Zobacz wÄ…tek - ProszÄ™ o pomoc z Honda 600 f3
NAS Analytics TAG

ProszÄ™ o pomoc z Honda 600 f3

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

ProszÄ™ o pomoc z Honda 600 f3

Postprzez voncki » 8/3/2014, 15:01

Witam proszę o pomoc jak krok po kroku wymienić uszczelniacze na lagach. Jestem świeżym nabywca Hondy i dopiero się uczę. Za pomoc z góry dzięki.
voncki
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 7/3/2014, 18:08


Postprzez Karol20 » 8/3/2014, 15:52

Do pewnie każdego motocykla istnieje coś takiego jak serwisówka - service manual. Tam masz opisane krok po kroku jak rozebrać cały motocykl.

Wersja papierowa kosztuje jakies 130-140 zl pewnie.
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16


Postprzez SpeedyGonzales » 8/3/2014, 19:17

Nie pomogę bezpośrednio, ale mogę doradzić żebyś poszukał na youtube.com. Ja w RSce zdejmowałem czachę, podparłem moto do góry, dalej wykręcenie zacisku i zawieszenie go na drucie i zabezpieczenie klamki żeby przypadkiem tłoczki nie wyskoczyły gdyby ktoś np kobieta złapała gdzie nie trzeba, zdjąłem koło błotnik i lagi z półek, na dole są śruby imbus z podkładką z miedzi, spuściłem olej i usunąłem kapturek przeciwpyłowy, można wtedy już ostrożnie wyciągnąć lagę, zabezpieczenie z goleni i uszczelniacz. Potem czyszczenie środka, uszczelniacze warto włożyć do lodówki bo metalowy pierścień się nieco skurczy, natomiast goleń trochę podgrzać w odwrotnym celu. Założenie uszczelnienia to najtrudniejsze zadanie, warto przeciąć stary i wbić przez niego nasadką, trzeba to robić równomiernie. Jak wszystko jest ok zakładamy zabezpieczenie, lejemy olej, tu pomoże serwisówka lub ktoś inny, odpowietrzasz zakręcasz sprawdzasz czy nie cieknie. Zakładasz i czujesz zmianę amortyzacji:-) Ps po wyciągnięciu lagi wypadnie taka tulejka, musisz ją włożyć jak była, i pamiętaj o czystości podczas prac, nie porysuj lag.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG

Postprzez piotras29 » 8/3/2014, 20:17

witam. serwisówka panie bez tego ani rusz, wszystko tam masz czarno na białym widzisz co odkrecic zeby wyciągnąc środek, ile oleju wlac itp
piotras29
Świeżak
 
Posty: 61
Dołączył(a): 22/2/2014, 20:33



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości




na górê