Zobacz wÄ…tek - 1. motocykl do 7,5 tyÅ›
NAS Analytics TAG

1. motocykl do 7,5 tyÅ›

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

1. motocykl do 7,5 tyÅ›

Postprzez pawel4x » 15/2/2014, 12:37

Witam. Powoli zaczynam się rozglądać za moim pierwszym motocyklem, i chciałbym się dowiedzieć od kogoś doświadczonego co mógłbym wybrać.

Doświadczenie: poza motorynkami, komarami, MZ'kami od znajomych jeździłem na Yamaha XJ9 i Dragstarze mojego taty (paręnaście km) i nieco więcej na chińskim choperze dziadka - czyli mozna powiedzieć że brak :)

Mam 21 lat, 77 kg wagi i 180 cm wzrostu

Motocykla chcę używać w każdej sytuacji w której może zastąpić samochód, ponadto na dłuższe i krótsze wyprawy z kumplami/tatą. Jazda po torze i w terenie puki co z moim doświadczeniem sobie odpuszczę.

Kilometrów chcę nabić jak najwięcej - co chyba oczywiste - ile dokładnie? Nie jestem w stanie tego nijak policzyć ani chociażby oszacować.

J.W. na motocykl chciałbym wydać 7.5 tyś i jest to górna granica, na ubrania będzie osobny budżet.

Na utrzymanie wydam tyle ile bedzie trzeba, myślę że jest to coś, na czym nie warto oszczędzać.

Podobają mi się nakedy i turystyki. Tyle że z nakedów tylko nowsze modele które nie mają okrągłej lampy - najzwyczajniej w świecie nie podoba mi się taka lampa :)

Do tej pory z tego co oglądałem na serwisach aukcyjnych wpadł mi w oko (biorąc pod uwagę moc i ogólny wygląd) Suzuki Bandit S, Yamaha XJ6, Honda CBF

Dlaczego nie zwracam uwagi na 500-setki? Dlatego że starsze i zarazem tańsze (co bardzo by mi pasowało) modele nie podobają mi się, a nowsze modele są w tej samej/zbliżonej cenie co 600-setki więc wolałbym kupić już 600 aniżeli 500. Wywnioskowałem - nie wiem czy słusznie - że kupując motocykl około 70 KM (600ccm) będę dłużej na nim jeździł.

W góry dziękuję za odpowiedzi, i proszę mnie oświecić jeśli mam zły tok myślenia.

Pozdrawiam.
pawel4x
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 15/2/2014, 11:51


Postprzez Glenroy » 15/2/2014, 13:56

Z tych, które podałeś wszystkie będą ok :). CBF jest bardzo fajny do dłuższych wypadów, jest też bardzo spokojny i przyjazny użytkownikowi, do tego niesamowicie bezawaryjny. Bandit, to fajny kanapowóz, wygodny, tyle że ciężki i tę masę czuć :). XJ6 na pewno będzie się najlepiej z nich prowadził, jest też najmocniejszy z tych 3, ale brak owiewki może Ci troszkę dokuczać w trasie :).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Postprzez pawel4x » 15/2/2014, 14:41

DziekujÄ™ bardzo za odpowiedz.

Chciałbym się jeszcze dowiedzieć, czy w tej cenie, można kupić zadbany egzemplarz czy będzie to trudne? Wiadomo że zawsze się coś znajdzie do naprawy/wymiany itd. ale wolałbym uniknąć kupna motoru do którego będę musiał włożyć drugie tyle. Dodam, że jeśli chodzi o bandita, wolałbym mieć model z dwoma przednimi lampami, coś w stylu r6/fazer.

Pozdrawiam.
pawel4x
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 15/2/2014, 11:51

Postprzez nama » 15/2/2014, 16:11

Powiem Ci szczerze, że nie jest łatwo. Ale można w tej cenie kupić zadbany egzemplarz. Przeważnie każdy z nich miał jakaś mniejsza lub większą glebę. Oczywiście to moje przypadki. Może Ci się spodoba SV650S? Ma ładne podwójne lampy na przodzie i ładny tyłek ;)
Avatar użytkownika
nama
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 10/2/2014, 13:09
Lokalizacja: Sępólno Krajeńskie

Postprzez Glenroy » 15/2/2014, 16:14

No i tu jest problem, bo na wszystkie 3 maszyny trzeba mieć te 10.000zł w portfelu, żeby szukać czego sensownego ;).

Bandita kupisz, ale sprzed 2000r, jeszcze w "kanciastej" owiewce, no ale wtedy jeszcze bandit produkowany był w zamyśle raczej jako rasowy naked więc nad owiewką nikt się nie skupiał :P.
Do CBF-a w sensownym stanie, też ten 1000-1500zł musiał byś dorzucić.
XJ6 to już w ogóle abstrakcja bo 10.000 to na niego jeszcze sporo za mało.

Fazer. Mam fazera, za 7.5 kawałka też, nie oszukujmy się, modelu 2002-2003 tzw. kocie oczy, sensownego nie kupisz. Model z 2000r - czyli po po lekkich modyfikacjach, już jakiś będziesz za to miał.

Popatrz sobie jeszcze na sprzęty takie jak np. Kawasaki ZR7 czy Suzuki GSX600F :)
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez pawel4x » 15/2/2014, 16:49

Dziękuję za odpowiedzi, bardzo mi pomogliście.

Co do SV650 i Suzuki GSX600F to do mnie nie przemawia, jest zbyt opływowy, może ktoś uzna że przesadzam, ale wygląd jest dla mnie ważny :)

Fazer odpada, wolałbym nie kupować od razu 100 KM.

Na Kawasaki ZR7 móglbym sie jeszcze zecydować, muszę dokładniej się mu przyjrzeć :)

Jeszcze raz bardzo dziekuję wszystkim którzy zabrali głos, wstępnie wiem, że wypadałoby odłożyć jeszcze jedną wypłatę :D

Na pewno się jeszcze odezwę, mam nadzieję, że już z jakimiś konkretami.

Pozdrawiam.
pawel4x
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 15/2/2014, 11:51

Postprzez Marsjanin » 15/2/2014, 17:46

Zajrzyj tutaj, artykuł porównujący Bandita, ZR7, Fazera i SV: http://www.motocykl-online.pl/testy/Kaw ... 003,4697,1
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez pawel4x » 16/3/2014, 20:15

Żeby nie zakładać nowego tematu napiszę tutaj:

Wstępnie zdecydowałem się na suzuki sv650, (głównie ze względu na niską wagę)

I tutaj moje pytanie, czy można/uda się znaleźć zadbany egzemplarz z roku 2003+ za 8000 do 8500 zł. (z owiewkami czy bez, obojętnie)

Pozdrawiam.
pawel4x
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 15/2/2014, 11:51

Postprzez Marsjanin » 16/3/2014, 22:29

Gaźnik w świetnym stanie znajdziesz na pewno, a po lifcie to różnie może być, ale "Szukajcie, a znajdziecie..".
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez gumis » 16/3/2014, 23:13

8500 za wersję z 2003 to mało. Za zadbaną wersję. Ale jak kupisz trupka to jeszcze zostanie ci na lawetę.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez SkoQ » 17/3/2014, 09:40

Jesli już z uporem maniaka chcesz wersję na wtrysku za tą kasę to na pewno nie szukaj wersji S która jest po prostu droższa, ale nie szukaj tez wersji N ktora wcześniej była wersją S ;)
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Sykopson » 17/3/2014, 10:35

Rozumiem że pewnie chodzi Ci o względy wizualne. Gaźnik nie wszystkim się podoba, ale za to za tą kasę dostaniesz super zadbaną sztukę i jeszcze Ci zostanie, możesz za to ją konkretnie dopasić jak lubisz, kupic ciuchy itp., albo zostawić na czarną godzinę :wink:
W każdym razie co przemawia za gaźnikiem: jest dużo tańszy w zakupie, ma lepszą reakcję na gaz i pali tyle samo. Wygląd to kwestia gustu :wink: Ja bym na Twoim miejscu właśnie gaźnika szukał.
Wtrysk też kupisz za to i wcale nie musi być trupem, ale raczej na pewno będą do wymiany takie "pierdoły" jak opony, napędy, czy inne. W każdym razie to tylko pozorna oszczędność, bo wymiana takich rzeczy pochłonie np. 1k za opony, czy 500 za napęd i nagle robi się kwota większa niż za SV przy której nie trzeba dłubać na wstępie :)
Suzuki Bandit 400 był

Suzuki SV650 S jest
Avatar użytkownika
Sykopson
Stały bywalec
 
Posty: 1097
Dołączył(a): 22/8/2010, 18:14
Lokalizacja: Kraków (Zielonki)

Postprzez pawel4x » 17/3/2014, 16:15

Na wtrysku nie zależy mi ani trochę, chciałbym model z 2003r. tylko i wyłącznie ze względów wizualnych. Najzwyczajniej w świecie nie podoba mi się kanapa z starszych roczników i rama pospawana z rurek. Dodam tylko że na wydatki typu opony i napęd jestem przygotowany, i nie wliczam ich w kwotę na motocykl, tzn. mam przygotowane 8500zł + tyle ile trzeba na "pierdołki". Pomyślę jeszcze nad tym tematem, jeśli będę miał jakieś wątpliwości to się odezwę. Bardzo dziękuję za 3 sensowne odpowiedzi, pozdrawiam :)
pawel4x
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 15/2/2014, 11:51



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości




na górê