Zobacz wątek - Jak ocenić stan kosza sprzegłowego FZR 1000
NAS Analytics TAG

Jak ocenić stan kosza sprzegłowego FZR 1000

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Jak ocenić stan kosza sprzegłowego FZR 1000

Postprzez arturautodetailing » 12/3/2014, 22:11

Mam niewielki problem. Kupiłem jakis czas temu Yamahe FZR 1000 1995r. Zrobiłem gaźniki zawory itp. Niestety grzechocze sprzegło. Słychac je delikatnie kiedy motocykl pracuje na biegu jałowym oraz przy ruszaniu z miejsca. Niie wiem co o tym mysleć. Kiedy jadę wmiarę spokojnie sprzegło pracuje normalnie natomiast przy gwałtownej redukcji oraz zmianie biegów w góre na wysokich obrotach potrafi coś zgrzytnać. Nie chcę zniszczyc skrzyni biegów dlatego pytam was. Czy te stuki są spowodowane zuzytym koszem lub może tarcze i spreżyny sa juz do wymiany albo może problem tkwi w nieprawidłowej zmianie biegów. Zdjał bym dekiel aby zobaczyć jak to wyglada ale nie dawno wymieniałem olej i nie chciał bym go spuszczać z silnika. Czy to ze kosz jest już trochę zurzyty może miec wpłym na wysprzeglanie czy może raczej szukać problemu w zużytych tarczach bądz spręzynach. Moze ktos z was miał taki motocykl i może podzielić się ze mną swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Ten silnik to w zasadzie to samo co w YZF 1000 Thunderace. Prosze o jakąś podpowiedź. Mechanik który robił zawory i gaźniki mówił że grzechoczący kosz w tych Yamaha to coś zupełnie nomalnego lecz nie mam pewnosci co do jego oceny.
arturautodetailing
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 12/3/2014, 21:55


Postprzez arturautodetailing » 12/3/2014, 22:12

Znacie jakis prosty sposób diagnozowania stanu technicznego sprzęgła bez rozbierania silnika?
arturautodetailing
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 12/3/2014, 21:55


Postprzez miki1406 » 14/3/2014, 13:10

Jak wciskasz sprzęgło i jest dużo ciszej, to są już luzy...
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê