Zobacz wątek - Usuwanie odprysków na owiewkach
NAS Analytics TAG

Usuwanie odprysków na owiewkach

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Usuwanie odprysków na owiewkach

Postprzez Kirgeron » 7/3/2014, 17:41

Zamierzam wychuchać moją CBR na sezon i postanowiłem pozbyć się odprysków na owiewkach po kamieniach. Odpryski widać, bo moto ma boczne owiewki w kolorze białym.

Zamówiłem buteleczkę oryginalnego lakieru Hondy - Pearl Sunbeam White (18 ml). Czy ktoś bawił się w takie korekty lakieru? Jak zrobić to poprawnie? Najpierw zamierzam wypróbować w słabo widocznych miejscach, gdybym coś spieprzył to nie będzie tego tak widać.

Jak to zrobić poprawnie, żeby jakoś to wyglądało?

ProszÄ™ o rady :)
Avatar użytkownika
Kirgeron
Świeżak
 
Posty: 436
Dołączył(a): 1/7/2010, 00:01


Postprzez Repsol » 8/3/2014, 09:25

Zadanie niewykonalne. Robiąc takie zaprawki i tak będzie po nich ślad. Tym bardziej, że lakier który zamówiłeś musisz jeszcze pokryć lakierem bezbarwnym. w samochodach ma to sens, bo zapobiega korozji a jak wiadomo na plastiku jej nie ma.

No ale próbuj... może akurat będzie lepiej. Powodzenia ;)
2 x ZX6R
Avatar użytkownika
Repsol
Świeżak
 
Posty: 275
Dołączył(a): 7/4/2008, 10:19


Postprzez Kirgeron » 8/3/2014, 10:56

Z tego co wyczytałem ta zaprawka jest również z lakierem bezbarwnym, taka mieszanka. :)

Dlaczego niewykonalne?
Typ od którego kupiłem CBR jeździł nią 2 lata i na samym początku jak ją sprowadził to przemalował na malowanie HRC. Po 2 latach i zrobieniu przebiegu +20 tys. km moto nie miało ŻADNEGO odprysku co jest wręcz niemożliwe (nawet tam między pługiem, a kołem), a wątpię że malował drugi raz żeby pozbyć się odprysków.
Avatar użytkownika
Kirgeron
Świeżak
 
Posty: 436
Dołączył(a): 1/7/2010, 00:01

Postprzez Invi » 8/3/2014, 18:41

Jakie niemożliwe? Co to jest 2 lata?

Zaprawki będzie widać na 100% i będzie wyglądało gorzej niż z tymi odpryskami.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Takechi » 10/3/2014, 13:16

Odpryski to norma w użytkowaniu motocykla. Ja bym na twoim miejscu nie bawił się w żadne zaprawki, syzyfowa robota bo prędzej czy później dojdą nowe w innych miejscach.
Avatar użytkownika
Takechi
Świeżak
 
Posty: 56
Dołączył(a): 12/2/2014, 11:48
Lokalizacja: Mazowieckie

Postprzez Kaai » 10/3/2014, 18:00

popieram Inviego i również pytam, jak w 2 lata można zmasakrować moto uliczne? jeśli ktoś jeździ w terenie to ok, ale po drogach asfaltowych? ile tych odprysków masz mieć?

możesz próbować 'malować' zapałką czy czymś (pędzel za gruby)
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości




na górê