Zobacz wÄ…tek - Chmura dymu na wysokich obrotach TDR 125
NAS Analytics TAG

Chmura dymu na wysokich obrotach TDR 125

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Chmura dymu na wysokich obrotach TDR 125

Postprzez Groszek2013 » 13/3/2014, 13:46

Witam, od dwóch lat jestem szczęśliwym posiadaczem Yamahy TDR 125 z 92r. Od kupna motocykla wymieniłem tłok na wossnera i zrobiłem szlif cylka, potem przeprowadziłem remont całego wału, po prostu wymieniając go na nowy, gdy po zatarciu pierwszego cylindra czego winą był wadliwy dozownik i zacząłem robić sam mieszanki na początku lałem olej castrol racing power 1 potem przez pewien czas na dotarciu lałem trochę tańszy olej ale nigdy nie żyłowałem motocykla, prędzej zamulałem, teraz gdy zacząłem go regularnie wkręcać do 8,9 tys obrotów znowu zacząłem używać castrola, ale czasami gdy wkręcę go z niskich na wysokie obroty na niskim biegu z wydechu wydostaje sie prawdziwa chmura dymu, która w parę sekund opuszcza układ wydechowy i wszystko spisuje się dalej prawidło, o co może z tym chodzić ?? Do tego tdr'ka rzuca olejem, po ostrzejszej jeździe nowa kurtka nadawałaby się do wyrzucenia a pobliże wydechu jest zawsze uświnione nie mówiąc już o feldze ;/ (mieszankę robię sam 20ml oleju na l paliwa) Proszę o pomoc bo naprawdę nie wiem jak sobie z tym poradzić, moje podejrzenia padają na złą regulację gaźnika. Czy może powinienem zastosować jakiś dodatek do benzyny czyszczący układ ?
Groszek2013
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 30/7/2013, 22:36


Postprzez henio12323 » 13/3/2014, 14:09

moga byc 3 przyczyny
1) uszczelniacz na wale, to najmniej prawdopodobna opcja skoro robiłes remont ale zawsze mozliwa, że pobiera olej ze skrzyni biegów
2) źle wyregulowany gaźnik - podaje za duzo paliwa, sprawdź jaki kolor ma swieca
3) za duzo oleju słabej jakosci, chociaz 1:50 castrola powinno przepalać przy katowaniu,
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN




Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê