Zobacz wątek - OSTRZEGAM !!! PILNE !!!! Zabieranie prawka... ??? :(
NAS Analytics TAG

OSTRZEGAM !!! PILNE !!!! Zabieranie prawka... ??? :(

O wszystkim
_________

OSTRZEGAM !!! PILNE !!!! Zabieranie prawka... ??? :(

Postprzez Korzen » 12/6/2006, 23:32

Witam wszystkich i chciał bym was przestrzec przed ostrą jazdą szczególnie w mieście, dziś znajomego trafili Panowie w niebieskich mundurach, znajomy przekroczył dopuszczalną prędkośc o 50 km/h (nie dało się uciekać bo stanął centralnie przed motocyklem i nie było nawet sznas na jakikolwiek ruch), kumpel myślał że dostanie tylko mandat, ale się bardzo zdziwił. Policjant mu powiedział że jeźeli przekracza się prędkość dopuszczalną min. o 50 km/h ( dotyczy to TYLKO MOTOCYKLISTÓW ) policjant może odrazu zabrać prawo jazdy !!!! Wystarczy tylko prędkość i prawko zabierają. Ostrzegam Was żebyście się w takiej sytuacji nie znaleźli. Napiszcie co o tym sądzicie, bo mnie to drażni, to chyba kolejny głupi przepis.... Pozdro i uważajcie P.S. Kumplowi się jakoś udało dogadac i dostał tylko mandat ale niewiele brakowało...
Korzen
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 17/5/2006, 11:01
Lokalizacja: Wawa-Bielany


Postprzez Vercef » 13/6/2006, 06:26

A może go po prostu tak chciał nastraszyć, dziwne by było żeby za przekroczenie prędkości od razu zabrali prawko.
A co do ucieczki to chyba dobrze, że tego nie zrobił...wtedy by nawet nie miał szans negocjować w przypadku zatrzymania.
Dosiadam:

Cross:
Kawasaki KX 125 ccm
Honda CR 250 ccm

Yamaha Thundercat sprzedany :(

|~~|...Tomek CBR|~~| [*]
Avatar użytkownika
Vercef
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 181
Dołączył(a): 19/11/2005, 10:15
Lokalizacja: Zielona Góra


Postprzez Thrillco » 13/6/2006, 09:32

1.Policjant nie może trzeźwemu kierowcy, który nie przekroczył limitu punktów zabrac ot tak prawka, takie rzeczy ma prawo skierować najwyzej przed sąd grodzki z wnioskiem o odebranie prawka. na ulicy ot tak nie wolno mu tego zrobić.
2.Skoro zajechał centralnie droge to najpierw sam powinien się z tego grubo tłumaczyc gdyż swoim zachowaniem również stworzył zagrożenie zdrowia lub życia...bujać to my a nie nas.
brak opisu...
Avatar użytkownika
Thrillco
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2598
Dołączył(a): 22/2/2006, 20:57
Lokalizacja: Białystok

Naprawde mogą zabierac prawko!!!

Postprzez Korzen » 13/6/2006, 10:34

Teraz jest jakieś nowe rozporządzenie dot. zabierania prawka motocyklistom, mówię wam na serio, teraz za ostą jazdę mogą orazu zabrać prawko, uważajcie na siebie, nawet sam pan policjant mówił że nie ma teraz taryfy ulgowej dla motocyklistów, ja tam bynajmniej będe sobie jeździł powoli, wiem co widziałem i wiem co słyszałem, troche mnie to przeraźiło.
Korzen
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 17/5/2006, 11:01
Lokalizacja: Wawa-Bielany

Postprzez Kwazi » 13/6/2006, 10:53

To co piszesz jest zbyt straszne i okrutne aby mogło okazać sie prawdą.Odbieraja prawko za przekroczenie prędkosci i dotyczy to tylko motocyklistów-albo ten kraj jest tak p******* albo nas niezle wkręcasz?? :?
Piłeś?? -nie jedz
Nie piłes??- wypij

"zielona szóstka"
Avatar użytkownika
Kwazi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 590
Dołączył(a): 3/5/2006, 20:24
Lokalizacja: SCZ

Postprzez mlody » 13/6/2006, 11:12

"Zabieranie prawa jazdy najgroźniejszym motocyklistom, którzy stwarzają realne zagrożenie w ruchu drogowym, w ocenie policji niewiele daje. - U tych ludzi pasja bierze górę nad zdrowym rozsądkiem - mówią policjanci ze szczecińskiej drogówki" tu cos na ten temat wspominaja.....
http://www.gieldasamochodowa.com/articl ... B3ach&dat=
Avatar użytkownika
mlody
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1350
Dołączył(a): 10/5/2006, 20:55
Lokalizacja: opo

Postprzez kamus » 13/6/2006, 11:58

W 1999 roku motocykliści spowodowali 62 wypadki (17 osób zginęło, a 73 zostały ranne), w 2000 roku - 54 (12 zabitych, 58 rannych), w 2001 roku - 40 (8 zabitych, 48 rannych), w 2002 roku - 45 (4 zabitych, 47 rannych), a w 2003 roku - 52 (10 zabitych, 50 rannych).

Nietrzeźwi motocykliści spowodowali 16 wypadków w 1999 roku, 12 w 2000 roku, 9 w 2001 roku, 10 w 2002 roku i 12 w ubiegłym roku.

Niech przedstawia te wypadki spowodowane przez katamaraniarzy...porownamy ktorych jest wiecej :]
Przed pijanymi katamaraniarzami chroń nas Boże,

i przed tymi w mundurach o niebieskim kolorze :!:
Avatar użytkownika
kamus
Świeżak
 
Posty: 193
Dołączył(a): 12/6/2006, 11:16
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez mar111cin » 13/6/2006, 13:43

tam było jeszcze coś lepszego napisane -"ofiary wypadków w których BRALI UDZIAŁ motocykliści" czyli brali udział, a niekoniecznie byli sprawcami owych wypadków, a to też jest różnica. (ps. zabił się omijając dwie kobiety który szły pasem, a przepraszam a co one tam robiły? )
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez Thrillco » 13/6/2006, 14:02

traktowanie motocyklisty odrebnie i ostrzej niż pozostałych użytkowników drogi nie było by zgodne z :prawem, zasadami demokracji, konstytucją i ogólnymi prawami człowieka...a że jakiś "pałkarz" co ma awersje do motocykli cos sobie tam powiedział bo mu dano jego 5min. w mediach to nie ma się co tym przejmować...
Ale nie jest to pierwsze forum, na którym jest ten temat poruszony....widocznie polityka zastraszania działa doskonale bo zawsze paru się ze strachu opanuje:D A tak serio...piszecie o tym jakbyście się bali, że wam też zabiorą...a przecież każdy tu jeździ grzecznie i bezpiecznie...prawda;)
brak opisu...
Avatar użytkownika
Thrillco
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2598
Dołączył(a): 22/2/2006, 20:57
Lokalizacja: Białystok

Postprzez hefron » 13/6/2006, 15:48

Poza tym Korzen śmierdzi mi tu jakąś dziwną propagandą. Może sam jesteś jednym z "policjantów internetowych", czyli człowieczków którzy nakierowują rozmowy i tematy na forach i czatach? Dużo jest takich ludzi chociaż nie jesteśmy tego świadomi. W każdym razie dla mnie ta historia to ciekawy epizod ale mało prawdopodobny. Takie moje zdanie
Avatar użytkownika
hefron
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1394
Dołączył(a): 11/5/2006, 13:53
Lokalizacja: Suchowola

Postprzez Vercef » 13/6/2006, 16:34

Dokładnie, ściema jak już pisałem zbyt straszne by mogło być prawdziwe :> Co do pytania Thrillco oczywiście !
Dosiadam:

Cross:
Kawasaki KX 125 ccm
Honda CR 250 ccm

Yamaha Thundercat sprzedany :(

|~~|...Tomek CBR|~~| [*]
Avatar użytkownika
Vercef
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 181
Dołączył(a): 19/11/2005, 10:15
Lokalizacja: Zielona Góra

Nie jestem żadnym z policjantów

Postprzez Korzen » 14/6/2006, 09:58

Posłuchajcie, nie jestem żadnym policjantem, zaliczam się do grupy zawodowych kierowców, mam kat. prawka ABCD ( wszystkie kursy i egzaminy na jak robiłem prawko to kosztowały mnie około 11.000 zł i żadnej łapówki nigdy nikomu nie dałem!!!! ), i szkoda by było żebym stracił te prawko bo na życie zarabiam za kółkiem autobusu, sam kiedyś dostałem 10 punktów karnych i 400 zł mandatu jadąc osobówką przez malutką miejscowość ( 4 domki i a za 4-tym stała policja no i się nie wykeciłem od mandatu ) a to co pisze to chce was poprostu ostrzec bo panowie policjanci chcą ukrucić jazdę niektórym motocyklistom, to co pisze to w 100% prawda, wiem bo widziałem na własne oczy, a dodam też że np. jeżeli ktoś " jeździ na gumie " i drapną go to odrazu bez gadania zabierają mu prawko a sprawa idzie do sądu grodzkiego cytuje " Spowodowanie realnego zagrożenia w ruchu drogowym " przepisy dobrze znam i wiem co mówię bo wszelkiego rodzaju przepisy znam naprawde dobrze a o tym się dowiedziałem ostatnio, jak drapneli kumpla, jak niewierzycie to sami się zapytajcie jakiegokolwiek policjanta z drogówki. Pozdrawiam i naprawde uważajcie na swoje prawka
Korzen
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 17/5/2006, 11:01
Lokalizacja: Wawa-Bielany

Re: Nie jestem żadnym z policjantów

Postprzez xatt » 14/6/2006, 11:08

Korzen napisał(a): przepisy dobrze znam i wiem co mówię bo wszelkiego rodzaju przepisy znam naprawde dobrze a o tym się dowiedziałem ostatnio
:lol:

Chopie- bajdy pleciesz! Rzeczywistość jest taka jak napisano powyżej, szczególnie Thrillco. Za stwarzanie "realnego zagrożenia" CO NAJWYŻEJ!!! Sąd Grodzki, nigdy zabierania prawa jazdy od razu, na miejscu - NIE MA TAKIEGO PRZEPISU w kodeksie karnym Ruchu Drogowego! a jeżeli jakiś piesek tak straszył to tylko mełł jęzorem bez żadnych podstaw prawnych!
1. Romet ogar 200 (1989r.)
2. Kawasaki gpz 500s (1994r.)
3. Honda cbr600 F4i sport (2001r.)
4. Suzuki GSX-650F - nówka sztuka na dotarciu

...FJR1300 - my dream (może jak się zestarzeję...)


Nie Jedź Szybciej Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać ;)
Avatar użytkownika
xatt
Świeżak
 
Posty: 233
Dołączył(a): 15/5/2006, 21:36
Lokalizacja: WhiteStock

Postprzez Vercef » 14/6/2006, 16:22

A ja czegoś nie rozumiem, raz piszesz widziałem na własne oczy, a zaraz się dowiedziałem ostatnio jak drapnęli kumpla.
To widziałeś czy słyszałeś, ustal zeznania bo się rozbiegają troszkę...
Dosiadam:

Cross:
Kawasaki KX 125 ccm
Honda CR 250 ccm

Yamaha Thundercat sprzedany :(

|~~|...Tomek CBR|~~| [*]
Avatar użytkownika
Vercef
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 181
Dołączył(a): 19/11/2005, 10:15
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez Korzen » 15/6/2006, 08:31

Jak tam sobie chcecie, tylko się nie dziwcie jak was gliniarz zatrzyma i powie że motocykl wraca na lawecie bo wy już nie macie prawka, w takim razie jak jesteście tacy mądrzy i nikogo nie chcecie posłuchać to szerokiej drogi, przekonacie się o tym co pisałem na włanesj skórze.
Korzen
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 17/5/2006, 11:01
Lokalizacja: Wawa-Bielany

Postprzez Thrillco » 15/6/2006, 11:51

ja tam bede słuchał przepisów prawnych, jak chcesz to oddawaj moto na lawete byle "pałkarzowi", zawsze jest szansa, że to nie bedzie prawdziwy gliniarz:)
brak opisu...
Avatar użytkownika
Thrillco
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2598
Dołączył(a): 22/2/2006, 20:57
Lokalizacja: Białystok

Postprzez _Dioda_ » 17/6/2006, 18:20

Gadałam niedawno z pewnym policajskim i powiedział, że o takim zarządzeniu nie wie nic, a za brawurową jazdę, czyli stworzenie zagrożenia, może taki motocyklista dostać maksymalnie 6 punktów.
Avatar użytkownika
_Dioda_
Świeżak
 
Posty: 108
Dołączył(a): 4/6/2006, 17:38

Postprzez Kwazi » 17/6/2006, 18:38

_Dioda_ napisał(a):Gadałam niedawno z pewnym policajskim i powiedział, że o takim zarządzeniu nie wie nic, a za brawurową jazdę, czyli stworzenie zagrożenia, może taki motocyklista dostać maksymalnie 6 punktów.


Korzeń i jak zkomętójesz to teraz??
Piłeś?? -nie jedz
Nie piłes??- wypij

"zielona szóstka"
Avatar użytkownika
Kwazi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 590
Dołączył(a): 3/5/2006, 20:24
Lokalizacja: SCZ

Postprzez krzybiel » 17/6/2006, 19:32

Piszecie teksty, a nawet nikt z Was się nie pofatyguje aby sprawdzić przepisy. Dzwoniłem do sekcji ruchu drogowego komendy głównej ( nie mylić z gównej :-) ) i rzecznik wyraźnie powiedział mi, podpierając się odpowiednimi przepisami, że policja wobec każdego pojazdu motorowego, który przekroczył prędkość o ponad 50km/h może skierować wniosek do sądu o skierowanie na powtórny egzamin. Tak więc Panowie nie zatrzymujmy się na wezwanie policji, a jak jakiś smerfik Wam stanie przed mootorkiem to ładnie go omincie i pokarzcie jak Wasz sprzęcik przyspiesza. Ja tak robię od zawsze i jeszcze nigdy nie płaciłem.
Pozdro dla wszystkich maniaków dwóch kółek.
ZulusRacingTeam
Avatar użytkownika
krzybiel
Świeżak
 
Posty: 121
Dołączył(a): 9/3/2006, 19:36
Lokalizacja: WLKP

Postprzez Thrillco » 17/6/2006, 22:53

właśnie krzybiel...wniosek do grodzkiego a nie odbieranie prawka na miejscu i nie za przekroczenie 50km/h tylko przekroczenie ponad trzykrotne dozwolonej predkości na danym odcinku drogi:D
brak opisu...
Avatar użytkownika
Thrillco
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2598
Dołączył(a): 22/2/2006, 20:57
Lokalizacja: Białystok

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na gr