Zobacz wątek - Pierwszy "poważny" motocykl na co dzień do 10 tysięcy
NAS Analytics TAG

Pierwszy "poważny" motocykl na co dzień do 10 tysięcy

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwszy "poważny" motocykl na co dzień do 10 tysi

Postprzez klekot » 30/3/2014, 22:03

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie)

Jak dotąd jeździłem na quadzie 110 cm3 i skuterze 50cm3, trochę tych kilometrów sie uzbierało.. daje że ze 20 tysięcy ("daje" ponieważ na quadzie nie ma licznika)


- Wiek, waga, wzrost

Wiek: 17, w styczniu 2015 będzie osiemnastka (ale zakup planuje dopiero po zdaniu prawa jazdy kat. A2), waga: 94kg, wzrost: 191cm


- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?
Chcę go używać do jazdy na co dzień, do szkoły, w trase, dla rozrywki, jazda z plecaczkiem, po asfalcie.


- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
Na pewno kilkaset.


- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
Pieniędzy myślę że.. około 10 tysięcy, tak, pomyślałem o ciuchach i mam już upatrzone.


- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
1-1,5 tysiąca złotych.


- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
Podobają mi się oczywiście motocykle sportowe.

- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
Myślałem nad Aprilią 125 RS, ale troszkę cienki ma ten swój głosik, buta ponoć ma (do 170km/h widziałem gdzieś nawet), wygląd całkiem, całkiem.
Jest jeszcze Kawasaki Ninja 250r i.. Yamaha YZF 125.

Proszę o dobrą radę, chce się dowiedzieć co nieco wcześniej żeby później już nie zrobić jakiegoś głupstwa na szybko.

:)
Ostatnio edytowano 30/3/2014, 23:06 przez klekot, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
klekot
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30/3/2014, 21:29


Postprzez Misiek_y » 30/3/2014, 22:17

Sory, ale zanim nawet zaczniesz to prawko to 5 razy Ci się odwidzi jeszcze zakup w ogóle motoru, też tak miałem. Zacznij myśleć nad maszyną jak zaczniesz prawko.. :)
Aktualnie: Yamaha FZ6 06r. / Opel Signum 1,9 CDTI 150 km 06 r.
Misiek_y
Świeżak
 
Posty: 82
Dołączył(a): 1/3/2014, 14:43


Postprzez klekot » 30/3/2014, 22:51

Nie odwidzi mi się, już dłuuugo o tym myślę. To nie jest pomysł który dwa dni temu wpadł mi do głowy ^^
klekot
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30/3/2014, 21:29

Postprzez jasnoksieznik » 30/3/2014, 23:08

Tyle, ze porada z dzis za rok moze przestac byc aktualna.

W styczniu bedziesz mogl pojsc na kurs, wiec jazdy zaczniesz po zimie - byc moze dopiero w marcu/kwietniu. A w maju matura (powazne pytanie, nie pamietam ile sie ma lat podczas matury)? Jazdy troche trwaja, potem zapis na egzamin, ew. poprawka teorii, ew. poprawka praktyki, papierkologia i urzedy - przed czerwcem 2015 mozesz sie nie wyrobic. A do tego czasu, to moze juz ninja 300 stanieje (kwestia wzrostu).
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez klekot » 30/3/2014, 23:22

jasnoksieznik napisał(a): A do tego czasu, to moze juz ninja 300 stanieje (kwestia wzrostu).


Czyli.. Te motory które wymieniłem odpadają ze względu na mój wzrost?
klekot
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30/3/2014, 21:29



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości




na górê