Zobacz wątek - Błędy ortograficzne, dysleksja a może "dyslekcja"?
NAS Analytics TAG

Błędy ortograficzne, dysleksja a może "dyslekcja"?

O wszystkim
_________

Błędy ortograficzne, dysleksja a może "dyslekcja"?

Postprzez gelo007 » 7/7/2007, 10:50

Ostatnimi czasy na forum jest coraz więcej osób, dla których ortografia jest czarną magią. Zazwyczaj tłumaczą się dysleksją, ale szczerze przyznam, że trudno mi uwierzyć w to, że nagle około 1/3 społeczeństwa jest dotknięta dysleksją. Problem jest dosyć poważny, gdyż osoba pisząca bezbłędnie po pewnym czasie czytania postów z błędami ortograficznymi napatrzy się na niektóre wyrazy i rzeczywiście może zacząć popełniać takie idiotyczne błędy.
Masz dysleksję? Prześlij zaświadczenie od lekarza. Wszyscy będą uważać na Twoje posty.

:!:Nie masz zaświadczenia to wyp..... do szkoły. Nie można zasłaniać swojego nieuctwa urojoną dysleksją :!:



Jeden błąd to nie problem, ale są osoby na forum, które błędy robią "f co drógjm fyrasie".
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom


Postprzez CalibraHunter » 7/7/2007, 11:01

Balwochwalczo sie z Toba zgadzam. Moze to nie fair wobec wielu osob, ale Gelo ma racje - dziwnym i zastanawiajacym jest fakt pandemii dysleksji.... W wiekszosci przypadkow sluzacej jako oslonka do przykrycia lenistwa :/
Never let your FEAR decide your FUTURE.
Avatar użytkownika
CalibraHunter
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 5/2/2007, 18:28
Lokalizacja: DWL


Postprzez Meciek » 7/7/2007, 11:05

Miodek się znalazł! Ja na błedy innych nawet nie zwracam uwagi chociaż sam próbuje robić ich jak najmniej.
Avatar użytkownika
Meciek
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1935
Dołączył(a): 30/10/2006, 21:25
Lokalizacja: z Wrocka

Postprzez spazz » 7/7/2007, 11:06

patty_brawurka napisał(a):Balwochwalczo, fakt pandemii dysleksji, oslonka do przykrycia lenistwa :/




:shock:

mam wzwodek... pati smagaj mnie jeszcze tym biczem lingwisty oooo jeeeaaaaa!!!!!
Avatar użytkownika
spazz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Postprzez gelo007 » 7/7/2007, 11:08

Meciek ja to rozumiem, że każdemu może się zdarzyć 1 błąd i wcale jakoś nie miałem na myśli Ciebie etc, ale nieraz naprawdę trudno zrozumieć co autor miał na myśli...
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom

Postprzez CalibraHunter » 7/7/2007, 11:11

Spazz, moj jezyk nie ulegl zmianie od samego poczatku pisania na forum, wiec nie rozumiem Twojej aluzji w tym momencie :)

Nikt za Miodka sie tu nie uwaza. Jak sam zauwazyles Meciek, starasz sie pisac poprawnie. O to wlasnie chodzi - starac sie, a nie z czystego lenistwa zastawiac tarcza pod haslem "mam dysleksje, odczepcie sie ode mnie"...
Never let your FEAR decide your FUTURE.
Avatar użytkownika
CalibraHunter
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 5/2/2007, 18:28
Lokalizacja: DWL

Postprzez SpeedyG » 7/7/2007, 11:42

Też zastanawiałem się nad tym zjawiskiem i dochodzę do wniosku że jest przejaw edukacyjnego obojniactwa - dysleksja jako określenie na zwyczajną grafomanię i analfabetyzm.
O dziwo starsze roczniki wywodzące się ze szkół l.80-pocz. 90tych, nie mają takich problemów, pisało się 10000x za karę dany wyraz, aż wchodziło w nawyk nawet małpie.
Avatar użytkownika
SpeedyG
Świeżak
 
Posty: 341
Dołączył(a): 13/1/2007, 20:46

Postprzez Meciek » 7/7/2007, 11:44

Moze niech te osoby zaczną korzystać z Mozilli, podkreśla ona każdy błąd ortograficzny i dzięki temu można się trochę poduczyć.
Avatar użytkownika
Meciek
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1935
Dołączył(a): 30/10/2006, 21:25
Lokalizacja: z Wrocka

Postprzez mlody » 7/7/2007, 11:48

Niestety coraz wiecej nowych osób na forum pisze w taki sposób,ze trzeba dluzsza chwile zastanowic sie jakich słow chcial uzyc,nie wspominajac,ze ciezko doszukac sie sensu zdania-intrpunkcja niczym czarna magia...
Rozumiem,strzelic gdzies tam orta -zdarza sie,czy tam jakas literówka,ale gdy ktos leci z bykami jak z kałacha,no sory,mnie to irytuje :twisted:
Obrazek (otwórz link)
Jak każdy właściciel Kawasaki mam zawsze racje i jestem najmądrzejszy :PPP

zx6r '2006
Avatar użytkownika
mlody
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1350
Dołączył(a): 10/5/2006, 20:55
Lokalizacja: opo

Postprzez SzpiceR » 7/7/2007, 12:05

ja mam problem z pisaniem w zeszycie ale na kompie... jedynie pisownia nie z czasownikami itd. sprawia mi kłopot :P

Patty vel Miodek jak to jest :?:
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: SÅ‚upsk

Postprzez spazz » 7/7/2007, 12:20

temat pisany tak kwiecustym jeztkiem ze mi sie zaczyna odbijac drogie dzieci. wujek spazz se stad idze. pati drogioe dziecko tak zwracam uwage na te wybujale wyrazy bo to nie miejsce do stawiania takich perelek. perel przed wieprze sie nie rzuca podobno... wydaje mi sie ze taka pisanina to proba postarzenia sie w oczach reszty albo przybrania machy ynteligenta. to moje zdanie
Avatar użytkownika
spazz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Postprzez Ziolo » 7/7/2007, 12:26

a mówia ze szkoła óczy ;)

Romek walnie jeszcze ze 2 amnestie i będzie gicior ;)
Ziolo
Świeżak
 
Posty: 261
Dołączył(a): 22/12/2006, 19:01
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez CalibraHunter » 7/7/2007, 12:29

Spazz nie wiem jaki jest poziom Twojego slownictwa, ale nie wydaje mi sie, zeby moje bylo przesadzenie "wybujale", jak raczyles je okreslic. A forumowicze to nie "wieprze" ze starego powiedzenia, lecz ludzie w wielu przypadkach obdarzeni niezwykla inteligencja.

Kazdy zasluguje na odrobine starannej mowy. Moze Ci, ktorzy wykazuja problemy na tle ortografii czegos sie naucza.

I zle interpretujesz moje intencje. Masz do tego prawo, pozdrawiam :)
Never let your FEAR decide your FUTURE.
Avatar użytkownika
CalibraHunter
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 5/2/2007, 18:28
Lokalizacja: DWL

Postprzez simonw » 7/7/2007, 14:10

Przypatruje sie temu tematowi i cóż. Wyjatkowo chyba tutaj tylko użyje polfontów.

Temat ten jest od dawna już wałkowany, ponieważ faktycznie momentami nie idzie zrozumiec "co autor ma na mysli". Wiele takich przykladów można spotkać w Skuterach, co oczywiscie jest zupelnie normalne. Często,gęsto stuntują tam młodzi, pokolenia neostrady i amnestii Romka.
Trudno, może tak musi być, nie wnikam, jednakże w mechanice czy hydeparku takze pojawiaja sie conajmniej dziwne sformułowania.
Mogę zrozumieć bledy ortograficzne ale interpunkcyjnych juz zupenie nie. Dysleksja/dysortografia i pochodne nadal sa bardzo modne - kiedys 100 razy wyraz, linijka po dloniach i juz wiedzialeś jak coś pisać. Teraz gówniarze przyjda w swoich szerokich CLINKCach na zajecia, z lysa glaca, laski w nieglizu bezmala i jakos nie chce im sie tam uczyc...

Modem nie jestem, nic proponowac nie moge :) Ale moze by tak faktycznie zabawić sie Mozilla,albo w ustawieniach forum wyłapać wyrazy z bledami i wlaczyc na nie moduł rewrite (ten ktory przepisuje usmieszki i cenzuruje wyrazy). Co prawda to pewien narzut administracyjny, ale można by bylo sie tak zabawic...

Pozdrawiam
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez johnmichael » 7/7/2007, 14:37

Speedy jestes w bledzie.czuje sie obrazony tym co napisales.dlaczego mam byc uwazany za analfabete?jestem dysorotgrafem i staram sie z tym walczyc.
widze rowniez, ze i w twojej wypowiedzi wkradl sie blad, raczej z niewiedzy niz dysorotografii. Obojnactwo, a nie obojniactwo.

gelo007 niestety nie jestem w stanie przedstawic 'papierka' bo juz dawno go nie urzywalem z racji zakonczenia edukacji(przynajmniej na dzien dzisiejszy).kiedys rzeczywiscie mialem stwierdzona dysortografie i zostalem skierowany na cwiczenia korekcyjne z tego powodu.troche mi to dalo, ale niestety tego nie da sie wyplenic calkowicie.

Simonow lanie po lapach nie jes dobra nauczka.ile jest wyrazow, w ktorych mozna popelnic blad ortograficzny?wiesz ile razy bym dostal po lapach?a jak bym mial pisac kazdy wyraz 100 razy, w ktorym popelnilem blad, to chyba do teraz bym musial pisac.
faktem jest to, ze dzisiejsza mlodziez jest inna.stosunek w wieku 16 lat to chyba juz jest obciach, bo wszystkie kolezanki juz od kilku lat niedziewice.takie to czasy szybkie sa teraz.

pozdrawiam
Avatar użytkownika
johnmichael
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 587
Dołączył(a): 7/11/2006, 22:06
Lokalizacja: Plymouth

Postprzez SzpiceR » 7/7/2007, 14:45

Dysklecja-nic sie niemozna nauczyc
Dysortografia-robi sie nagminne byki (ten sam wyraz pisany co chwile inaczej)
Dysgrafia-nieczytelny zapis,to posiadam ja :P bede pisal mature na komputerze :D


to tak w gwoli scislosci :wink:
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: SÅ‚upsk

Postprzez SpeedyG » 7/7/2007, 14:48

Wybacz jeśli wrzuciłem do jednego wora tych co naprawdę mają problemy z ortografią.
Ale widziałem zbyt wiele przypadków w których diagnoza dysleksji pokrywa się ze zwyczajnym nieuctwem. Ortografii nie wysysa się z mlekiem matki, tylko okupuje obecnościami i pracą w szkole.
Avatar użytkownika
SpeedyG
Świeżak
 
Posty: 341
Dołączył(a): 13/1/2007, 20:46

Postprzez Kwazi » 7/7/2007, 14:50

ja tez jestem dysorotgrafem i dyslektykiem,staram sie ale...
jesli chcecie na to papiery niema sprawy... :wink:

dla kogos kto jest "normalny" popelnianie takiej ilosci błedów jest nie normalne,dysortografik robi to nagminnie-niewiedzac o tym... :roll:
Ostatnio edytowano 7/7/2007, 14:55 przez Kwazi, Å‚Ä…cznie edytowano 2 razy
Piłeś?? -nie jedz
Nie piłes??- wypij

"zielona szóstka"
Avatar użytkownika
Kwazi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 590
Dołączył(a): 3/5/2006, 20:24
Lokalizacja: SCZ

Postprzez johnmichael » 7/7/2007, 14:51

szpicer nie ma czegos takiego jak dysklecja...
jest dysleksja.

Dysleksja rozwojowa czyli specyficzne trudności w nauce czytania i pisania (ICD-10 R48) to zaburzenie manifestujące się trudnościami w nauce czytania i pisania, mimo stosowania standardowych metod nauczania, inteligencji na poziomie przeciętnym i sprzyjających warunków społeczno-kulturowych. Jest spowodowana zaburzeniami podstawowych funkcji poznawczych, co często uwarunkowane jest konstytucjonalnie.
podaje za Wikipedia

pozdrawiam
Avatar użytkownika
johnmichael
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 587
Dołączył(a): 7/11/2006, 22:06
Lokalizacja: Plymouth

Postprzez Kwazi » 7/7/2007, 14:58

johnmichael napisał(a):szpicer nie ma czegos takiego jak dysklecja...
jest dysleksja.

Dysleksja rozwojowa czyli specyficzne trudności w nauce czytania i pisania (ICD-10 R48) to zaburzenie manifestujące się trudnościami w nauce czytania i pisania, mimo stosowania standardowych metod nauczania, inteligencji na poziomie przeciętnym i sprzyjających warunków społeczno-kulturowych. Jest spowodowana zaburzeniami podstawowych funkcji poznawczych, co często uwarunkowane jest konstytucjonalnie.
podaje za Wikipedia

pozdrawiam


w praktyce dysleksja oznacza-kłopoty z czytaniem na glos...

pozdrawiam
Piłeś?? -nie jedz
Nie piłes??- wypij

"zielona szóstka"
Avatar użytkownika
Kwazi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 590
Dołączył(a): 3/5/2006, 20:24
Lokalizacja: SCZ

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê