRAFIA
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16


Postprzez Glenroy » 31/3/2014, 16:09

Fazer jak i Bandit są fajnymi motocyklami. Fazer ma swoje dwa oblicza, w pierwszej połowie obrotomierza jest spokojny i potulny, w drugiej troszkę dziczeje, pokazując, że silnik ma sportowe korzenie. Bandit jest bardziej liniowy, moc przychodzi płynnie, jak odkręcisz przy 4krpm tak będzie liniowo, przewidywalnie, coraz mocniej ciągnął do samej góry, fazer działa ciut inaczej, odkręcasz mu na niskich obrotach, nic, nic, nic, wskazówka przekracza połowę obrotomierza i zaczyna się lawina koni mechanicznych, wszystko jest do opanowania, ale mi na początku robiło się przez to nie raz bardzo ciepło ;). Co do wagi, bandit trochę wyraźniej daje do zrozumienia, że motocykl swoje waży, ale znowu dla mnie trochę stabilniej zachowuje się w zakrętach, i jest też trochę wygodniejszy :).

Do GSF-a i FZS-a dorzucił bym jeszcze Kawasaki ZR-7S i Hondę CBF600S, na ZR nie miałem okazji siedzieć, ale Hondę uważam za świetny sprzęt, nie jest może jakimś mocarzem, jest chyba najspokojniejszym motocyklem na jakim siedziałem, jest kompletnie bezawaryjny, ale jeździ się nim po prostu wygodnie i przyjemnie, jest spokojny, przewidywalny i poprawny aż do bólu. Ma regulowaną wysokość kanapy, tak samo można regulować sobie wysokość szyby w półowiewce, co też daje pewien komfort, jest po prostu fajny :).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Misiek_y » 31/3/2014, 18:21

Jak nie chcesz zmieniać za bardzo sprzętu to tak jak wcześniej kolega wspomniał, CBF 600 będzie najodpowiedniejszym wyborem, tym bardziej, że dopiero zaczynasz na takich sprzętach, fazer jak i bandit wydaję mi się, że nawet na takiego kierowce, jak Ty (opanowany, doświadczony jak i rozważny), są jednak zbyt mocne.

Nawet pokusiłbym się na początek o ER5 lub GS 500, co prawda leciwe sprzęty, ale na naukę na pewno nie znajdzie się lepszych, potem po roku czasu sprzedać i kupić już coś na lata. Wydaję mi się, że lepiej pouczyć się na gorszym sprzęcie (mowa o ewentualnych ślizgach na winklach itp), bo jednak szkoda wydać 10 tyś na moto i za 2 tyg się wywrócić z powodu braku doświadczenia, obeznania. (nie krytykując Ciebie oczywiście, mogę się mylić).

Takie moje skromne zdanie. :)
Aktualnie: Yamaha FZ6 06r. / Opel Signum 1,9 CDTI 150 km 06 r.
Misiek_y
Świeżak
 
Posty: 82
Dołączył(a): 1/3/2014, 14:43

Postprzez deadzik » 31/3/2014, 18:46

Wielkie dzięki za rady
Wolę posłuchać doświadczonych kierowców niż zrobić sobie krzywdę a nie daj boże komuś

Pozdrawiam
deadzik
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 31/3/2014, 14:28

Postprzez Glenroy » 31/3/2014, 19:08

Misiek_y napisał(a):Nawet pokusiłbym się na początek o ER5 lub GS 500, co prawda leciwe sprzęty, ale na naukę na pewno nie znajdzie się lepszych, potem po roku czasu sprzedać i kupić już coś na lata.


Akurat w tym wypadku nie pchał bym się już w 500-ki. CBF nie jest w żaden sposób ostrzejszy od nich, może nawet wręcz przeciwnie, jest dużo bardziej dopracowaną konstrukcją i będzie długo cieszył, jest do bólu poprawny, aż nudny, niczym nie zaskakuje, po prostu dostojnie łyka kilometry, spokojny motocykl, dla spokojnego motocyklisty, do tego bardzo przyjemnie jeżdżący, zintegrowany układ hamulcowy też fajna sprawa, a i o wersję z ABS-em nie specjalnie trudno. Poza tym, 500-ki są zazwyczaj wybierane na pierwszy motocykl dla młodych "kierowników" i chyba nie muszę tłumaczyć, jak taki "młody gniewny" obchodzi się z takim motocyklem i jak o niego dba, mając na uwadze, że kupił go tylko na najbliższych kilka miesięcy ;).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez deadzik » 31/3/2014, 20:01

A jaki model byś polecił CBFi znalazłem jedną ofertę choć cena wydaje mi się dość wysoka, na pewno prywatnie było by taniej ale nie ukrywam że zależy mi na leazingu. Przesyłam link
http://www.moto44.pl/index.php?MENU=oferta&id=39
http://www.moto44.pl/oferta
deadzik
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 31/3/2014, 14:28

Postprzez jasnoksieznik » 1/4/2014, 13:29

Na sczescie wsrod takich moto wybor jest duzy. Nie jestes wyrosniety, co jescze powieksza wybor - problem maja ludzie zbyt wyrosnieci, z zadkiem jak paprotka, np. ja ;)
Jaki budzet?
Moze XJ6? Juz nie piecsetka, jeszcze nie mocna 600tka?
Tyle, ze trzeba sie przejechac, nie kazdy lubi czterocylindrowce.

Zerkinj na podwieszony temat w tym dziale i napisz wiecej, to bedziemy mogli konkretniej pomoc.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez Marsjanin » 1/4/2014, 14:07

A poczciwe SV650 lub ER6? Oglądałeś?
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości




na górê